Čím na noc zasytit čtyřměsíční miminko?

petcep
5. dub 2014

Můj čtyřměsíční syn se v noci začal budit s obrovským hladem. Prosím poraďte mi, čím ho na noc zasytit. Můžu mu např. udělat krupičku????Předem děkuji za tipy 🙂

laskovamil
5. dub 2014

@kajalka já vykám těm co adresuji své příspěvky a ony mě. S vámi jsem si ani psát nechtěla. Tak mi dejte pokoj.Naše diskuze stejně nikam nevede.

petcep
autor
5. dub 2014

@chris_n Jak už jsem psala, tak opakuju, že mléko odstřikávám, takže 6x denně dostává 180ml, což je opravdu dost.Taky se říká, že když dítě vypije za den víc jak litr, mělo by se začít s příkrmy, což sedí.

laskovamil
5. dub 2014

@petcep ..mít čas na další děti ?? To ale nevysvětlíte někomu, kdo ještě další děti nemá 🙂))

laskovamil
5. dub 2014

@chris_n jenom dotaz. Kolik máte dětí ? Zdá se, že tu kojení hodně řešíte. Už máte nějaké vlastní zkušenosti ?

petcep
autor
5. dub 2014

@ninive211 Děkuju moc! S pediatričkou to určitě v příští poradně proberu!

petcep
autor
5. dub 2014

@laskovamil fakt super cena! díky

petcep
autor
5. dub 2014

@chris_n jasně, ale z dlouhodobého hlediska, nevím nevím...

petcep
autor
5. dub 2014

@laskovamil No já mám zatím jen tohle jedno čtyřměsíční a můžu říct, že si fakt nedokážu momentálně představit, že bych se starala o další třeba dvouleté. Opravdu klobouk dolů!

laskovamil
5. dub 2014

@pajenka necupuju. Spíš se na to snažím kouknout i z druhé strany. Navíc sama mám mezi známými pár alternativních maminek, které své děti měly u sebe v posteli a kojili do dvou let věku dítěte. Není na ně teď pěkný pohled. A to nemluvím o tom, že děti jsou hodně labilní, když se maminka byť jen na chvilku vzdálí. Jsou hodně fixované na maminku. Ale to neznamená, že to musí být pravidlo. Spíš mě to hodně donutilo si na pár takovýchto odstrašujících příkladech udělat celkový názor globálně na takovouto alternativní výchovu. Znám opravdu chlapečka (dlouho kojeného), který má hodně zkažené první zoubky. S maminkou jsem i řešila, protože si mě sama stěžovala, že se jí chlapce na třech letech nedaří odstavit. Kluk nemluví a chová se jako člověk neandrtálský. Tak budu ráda, když se jednou přesvědčím, že jsou i lépe prospívající kojené děti, které spí s maminkou v posteli 🙂 A nemějte mě to za zlé

milada2
5. dub 2014

@irennn Nemam chut ani cas docitat cele, ale taky nechapu... ze se budi miminko, je prece normalni, ze 😉 Nasemu malymu jsou 2 a pul roku a na mliko (Um) se mi v noci budi porad a nehroutim se z toho 😉 Nepochopim snahu ucpat 4 mesicni mimco na celou noc...

laskovamil
5. dub 2014

@petcep já se ptala @chris_n..ale přesto děkuji za odpověď 😉

petcep
autor
5. dub 2014

@laskovamil Já vím, já odpovídala na to, co jsi mi psala v 17:43

chris_n
5. dub 2014

@petcep já nenamítám nic proti tomu, že jí 6x denně (ale spíš asi rozložení na to, že je to za den pouze a ne v noci). Ale každá si to děláme určitě podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Mě nepřijde divné nic na tom, když dítě v tomhle věku krmíme v noci.

chris_n
5. dub 2014

@laskovamil ne, nemám. Říkám jen to, co mám ze zkušenosti z okolí a jak bych to ráda i já provozovala. A málokdy se člověk setká se čtyřměsíčním mimčem, které spí celou noc 😉.

pajenka
5. dub 2014

@laskovamil Za zlé vám to nemám, každá máme asi jiné zkušenosti. Kazivost zubů určitě není způsobená jen kojením (jestli vůbec), spíš tím, že jim rodiče/prarodiče olizují lžičku nebo cumel a tak přenesou bakterie. Ale nejsem zubař, tak to nechci říkat na 100%. Ale někde jsem to četla.
A netroufala bych si tvrdit o dítěti, kterého vidím pár minut, že je labilní, když se maminka vzdálí. Separační úzkost vám nic neříká? A to je i u nekojených dětí a dětí, které spí samy.
U mě v okolí je taky chlapeček, který nemluví ještě ve čtyřech letech a rozhodně to není kontaktní výchovou, ale že bych na jeho základě šmahem odsoudila všechny děti, kterým nebyly plněny jejich základní potřeby, to ne. Jen jste mi přišla v tomhle názoru dost radikální a chtěla jsem nabídnout i pohled z jiné strany

petcep
autor
5. dub 2014

@chris_n Až porodíte a budete mít za sebou mnoho probděných nocí, tak sama uvidíte......i když možná vás noční kojení bude naplňovat....

