Čajíky pro děti do 6ti měsíců. Máte zkušenost?

bambulik
3. čer 2008

Ahoj holky.
Chtěla bych se zeptat jaký máte vy zkušenosti, nebo informace.
tak já mám skoro čtyřměsíční holčičku, a plně kojím. Určitě bude rozdíl u kojených a nekojených dětí, nebo nevím...
no a mám zákaz od dokyny do půl roku dávat čaj, prý mám raději v těch vedrech častěji kojit a že to mléko je i na žízeń to první co odsaje a že čajík zatěžuje ledviny, tak se toho držím...
ale právě čtu od různých holek že pít dávají, tak nevím co řekla doktorka jim a ráda bych se podělila o zkušenosti..
jo a nesežerte mě
😀 😝

selu
3. čer 2008

Kaci, mam naprosto stejne informace od sve dokiny jako ty 😉 ...tj. u kojeneho ditete cajiky nedavat, ale kojit, caje zacit az s prvnimi prikrmy, ktere chystam od konce 6 teho mesice. Se zatezovanim ledvin a vubec celeho organismu taky souhlasim 😉

kacka.va
3. čer 2008

já taky čajíky dávat nebudu, když už, tak mi bylo řečeno převařenou kojeneckou vodu

nensy
3. čer 2008

já teda nekojím ale kamarádka kojila a normálně dávala čajíky fenikl a heřmánek 🙂

bambulik
autor
3. čer 2008

já jsem fenyklový čaj dávala taky po lžičkch když měla prdíky, ale jinak ne
a prso neodmítá, takže jsem v pohodě, taky prý čaj zaplní žaludek a dítě nechce mlíko a já potřebuju aby ta naše špuntice přibývala 🙂

selu
3. čer 2008

fenikl jsem taky davala jednou, asi tak 4 lzicky, kdyz jsem snedla cerstvy chleba...to je jedine co pozrela nase mala krom MM 😀

selu
3. čer 2008

holky ted jsem narazila na clanek v priloze Maminky - cestovani s detmi...je to o pitnem rezimu a je tam doslova toto:
novorozenci a kojenci...hlavnim a jedinym zdrojem tekutin pro plne kojeneho novorozence a kojence do 6 mesicu je materske mleko. Pri teplem pocasi reste vetsi pozadavek na tekutiny castejsim prikladanim, kdy se dite napije kratce na zizen tzv. predniho mleka, ktere je ridsi. Pouze v extremne teplem pocasi, ktere u nas obvykle netrva dlouho, muzete podat kojenci vodu, nejlepe po lzickach

...takze tak 😉

bambulik
autor
3. čer 2008

jo Selu taky si myslí, přesně můj názor..
a když Kačku častěji kojím nepláče a tudíž mám pocit že žížu nemá 😀

selu
3. čer 2008

ja taky kojim tak co hodku, hodku a pul a kdyz jsme venku, tak po dvou hodkach max si vzdycky najdu nekde mistecko, bud v parku nebo nekde na zahradce zadama k lidem 😉 😎

bambulik
autor
3. čer 2008

jo přesně tak...
to bych musela být jen doma v těch vedrech
kojím v altánu nebo tak v parku a nikdo nijak nečumí, takže jsem v klidu 🙂

mobina
3. čer 2008

Tak nám se dost propadá fontanela. Ptala jsem se, co s tím, takže zavodnit. Bylo mi řečeno klidně 20-30ml mezi kojením. Samozřejmě převařenou kojeneckou vodu. Já dávám fenyklový čaj od Hippu, ale moc mi toho stejně nevypije a spíš si žádá prsa. Takže na to házím taky boba a čaj mám sebou jen pro případ nouze.

berynka
3. čer 2008

Ahoj, já si myslim přesně to samé, co napsala Selu z toho článku.
A taky jsme to tak loni v těch vedrech dělaly a žádný problém 😉 . Na tu žízeň fakt stačí MM, potvrdilo se mi to, když jsem pak na podzim musela dávat ještě UM. Malou jsem normálně po 2-3h nakojila a pak se dorazila Nutrilonem a nic jiného pít nechtěla a ani nepotřebovala. Když už měla jen Nutrilon, tak třeba za půl hodiny měla hroznou žízeň.
Dávat ty čaje radí především starší generace 😅 .

