Čím na noc zasytit čtyřměsíční miminko?

petcep
5. dub 2014

Můj čtyřměsíční syn se v noci začal budit s obrovským hladem. Prosím poraďte mi, čím ho na noc zasytit. Můžu mu např. udělat krupičku????Předem děkuji za tipy 🙂

laskovamil
5. dub 2014

@chris_n ...já mám děti 12let, 5let, 4měsíce a už u nejstaršího v kojenecké poradně nám bylo sděleno, že na 4měsících začít s prvním zeleninovým příkrmem na lžičku...když nestačí koj. mléko na noc kaši. S tou kaší začínám u každého dítěte intuitivně, když vidím že mateřské mléko nestačí. Všechny děti mám zdravé a prospívají ok. Navíc platí: spokojená maminka, spokojené miminko 🙂 Za to se vám podepíše každý psycholog

kajalka
5. dub 2014

@laskovamil Tak teď jsem se fakt pobavila. Mateřský mlíko je uzpůsobený tak, aby se po něm zuby tolik nekazily, to je mnohem horší med nebo přislazovaný kaše. Mimochodem - četla jsi složení? Nikdy nedáte dítěti nic lepšího, zdravějšího a výživnějšího, než je mateřský mlíko. Svý dítě plně kojím, má 9 měsíců, v noci mě kolikrát vzbudí i 10x, protože potřebuje cítit, že jsem vedle něj. A že spí se mnou v posteli nemá pražádný vliv na skoliózu a už vůbec ne na jeho závislost na mě. Oba máme jedinečnou příležitost se nabažit toho druhýho, aby mohl vylétnout do světa jako sebevědomý člověk a já nemusela skuhrat jak ten čas strašně letí.

chris_n
5. dub 2014

@laskovamil to jistě, ale 13 let je celkem dlouhá doba na změnu stravovacích "plánů", co doporučí pediatr 😉.... takže osobně zastávám názor, pokud stačí MM do 5 měsíců či půl roka, tak klidně nechat jen na něm.

laskovamil
5. dub 2014

@chris_n to je individuální. Já to taky nikomu nenutím 🙂 Jenom si myslím, že mohu poradit, když už jsem tolik let v oboru 🙂))

holubice.petra
5. dub 2014

@petcep ano clovek musi 😉 ono i ted se mi budi 3x za noc ze se chce napit vody a to mu je skoro 2,5roku ale kdyz mu reknu ze mu napit nedam tak rve jak tur zbytecne se probudi a pak nechce usnout ☹ hold jsou to deti 😎

laskovamil
5. dub 2014

@chris_n ..no to je právě to..paní píše, že už nestačí :(

chris_n
5. dub 2014

@laskovamil to se nedivím, kdyz jí 6x denně a pak celou noc nic. ....

holubice.petra
5. dub 2014

Jinak ja taky zacala prikrmovat zeleninou k obedu od 4.mesice...ale kasi k veceri jsem zacala az od pul roku..ale lip mi po ni stejne nespal :-/

chris_n
5. dub 2014

@laskovamil ja, kdyz se v noci vzbudím, tak mám taky hlad... ale musím to zaspat.

laskovamil
5. dub 2014

@kajalka nechci se Vás nějak dotknout, ale znáte to o té potrefené huse, která nejvíc křičí..Moje rada byla v dobrém míněna úplně jinému příjemci, než Vám. Už jste byla se svým dítětem u zubaře ? Moje děti mají zuby zdravé, včetně toho dvanáctiletého.

kajalka
5. dub 2014

@laskovamil Byla, protože už má zuby. O potrefené huse bych mohla psát též, reaguje tu vícero účastnic, aniž by některé příspěvky byly adresované přímo jim, evidentně jsem ti asi hnula trošku žlučí já.

laskovamil
5. dub 2014

@chris_n ....Vaše starosti bych chtěla mít 🙂)

laskovamil
5. dub 2014

@kajalka nevím komu jste hnula nebo nehnula žlučí, ale já osobně si nepamatuji, že bychom si tykali. Nebo se známe ?

