Čím na noc zasytit čtyřměsíční miminko?

petcep
5. dub 2014

Můj čtyřměsíční syn se v noci začal budit s obrovským hladem. Prosím poraďte mi, čím ho na noc zasytit. Můžu mu např. udělat krupičku????Předem děkuji za tipy 🙂

laskovamil
5. dub 2014

@chris_n reaguji na vaši odpověď, že se v noci probouzíte hlady. Upřímně Vám závidím. Já když se v noci probouzím, tak je to k mému nejstaršímu synovi, který má epileptický záchvat.

chris_n
5. dub 2014

@laskovamil tak jste jedna z mála. Já mám v okolí většinou maminky, co kojili několikrát za noc a dítě se jim budilo prostě častěji. A pak i přes den spalo, atd.... Ale jak tu bylo řečeno, nejde to brát globálně a každé dítě je jiné.

chris_n
5. dub 2014

@laskovamil ale já to nemyslela vzhledem ke svému stavu nyní. Ale i dřív, když jsem se v noci vzbudila a hned neusnula, tak jsem běžně hlad dostala, to je snad normální 🙂. Nebylo to myšlené tak, že mě hlad vzbudí!

nonnni
5. dub 2014

@chris_n jenze nektere deti ti nespi ani v noci a ani pres den...a pak uz ryjes pusou v zemi a beres za vdek cimkoliv...moje mladsi dcera.

A pak mas miminka, jako moje starsi, ktera od peti tydnu (plne kojena do 4. mesicu) spala od sedmi vecer do ctyr/peti rano...a pres den par pulhodinovek.

Obe mely stejny pristup, ale kazda byla jina. To zjistis jen a pouze, az ten svuj uzlik budes drzet v naruci.

Ja jsem treba matka, ktera s ditetem spat neumi...proste budto nespim, nebo jsem cela drevena...takze ja jsem s ditetem vzhuru a chovam. Moje mladsi se budila co hodinu, hodinu a pul...nechtela ani jist, nemohla spat...byla extremne drazdiva. I takova miminka jsou. Ja plne chapu maminku, ktera uz nemuze dal a potrebuje se vyspat...ten pocit, kdy z unavy zvracis a konec v nedohlednu...ble...

chris_n
5. dub 2014

@nonnni to já nepopírám. Ale snažit se dítě večer něčím ucpat, aby se mi hlady v noci náhodou nevzbudilo, to mi přijde na prd....

nonnni
5. dub 2014

@chris_n tak logicky jiste, ale kdyz jsi v situaci, kdy uz proste nemuzes, tak bys mu dala i tu svickovou se sesti, kdybys mela nadeji, ze to pomuze...

chris_n
5. dub 2014

@nonnni tak tady to tak asi není v tomto případě. Maminka se tu ptá, jak to dítě "ucpat" aby jí spalo i nadále celou noc, jako tomu bylo dosud. Takže bych spíš to viděla tak, že prostě chce nadále mít tento režim a mimčo v něm udržet.

Kdyby to bylo tak, že tohle mimčo se budí každou chvíli, tak je to o něčem jiném 🙂

melodygirl
5. dub 2014

@petcep Buď v klidu, patří to k věku a nemusí to být hlady. Mě dcera také do 4 měsíců celkem spala, ale potom jsem kojila i 10x za noc. Až ve dvou letech se to mírně zklidnilo, že se budí jen 2x - u tedy ne na kojení.

nonnni
5. dub 2014

@chris_n ale prece nevis, jak vycerpavajici to ditko je pres den a nakolik ona potrebuje k zakladni regeneraci prave alespon ten spanek tzn. udrzet rezim...on je stejne asi neudrzitelny, ale jeji snaze se nedivim...