bambulik
autor
3. čer 2008

berynka: souhlas, starší generace se diví..

mobina
3. čer 2008

JJ souhlas. Na to se mě ptaly všechny babičky i prababičky, jestli dostává nějaký čajíky 😅 My jsme holt ty sunaráčci.... 😀

berynka
3. čer 2008

Vím to podle kámošky. Když měla mimčo, tak její mamka jí celé léto neustále říkala, že mimi potřebuje čajík, dokonce aktivně koupila i lahvičku 🙂 . Teď když je už děťátko velké, tak čaj samozřejmě pije. A nedávno mi kamarádka vyprávěla, že babička malé udělala čaj a ta ho z hroznou chutí vypila, tak ho kamarádka ochutnala a byl fakt hodně sladkej. Tak babičce vysvětluje, že tolik nesladí, když je to na žízeň a babička odpověděla: "Prosim tě, ty vaše šizené čaje... pfff!" 😝 😀

kar.la
3. čer 2008

Nám se loni malá narodila v těch největších vedrech. Doktorka říkala jenm kojit a pokud budou opravdu velké hice, dát mezi pitím 2-3 lžičky koj. vody nebo čaje... No, ale Adélka moc to pití nevyžadovala, čajík jsem dávala max. 3dny, jinak jsme jenom kojili 😉

pamuk
19. srp 2008

já jsem čajík dávala. MM malému na žízeň nestačilo. Na lahvičku se fakt žíznivě vrhal. Sladit se má 100ml čaje - 1 kostka cukru. Ono MM je taky sladké, tak aby to prckovi chutnalo. A dělala jsem slaboučký černý čaj a střídala to s bylikovým od Hippu.
Jo a lahvička na kojení neměla žádný vliv. Pil z lahvičky i z prsu

lukin
19. srp 2008

pamuk: Čaj se má sladit? Já myslela, že pro kojence ne.

agness02
19. srp 2008

taky plně kojím a dávám i čajík Hipp bylinkový a Hami fenyklový, hlavně venku a taky z flašky a při kojení nám to taky vůbec neublížilo 😉

haluskacz
19. srp 2008

davat caj je dle meho nazoru zbytecne u plne kojenych deti. Opravdu maji z mlika dostatek tekutin. Ve vedrech se koji vic a je to pro ne rozodne zdravejsi, nez jim davat neco jinyho. Ani jedno z mych deti caj nedostavalo a v pohode, dehydratovany nebyly.

mysinka
19. srp 2008

Cukr 5 měsíčnímu dítěti do čaje??? No comment 😝

bambulik
autor
19. srp 2008

mysinka: můj názor též....

s.arik
19. srp 2008

pamuk,
Sladit se má 100ml čaje - 1 kostka cukru ......to je opravdu hloupost!

kazí se zuby a jestli žádné dítě nemá, tak mu kazíš chuť a nic nesladkého mu už nebude chutnat ☹

já plně kojila do 8m, žádné čaje neuznávám, malé jsem dodávala na pití (spíše na hraní a pro návyk na pitný režim) čistou vodu, občas trochu mého slabého kopřivového čaje - výborný proti chudokrevnosti, celkově "zlepšuje" krev.

rozhodně bude pít vodu a kopřivový čaj nejméně do dvou let.
černý/zelený čaj je droga, nic pro děti.

a bylinky jen mírně, třeba ten fenykl a kmín ano, když jsou koliky, jinak je to zbytečné...

janula34
19. srp 2008

My sme plne kojeny, len v najvacsich horucavach dostaval maly prevarenu vody cca 10-30ml za den, inak som castejsie kojila. Caje davam len teraz ked uz ma prikrmy, davam feniklovy alebo detsky bylinkovy. Rozhodne by som nedavala cierny ci zeleny caj - to nepije este ani moja 8r.dcera (ale to preto lebo je skor zvyknuta na ovocný, iný jej nechuti )