laskovamil
5. dub 2014

@petcep ..a to jsem chtěla jedináčka...mno, a teď mohu říct, že odříkaného chleba..největší kus 😵 Ale to už je asi do jiného fóra. Každopádně, teď jdu Ty své poklady vykoupat, dát jim najíst a to nejmladší zacpu kaší na noc ať hezky spinká 😉

chris_n
5. dub 2014

@petcep ano, uvidíme. Ale já jsem na to tak trochu připravená, že se prostě nějakou dobu nevyspím. Že moje dítě bude vzhůru co čtyři hodiny například. Tak to je. Mě přijde zvláštní, aby takhle malé dítě vůbec nespalo přes den... Ale tak každý máme na věci jiný pohled a to je dobře. Nemůžeme být stejní.

petcep
autor
5. dub 2014

@chris_n a stejně tak je i každé dítě jiné

chris_n
5. dub 2014

@petcep ano. A stejně tak se v průběhu života dítěte spánkové návyky mění. To, že vám ted dva, tři měsíce spalo celou noc neznamená, že se mu to nezmění a nezačne se budit v noci a přes den spát. ;) A jak jsem tu již psala, nevím jak vy, ale já když se vzbudím v noci, tak ten hlad taky mám. A to jím třeba 6x denně.

katyxq
5. dub 2014

@petcep na článek ve Wiki MK to sem už jiné maminky daly, já přidám ještě https://www.modrykonik.cz/detsky-spanek .... tvoje dítě se chová jako zdravé dítě, úměrně sve mu věku .... a zrovna v noci jsme přeložila jeden zajímavý článek https://www.modrykonik.cz/blog/katyxq/article/nocni-kojeni-qx02gj/

petcep
autor
5. dub 2014

@chris_n Myslím si že 6x denně je dost, později už vlastně bude jíst jen 5x.

laskovamil
5. dub 2014

@chris_n ...tak to se přijeďte podívat k nám.....Ale já mám výchovu ze školy své maminky. A to už se bohužel nenosí...A pak máme plné poradny nešťastných rodičů

chris_n
5. dub 2014

@petcep jak myslíte 🙂 zeptejte se pediatra, co vám poví. Já jsem chtěla jen naznačit to, že není nic divného na tom, že se dává dítěti jíst v noci (MM či UM) a že denní režim dítěte se může měnit v průběhu věku.

chris_n
5. dub 2014

@laskovamil na co se mám jít podívat k vám? Opakuju, mě vážně nepřijde divné nic na tom, že se musí dítě v noci nakojit nebo mu dát UM. Vždyt těsně po porodu, dle laktační poradkyně by se mělo kojit v dost krátkých intervalech, což si myslím osobně, během pár měsíců nevymizí úplně. Kdybychom se tu bavily o ročním dítěti, mluvím jinak. Ale 4 měsíční?

laskovamil
5. dub 2014

@chris_n no jo ale vy jste v jiném stavu 😅

chris_n
5. dub 2014

@laskovamil ted nevím, na co reagujete.

katyxq
5. dub 2014

@petcep a UM na noc je pro laktaci to nejhorší doba, kdy UM dát ... zvu tě do skupiny Kojení přirozeně a intuitivně, kde najdeš rad dost, jsou tam i laktační poradkyně 🙂. Ty evidentně o kojení a fyziologickém, normálním chování kojenců nemáš správné informace a tak tě zaráží, že se tak dítě chová a kojení se ti právě proto pravděpodobné plně nedaří (a to si neber jako snad urážku, tyhle špatné informace se obecně tradují a podávají je i lékaři ☹).

petcep
autor
5. dub 2014

@chris_n souhlas, ale nevidím nic špatného na tom, že chci abych se dobře vyspala já i mimčo. Když budu odpočatá, tak budu mít více sil se mu věnovat přes den

laskovamil
5. dub 2014

@chris_n přijďe se podívat na 4.měsíční miminko, které v noci spí 6hodin v kuse...Těsně po porodu se kojí v krátkých intervalech, aby se rozjela laktace. Což je cca první 2.měsíce. Ale vyprávějte to mě matce tří dětí. Nechci Vás příliš odrazovat od vašeho názoru na noční kojení, ale myslím, že vlastní zkušenost je nesdělitelná. A proto Vám přeji, ať je ta Vaše jen dobrá a ať se vaše představy o plně kojeném miminku do 6ti měsíců naplní... Ale každý má priority někde jinde..a ne vždy plně kojené miminko znamená i spokojené miminko.