Ja netvrdim, ze se nenajde maminka, ktera ma hodne miminko a jeste si stezuje... i takova se asi najde...ale neda se generalizovat. Narocnost pece o dite se neodviji jen od jeho spacich navyku. I ditko, ktere spi hezky muze byt velmi narocne a pridej nedostatek spanku a mas zadelano treba na poporodni depresi...proste jen chci rict, ze bych tu aplikovala trochu pochopeni tot vse 😉

cutie_01
5. dub 2014

@laskovamil Váš dlouhý komentář mě upřímně docela pobavil...máte v sobě spoustu předsudků, zkuste se na věci zkusit podívat i trochu jinak...

katyxq
5. dub 2014

@petcep naše malá se mezi 6. a 9. měsícem budila co půl hodiny (a možná i častěji, kojila jsem v polospánku, na hodinky se nedívala a snažila se buzení nepočítat) - a hlady to nebylo 😉 (naopak i jen troška lehkého zeleninového příkrmu po páté hodině vedla k tomu, že se budila víc), prostě je to takové období vývoje ... samo se to pak změnilo. Ale dodnes (2 roky a 4 měsíce) se budí 2-3x za noc, někdy i častěji, je fuk, kolik snědla k večeři, prostě je taková a hotovo, popravdě kojeni uspí nejrychleji ji i mě 🙂.

chris_n
5. dub 2014

@nonnni no jo, mě spíš asi dost překvapilo, že chce to malé dítko krmit kaší a tak 🙂

nonnni
5. dub 2014

@chris_n ja bych spis rekla, ze pri prvnim diteti jeste plne nevis v nekterych situacich, jak reagovat...ja uz bych ted kasi take nekrmila, jenze k tomu jsem si musela dospet...ted uz vim, ze nektre deti si proste budou jet po svem, i kdybych sla do vrtule...

Zalozila diskusi, zajima se o nazory...take mu tu kasi mohla rovnou udelat a hotovo🙂

nonnni
5. dub 2014

@chris_n hele, kdyz uz jsme u te vyzivy. Ja mam dceru narozenou v roce 2005 a pak v roce 2008 a kdybych se ridila novinkama ohledne vyzivy, tak se kazda musi stravovat uplne jinak...starsi jeste nemela dostat lepek minimalne do 8. mesicu, mladsi uz ho mela jako mit kolem ctvrteho...oboje k vyvarovani alergii...nekdy je lepsi se ridit jen zdravym rozumem..

petcep
autor
5. dub 2014

@nonnni Díky, přesně si to vystihla

svoba
5. dub 2014

Vem si ho k sobě do postele a koj v polospánku. On se nemusí budit hladem. prostě chce jen kontakt. Přejde to, neboj.

laurital
5. dub 2014

@nonnni Ja mam dve dcery-2002 a 2009 a kdybych se ridila tim, co bylo kdy doporucovano, tak holky neziji.U prvni dcery bylo dop. nedavat lepek pred prvnim rokem, aaby neziskala alergii, naopak u druhe mi to bylo doporuceno uz od ctvrteho mesice ze stejneho duvodu 😉 .Pouzivejme selsky rozum.

laskovamil
5. dub 2014

@cutie_01 Který ? 😀

rebe
5. dub 2014

Tvoje zkušenost mi hodně připomíná moji: dcera od narození prospala klidně šest sedm hodin v kuse, pak se nakojila a spala další tři, přes den nespala téměř vůbec. Ve čtvrtém měsíci se najednou začala budit co hodinu, dvě. Bylo to šílené, ale trvalo to týden a vše se vrátilo do starých kolejí, dnes už se zase budí pouze když má hodně náročný den nebo se nespíme doma. Takže pokud ti mohu poradit ze své zkušenosti, poradila bych ti konzultaci s laktační poradkyní, abys zlepšila techniku a nemusela odstříkávat, to tě totiž podle mého názoru vyčerpává nejvíc. Noční kojení totiž moc nevyčerpává, prostě dítě položíš vedle sebe, a než se nakojí, můžeš v klidu spát. Potom jsem ji kojila "nadvakrát" - nakojila, přebalila a znovu nakojila, mnohdy totiž přestala pít ne proto, že by byla plně najezená, ale protože usínala, přebalením jsem ji probudila, znovu se napila a krásně spinkala. A nakonec, to mi také trvalo nějakou dobu, než jsem na to přišla, ne každé probuzení je hlad nebo potřeba přebalení. Dnes už v noci nepřebaluju (plenka vydrží) a kojím až nad ránem nebo když opravdu pláče, jinak se jen přitulím, chytnu za ruku, případně dám dudlík.
Každé dítě je jiné, možná je na tom to tvé úplně jinak. Ale mateřské mléko je to nejlepší, co svému dítěti můžeš dát, a potom také milující náruč a jistota, že jsi tu pro něj. Jistě, že i s kaší a umělým mlékem můžeš vychovat spokojené a šťastné dítě. Ale o něco ho tím zkrátka připravíš, tak dobře promysli, jestli je to nutné, jestli raději ještě nevyzkoušíš jiné možnosti. Je to zatraceně náročné, ale možná se to už zítra spraví!

