Čím na noc zasytit čtyřměsíční miminko?

petcep
5. dub 2014

Můj čtyřměsíční syn se v noci začal budit s obrovským hladem. Prosím poraďte mi, čím ho na noc zasytit. Můžu mu např. udělat krupičku????Předem děkuji za tipy 🙂

laurital
5. dub 2014

@chris_n No zase tak daleko nebudeme, pamatuju, ze u starsi dcery ji maceli v porodnici dudlik do fruktozy.

consti
5. dub 2014

Ahoj, můžeš zkusit kašičku. Taky jsme zkusili, malý se mi totiž budil x krát za noc a já po několika měsících, kdy jsem navíc kojila a ještě přikrmovala, takže v noci krmení zabralo kolikrát 40 minut a víc, byla fakt už odrovnaná. Nejsem zastánce toho, že se maminka kvůli miminku totálně odrovná, je nevyspaná atd. 😝 Pak se nemůžete miminku ve dne plně věnovat. Ale u nás teda ty kašičky nezabraly a malý se budil ještě častěji. Takže kaše jsme přestali dávat, dáváme jen v poledne příkrmy a jinak UM a najednou se malý budí už jen dvakrát za noc, což se už dá. Takže radím zkusit kaši, pokud nepomůže, tak malému nedávat, některé děti to fakt zatěžuje a uvidíš, že brzy bude mimčo spát víc a jednou se snad i dočkáme toho, že budeme spát celou noc 😀 😉 .

laskovamil
5. dub 2014

@irennn ..já mám svůj názor přímo od zdroje: dětského stomatologa a také od své kamarádky- lékařky.Která mi na otázku, v kterém věku začít dítě odstavovat ?, odpověděla: předtím než začnou růst zoubky..právě z tohoto důvodu..sama má tři děti a kojila je všechny do půl roku.Tím nechci říct že její rada je universální, ale sama jako matka tří s ní mohu jen souhlasit..Nedovedla bych si upřímně řečeno představit, že v režimu, v kterém jedete vy se svým chlapečkem, bych se dokázala starat ještě o druhé dvě.....pokud tedy neplánujete dalšího potomka, pak v poho..Všem ostatním na adresu medu v kaši...Přečtěte si můj příspěvek celý...Doslazování kaše není rada. Paní jsem poradila udělat kaši z mateřského mléka !

chris_n
5. dub 2014

@laskovamil to když mojemu dítěti budou růst zoubky extrémně brzy (už jsem četla někde i to, že se miminko s nějakým zoubkem narodilo), tak nebudu kojit?

laskovamil
5. dub 2014

@laurital medové zuby nemáme...potom co začali růst dětem zuby, jsme je čistili. Po večerním čištění už nic nejedí. V noci maximálně čistou vodu. Od prořezání prvních zoubků první návštěva u zubaře..Dokonce i rovnátka jsme zvládli bez kazu. Synovi je třináct a nemá jediný vrtaný zub..a musím tedy přiznat, že na něj jsem medem nešetřila 😀

laskovamil
5. dub 2014

@chris_n néé, jenom mu budete po každém jídle ten jeden zub čistit 😀 😀

eficenka
5. dub 2014

@laskovamil
můj pediatr byl dokonce velmi spokojen, že dcerka byla plně kojená do 7 měsíce ( jen sme zavedli lepek) a skoro plně kojená do 12tého měsíce 🙂
až okolo 14tého začala pořádně jíst 🙂

chris_n
5. dub 2014

@eficenka to je přesně ono, i lékaři na to mají různé názory :--)

chris_n
5. dub 2014

@laurital tak, to asi začneme připravovat tu slivovici 😀

laurital
5. dub 2014

@laskovamil Ja jsem holt na zuby pes-dcera stomatologa 😀A ten med mi vhodny fakt neprijde.

kajalka
5. dub 2014

@laskovamil Jen doufám, že takovýhle názory nebudou následovat nezkušený holky.. fakt šílenost toto.. 😕

laurital
5. dub 2014

@chris_n Znas tygri mlicko 😀 ?

chris_n
5. dub 2014

@laurital asi ne??

eficenka
5. dub 2014

@laskovamil
a jinak ještě k zoubkům - mateřské mléko obsahuje i IgA a IgG protilátky potlačující růst streptokoků a baktericidní laktoferrin. takže z nočního kojení opravdu se kaz nevytvoří 🙂

laskovamil
5. dub 2014

@laurital no, já to říkám furt, že čištěné zuby se nekazí. S tím kojením je problém spíš v tom, že rok nebo dva roky staré děti se v noci kojí. Normálně před spaním takto starým dětem zuby vyčistíme a už nic nejedí. Moje děti už nesměli ani čaj. A když v noci dostali žízeň, dala jsem jim napít převařené vody. Kojené děti, když v noci dostanou žízeň jsou kojeny sladkým mateřským mlékem...to je to na co tu upozorňuji...když už to ženeme do extrému. Pokud by se jim po kojení vyčistili zoubky, tak by to nebyl problém.