ninive211
5. dub 2014

@petcep Pěkně jsi to napsala - když je spokojená mamča, je spokojené i mimčo. S tímspolečným spaním dítěte s rodiči v manželské posteli taky nesouhlasím! Dítě má mít vlastní postel a má být na ni zvyklé, od malička. Protože potom v roce, roce a půl budete toho prcka horko těžko učit na to, že má spát "ve svém", nebude to chápat a může to brát jako zradu, že ho rodiče nechtějí v postýlce (proč najednou ne, když doteď s nimi spával?) Když od malička bude spát ve svém, bude to brát jako něco přirozeného a nebude problém. Podle mého laického názoru se z takových dětí, které spávají s rodiči a maminka ho chová, kdykoliv jen zakviknou, vyrostou akorát mamánci a rozmazlenci závislí na mamince. Teď to mamince a miminku vyhovuje, ale z dlouhodobého hlediska? Vidím problém...
Něco jiného je, když vezmu dítko po ránu, třeba v pět, v šest, kdy muž vstane a odejde do práce, po ranním kojení k sobě do postýlky a společně budeme třeba ještě pár hodin lenošit. Anebo když je dítko nemocné, rostou zoubky apod. Ale pravidelně a celou noc? Určitě ne.

A jinak k těm příkrmům - určitě se poraď s pediatričkou, pokud ti doporučí kaše na noc, tak určitě neslazené, děti by si neměly zbytečně brzo zvykat na sladkou chuť. Potom budou mít problém jíst něco méně sladkého (např. tu zeleninu) a také budou mnohem více přibývat na váze a může to nastartovat dětskou obezitu (samozřejmě neplatí u dítěte, které trpí spíš nechutenstvím a odmítáním jídla, pak je maminka ráda, že dítko aspoň něco jí a neubývá na váze - je třeba se na to dívat individuálně).

laskovamil
5. dub 2014

@chris_n píšete že třináct let je dlouhá doba. S tím naprosto souhlasím a dokonce se Vám pod to i podepíšu. A proto musím napsat, že na stravování miminek se od té doby nic nezměnilo. Nejen že se pořád stejně kojí, jako předtím..Ale i náš druhý pediatr (máme jinou paní doktorku, ta předchozí už odešla do důchodu) nám doporučil dávat na noc kaši a přes den začít s nemléčnými příkrmy včetně přesnídávky. A to si ještě pamatuji...a to už je 30let..jak to samé dělala má mamka s mým bratrem, který je o sedm let mladší...Takže tohle se snad nějak moc měnit asi nebude. Počítače tenkrát sice ještě nebyly, ale lidi jsou pořád jen z masa a kostí..A to myslím v dobrém 🙂

chris_n
5. dub 2014

@laskovamil jako třeba?

kajalka
5. dub 2014

@ninive211 A tak otázka do pranice - který jiný savec separuje svoje mláďata do vlastního pelechu?

laskovamil
5. dub 2014

@petcep tak si třeba rozvař doma rýži. Kupuji na mallu víc najednou. teď je mají dokonce v akci. Jsou tam mega balení za pár kaček...Na internetu je kojenecká výživa vždy levnější. Nechám si to vozit domů společně s plýnkama a neplatím poštovné 😉 : http://www.mall.cz/detske-mlecne-kase/hami-kase...

katka_brno
5. dub 2014

@ninive211 není to pravda, moje dítě je naopak velmi společenské, vydrží beze mě i celý den a to i přesto, že je stále kojené, spí s náma od narození, je nošené, chované, plně kojené skoro do roka a nevidím s tím sebemenší problém, rozhodně není mamánek ani není agresivní, má jistotu svých milujících rodičů, taky nevím proč by měla mít svoji postel už v 1,5r - podle psychologie, je dítě do 3 let mimino! ne do půl roka nebo roka, "dospělé" z nich děláme my, tím, že jim neumožnujeme být dětmi, typu vět, jsou ti dva, jak se to chováš, kmáš mít rozum, jsi normální,....dávat kaši na noc je nesmysl u 4 měsíčního miminka, to radši navyš to UM, o kterém píšeš, že na noc dáváš, dětem se spánek prostě během života mění a jestli má nebo nemá na noc kaši na to nemá vliv
@laskovamil na koníku si všichni tykáme, je to tak nastavené v pravidlech, při registraci je toto hned napsáno, že jsme komunita a budeme si tykat, tak to prostě je, proto to tykání
@irennn časem se naučíš rozpoznat, kdo opravdu stojí o radu a kdo jenom chce přitakání ke svému počinu, v tomto případě o radu nešlo, spíše o schválení kaše na noc, ty se řiď svou intuicí, děláš to správně a bohatě se ti to vrátí, palec nahoru

laskovamil
5. dub 2014

@ninive211 s tím sladkým s Vámi souhlasím. Já jsem kvůli tomu, dávala dětem pít i jenom převařenou koj. vodu. Ale s těma kašema jsem nikdy nepochodila a nezbylo my nic jiného než to ošulit medem. Kdyby ne, tak snad všechny tři pořád ještě kojím...Brrr, hrozná představa 😀

