Čím dokrmujete? Když dám lahev, bude ještě chtít prso?

bobulka2009
24. lis 2009

ahoj, mám takový dotaz. Částečně kojím a dokrmuju Nutrilonem. Chtěla jsem se zeptat, čím dokrmujete. Mě v porodnici dali stříkačku, ale mám z toho docela strach. Už se mi stalo, že jsme to špatně stříkli a malá se začala dusit. Když ji dám láhev, bude potom chtít ještě prso?

rimmel
24. lis 2009

tou striekackou vzdy mier do lica a bacha aby dieta nebolo moc zaklonene 😉 a to preco inak striekackou? 😕

bobulka2009
autor
24. lis 2009

aha, v porodnici mě učili opřít stříkačku o horní dásno. Zkusím mířit na líčko. 🙂 díky

betty2
24. lis 2009

Ono by to mimčo mělo ze stříkačky tahat a ne jim to stříkat do pusinky. Pak by se nemělo dusit když se zapojí. Jinak my dokrmovali z lahvičky, ale jen do 2 měsíce pak jsme najeli plně na UM.

germik
24. lis 2009

tiež sme dokrmovali už od prvého mesiaca,začala som striekačkou aby si neodvykla od prsníka. Hlavne striekaj pomaličky, ak bude mat vela mliečka v puse,može sa začat dusit. Po pár dnoch som ale striekačku zahodila a dala malej normálne flašku Avent. A nemala problém papat z prsníka aj z flašky. Vydržali sme do 7 mesiaca kombinovat

momin
24. lis 2009

Ja bych dala normalne flasku i kdyz hodne lidi tu bude proti.. pro mimco je to nejpohodlnejsi....

aleachim
24. lis 2009

malá nechtěla sát, takže jsem odsávala a dávala jí to ze stříkačky. Jak psala betty, nemá se to stříkat, ale dát stíkačku k malíčku. Dítě táhne ten malíček a tím saje z té stříkačky. L. takhle vypila klidně i 100ml. Když pak dorostla, pila už normálně z prsa. Pak asi kolem 4měsíce jsme občas potřebovala odejít, tak jí krmili z flašky a v pohodě. Laktační poradkyně z toho nadšená nebyla, ale říkala, že už by kojení měla mít natolik zafixované, že by to měla ustát.

Bobulko, nepíšeš, kolik je mimču, ale jestli je už starší, klidně dej flašku, jestli je mladší než ty 4měsíce, tak stříkačku, ať nepřestaneš kojit úplně. Je to por ně snažší, takže pak už prso nechtějí.

dorinek
24. lis 2009

Já kombinuju flašku s prsem bez problémů od 4 týdnů. Taky jsem se bála,že už nebude chtít potom prso,zatím nám to klape. Ale je fakt, že tu flašku má jen 1x denně.

aponchie
24. lis 2009

flasku bych dala..obe deti se mi koji i tak bezproblemu

momin
24. lis 2009

Nikde neni psane ze kazde dite ktere skusi flasku okamzite prestane odmitat prso.. podle me to zase neni tak caste... 😎

bobulka2009
autor
24. lis 2009

díky všem, no je nám právě jenom 20 dní, tak asi raději zůstanu u té stříkačky. Malá je docela lenivá, usne mi i u prsu a ze stříkačky moc tahat nechce.

aponchie
24. lis 2009

ja byt kojencem tak taky nebudu tahat ze strikacky 😎

germik
24. lis 2009

je to už tak dávno čo sme používali striekačku,že som zabudla ako som to robila 😀 Aleachim má pravdu, mlilečko by malo stekat po malíčku,tak nam to ukazovali v porodnici 😉

misule82
24. lis 2009

My dokrmujeme lahvičkou od druhého týdne, ale teď už je to skoro měsíc, co prso odmítá a já jí k tomu musím přemlouvat 🙂

anicka164
24. lis 2009

My taky dokrmovali stříkačkou. Strčili jsme mu prst do pusy a pouštěli mu to po něm. Ze začátku jsme se báli hodně, tak jsme na stříkačku ještě nasadili cévku, je ještě tenčí. Tak můžete zkusit to. Když takhle dokrmuje jenom jeden člověk, je fajn, když si tu cévku přilepíš k prstu, pak tolik nepadá. Nebo občas, když jsme měli náladu, tak jsme tu cévku dali k prsu, já držela M. a MM pouštěl mlíko ze stříkačky - M. tak ocumlával i prs, takže to snad pomáhalo laktaci...
Lahve bych se bála tak do 3 měsíce, pak už je to prý jedno, děti už umí vysát mlíko i z prsu.
Hodně štěstí.

aponchie
24. lis 2009

ja bych se lahve vubec nebala to mam deti dve a obe deti jsou spokojene kojene obcas lahev dudel spani s rodici nj jsme asi totalne out,ale to je stejnej blud jak nekdo rekne dite co spi u rodicu uz nikdy neusne samo ve svem 😀

garfie
24. lis 2009

taky jsem dokrmovala z lahve-ale začali jsme prsem a pak, když už nebylo mlíčko jsme to dotáhli lahvičkou....to mi doporučil doktor. Hlavně nedávat láhev jen tak-bez prsa, to si právě zvyknou, že to jde zbytečně lehce....

aleachim
25. lis 2009

holky, co znám z nemocnice a mimča jim taky nechtěla pít, daly lahev a do dvou měsíců bylo po kojení. Já ještě kojím. Je to asi dost individuální, ale jestli je ještě maličká a pořádně z toho prsa pít neumí, tak bych to nepokoušela.

Ono asi tost záleží na tom, zda dokrmuješ, protože máš málo mléka a jinak mimčo pije dobře, nebo zda dokrmuješ, protože se neumí k prsu přisát a vlastně přikládáš hlavně kvůli tomu, aby mělo možnost se to učit a taky, aby se nezastavila laktace.

haniccka
3. zář 2012

Já kojím i dokrmuji lahvičkou a prso neodmítá 🙂 ba naopak se po něm sápe...ale už toho mlíčka moc nemám tak to na dlouho nas nevidim...

werunqa
19. zář 2012

ja dokrmovala lahvi a vydrzelo nam to 2 tydny a pak uz k prsu nechtela 😢