laskovamil
5. dub 2014

@eficenka mateřské mléko obsahuje také tuky a minerální soli a každý zubař Vám potvrdí, že po tucích už se zubní kaz tvoří

kvakuska
5. dub 2014

@chris_n moje malá od narození spala od 23 hod do 6 hod bez přestávky, neměla hlad a nedala se přinutit k jídlu, prostě nechtěla ... přibírala teda na spodní hranici křívky, ale byla spokojená a evidentně jí nic nechybělo, byla vždy dost pohybově zdatná ... laktační poradkyně od naší doktorky radila, abych ji v noci budila tak, že ji svlíknu, bude jí zima a třeba se nají 😝 ... jinak radila doktorka dát třeba jednou za den UM ... jsem jim oběma řekla že si to promyslím a kojila jsem pořád dle potřeb malé, čili v noci nic ... já jsem se teda v noci budila, protože jsem měla prsa plná, tak jsem odstříkávala a potom to odstříkané použili tatínek nebo babička když hlídali ... proti všem radám jí to odstříkané mlíko dávali dudlíkem z lahvičky ... přístí týden bude mít malá 8 měsíců, má samozřejmě příkrmy, ale v kojení pořád pokračujeme, je to naprosto zdravé dítě, velmi akční, začíná chodit bez opory ... chodí spát ve 20 hod a spí do 5 hod ráno, to vypije mléko a sí dál tak do 7 hod ... ono prostě každé dítko je jiné, nelze všechna mrňata nacpat do jedné tabulky 😎

radka8888
5. dub 2014

@laskovamil to neni pravda. Ale obsahuje cukr a je každý se.pon nem.tvoří jedna radost. Noční kojení a sladké nápoje prima cesta do zubního pekla🙂)

eficenka
5. dub 2014

@laskovamil
😅 máme zubaře v rodině, plus nej kamarád je cca 2 roky po škole - ono se tohle říkalo před 30ti rokama, takže ano, každý starší zubař vám tohle řekne, pokud se dále nevzdělává 🙂 ... nové výzkumy ukazují, že právě IgA a IgG protilátky a baktericidní laktoferrin neodovolí vzniku zubního kazu ( jestli víte o co se jedná)
a tuky s tím nemají vůbec nic společného 🙂

cutie_01
5. dub 2014

@laskovamil Ten na straně 2 začínající "s co na to Váš pediatr..
Btw ad noční kojení vs. (ne)kazivost zubů - zkuste si o tom něco víc načíst ;)

nae
5. dub 2014

@eficenka
@cutie_01 Holky, to je ťažké, je to strašné zažratá hlúposť o tej kazivosti zubov z kojenia - dokonca sa to na stredných zdravotných školách stále učí! - takže niet divu, že to potrvá ešte dlho predlho, kým sa zmení o tom povedomie medzi zdravotníkmi, rodičmi atď. (je ale pravda, že pokiaľ už na zúbku nejaký defekt je, nočným kojením sa to može zhoršovať - ale pri dobrých zúbkoch nočné kojenie nie je problém, mám ten príklad aj doma pred očami).

radka8888
5. dub 2014

@eficenka prosim poslete odkaz na takový výzkum...

nae
5. dub 2014

@radka8888 Na odpovede ohľadne tejto problematiky slúžia profesionálne stránky laktačných poradkýň na www.mamila.sk a erudované rady Vám poskytne aj akákoľvek iná certifikovaná laktačná poradkyňa.

laskovamil
5. dub 2014

@cutie_01 já konzultovala přímo s naší stomatoložkou, tak už jsem další informace nesháněla.

eficenka
5. dub 2014

@radka8888
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed
tady máš databázi a vyhledávat si můžeš do rána 🙂
něco mám uloženo ve svém ntb, ale ted sem na moravě u mamči, tak to spešl vyhledávat nebudu... 🙂
https://www.modrykonik.cz/nocni-kojeni/
pod tímhle máš taky nějaké odkazy

radka8888
5. dub 2014

@nae přečetla jsem článek neni tam odkaz na literaturu. Jsou tam obecně známá fakta napr. Ze bakterie využívají hůře laktózu ale hůře neznamená ze nevyuzivaji atd...takze je to takové velmi vágně formulované.

kajalka
5. dub 2014

Holky, vy co kojíte, co máte v noci miminka u sebe a budí vás několikrát za noc- přijdete si k nepoužití tak, že se dětem nevěnujete? Já teda absolutně ne, a to má dítě dvouhodinový intervaly i přes noc. Plus v noci dítko opravdu vydatně saje a nečumí po okolí, takže si kojení odbydeme raz dva.

katyxq
5. dub 2014

@laskovamil hm, ale že názory těch doktorů (jen jejich osobní názory) na kojení a zubní kazy odporují současným vědeckým poznatkům, to ti nevadí?
Za sebe můžu napsat jedno - malá se v noci doteď kojí několikrát a zuby má naprosto v pořádku a to jí vyrostly dříve, než je průměr (odstavit před půl rokem mi přijde šílené, dávat pak místo toho UM ještě šílenější).

radka8888
5. dub 2014

@eficenka to jsou vše odkazy na laktační stránky. Díky za PubMed. Mam dojem, ze jednou jste uz mi neco takového konkretniho posilala🙂))))) pěkný večer jdu si brouzdat.

katyxq
5. dub 2014

@radka8888 možná by to chtělo číst až do konce - co odstavec Použité zdroje? A v PubMedu je toho mraky.