laskovamil
5. dub 2014

@katka_brno Paní mi ale v předchozích příspěvcích vykala. Než tedy napíšeš někomu na něčí odpověď..byť není míněná Tobě. Alespoň si předem přečti pořádně vlákno. Jsme dospělé. Myslím, že nepotřebujeme mluvčího 😒

kajalka
5. dub 2014

@laskovamil Paní si není vědomá vykání 😀 Ale pokud tě to uspokojí, klidně začnu, ponížený služebníček 😀

ninive211
5. dub 2014

@kajalka To nelze přece vůbec srovnávat...srovnávat člověka se zvířetem!! 😕 Jiní savci se např. párují pouze a jenom za účelem páření a samci, jakmile samici oplodní, tak ji většinou opouštějí a je na samici, aby přivedla na svět mláďata a starala se o ně, sama. A po dobu "výchovy" je samice řekněme sexuálně neaktivní, což je z pohledu samců "blok" a nezřídka ta mláďata prostě zabijí, aby se mohli se samicí znovu spářit. Lze snad např. toto chování připodobnit lidskému??? Prostě člověk už dávno není zvíře a tak se tak ani nechová. Třeba předpokládám, že lidé po dobu výchovy miminka zastávají i nadále sexuálně aktivní, podle mého skromného názoru se manželská postel jmenuje manželská proto, že v ní spí manželé (nebo partneři, říkejme tomu, jak chceme), není to RODINNÁ postel. Vy jste taky do svých tří čtyř let třeba spávala v posteli s rodiči? Předpokládám, že ne... Nemám nic proti tomu, jak jsem již výše psala, aby ve výjimečné situaci, když je třeba miminko nemocné nebo ho trápí noční můry nebo prostě NĚCO, aby si ho maminka vzala k sobě do postele a konejšila. Ale jsem proti každodennímu usínání v posteli s rodiči - ti přece také občas potřebují chvilku soukromí, jen sami pro sebe.
A tímto bych toto téma z mé strany uzavřela, očividně mám jiný názor než Vy, ten jsem řekla, resp. napsala a zřejmě se v tomto prostě neshodnem, tak je zbytečné se v tom nadále rýpat, co vy na to? 😀

pajenka
5. dub 2014

@laskovamil Není třeba hned @irenn cupovat za to, že něco dělá jinak, než vy. To, že nerozumíte principu KR neznamená, že její dítě nebo kterékoliv jiné (včetně mého) bude mít zkažené zuby z nočního kojení a bude s náma spát v posteli do dvaceti 😉 chtěla jen poradit autorce, jak lépe snést péči od dítě, které se chová naprosto normálně, viz její odkaz, který sem dala a kde @petcep najde odpovědi na své otázky

chris_n
5. dub 2014

@ninive211 já jsem v zásadě taky proti tomu, ale tady to byla situace, kdy byla samostatná postel přisunutá k posteli rodičů ;)

kajalka
5. dub 2014

@ninive211 Bohužel, člověku byl dán mozek, aby zapomněl na svoje přirozené pudy. Mládě, ať už zvířecí, nebo lidské, přichází na svět stejně pudové. Se strachem ze samoty, hlásící se o svoje potřeby. Možná by si někteří mohli aspoň trochu vzít příklad ze zvířecí říše, protože kolikrát se zvířecí mámy staraj o svá mláďata líp, než ty lidské. A co se týče sexuality během péče o mimino - hodně žen potvrdí, že chuť je naprosto na nule a musejí se přemáhat jen kvůli chlapovi. Ten naštěstí dítě nezabije, aby si mohl vrznout, ale může jít vrzat jinam...

ninive211
5. dub 2014

@chris_n Tak v případě, že je dětská postýlka přisunutá k posteli rodičů (anebo prostě na dosah), ale pořád se jedná o samostatnou postel, tak to je zase něco trošku jiného 🙂 A přiznávám, že i to je řešení a určitý příjemný kompromis...jak mít dítě na blízku a přesto aby bylo ve vlastní posteli.

petcep
autor
5. dub 2014

@laurital Takže jsi se neřídila návodem na obalu? Dávat 4 nebo 5 polévkových lžic té kaše?

petcep
autor
5. dub 2014

@chris_n Myslela jsem tím být ready přes den. Mít přes den sílu na vaření, úklid, třeba na další děti, na nákupy, apod.....

chris_n
5. dub 2014

@petcep tak nějak se asi člověk musí přizpůsobit, pokud se mu dítě budí třeba i po čtyřech hodinách, což dost dětí prostě dělá.