chris_n
5. dub 2014

@laurital a každý má ten selský rozum jiný 🙂. Někomu ten rozum radí dávat kaši brzy, někomu později. Někomu říká dej med, druhému ne 🙂

laurital
5. dub 2014

Ale ja opravdu nejsem militantni kojna a kojit dite vice nez dvoulete v noci trikrat mi prijde zvlastni 😉 .Ale nekritizuji, kazda to mame jinak.

laurital
5. dub 2014

@chris_n Med bych nedala, ale pokud by se mi budilo dite co dve hodiny, tak mu tu kasi dam.Nejsem Zekon 😉

irennn
5. dub 2014

@laskovamil mateřské mléko nezpůsobuje kazivost zubů 🙂 a to vím naprosto přesně...5 let na lékařské fakultě jako magistra....a to že mu nedávám jídlo je nesmysl....ale on prostě zatím nechce...kašičky taky nabízím,ale ne na noc, zeleninu ovoce také, ale sní max.jednu dvě lžičky....prospívá krásně....v 6 měsících měří 78cm a váží 8600g , dr. mi sama říkala, že ho nutit nesmím..každé dítě má svůj čas a MM je velmi výživné a opakuji noční kojení mateřským mlékem nezpůsobuje zubní kaz,.....když o tom nevíte podrobnosti, tak neútočte, děkuji..napsala jsem jen svůj názor a vzhledem i k mému vzdělání, pediatrii jsem měla na vysoké škole 5 let, si myslím,že nejsem blbá a dělám vše podle nejlepšího svědomí...samozřejmě, že mě trápí,že nechce jíst...ale cpát do něho násilím,aby se mi poblinkal...to fakt dělat nebudu

zuny
5. dub 2014

@petcep to jsi teda píchla do vosího hnízda 😀
Já se přidám s názorem matky tří dětí 😀 Prvního syna jsem od porodnice dokrmovala UM, prostě se nemohl přisát a řval a řval (to jsem asi byla špatná matka, že jsem nekojila 😉 - všichni na mně hleděli, že nekojím, proč proboha 😠 , měla jsem z toho dlouho trama ☹ ), druhého syna jsem už normálně kojila, od 4.měsíce jsem mu na noc dávala kaši kupovanou (kojenecká voda +hami nebo sunarka) - budil se 2xnoc, po kaši už jen jednou v 5 ráno. Od 5.měsíce jsem začala dávat příkrmy. Teď mám 2měsíční holčičku a budí se od 4.týdne ve 4-5hod ráno, poslední kojení ve 21hod 😀 Pohoda, přes den pije po 4hod, jedno dlouhé spaní tak 3hod a to ji už musím budit.
Asi jsem krkavčí matka, ale všechny moje děti usínaly večer v postýlce od malička, prostě jsme nechali pootevřený dveře, na chodbě rozsíceno a za 10minut spaly. K ránu beru malou občas do naší postele, ale jen když kluci jsou na prázdninách, mám strach, že když přijdou k nám do ložnice, že by na ni mohli skočit 😀 V naší posteli kluci spali jen párkrát, když je v noci něco trápilo, jinak ne. Skoro bych nemohla spát a měla bych strach, že manžel by je ve spánku mohl uhodit rukou např 😎 Pomazlím se s dětmi přes den, v noci mají spát. Nikdy jsem taky děti neuspávala u prsa. Synové teď spávají nahoře v pokojíčku v patře a my máme ložnici dole. Teď nemáme problém, když jdou spát, přečteme pohádku, dobrou noc a necháme rozsvíceno na chodbě 😉 Jak si to naučíte, takový to máte i později 😀
Kdybych měla kojit 8x za noc a spávat s malou v posteli, tak bych přes den byla jak mrtvola, musím fungovat i pro ty dva starší 😵
A k tvé otázce - dávala bych na noc kaše Hami nebo Sunarku, buď do mlíka nebo do vody, nic tím nezkazíš, jsou různé druhy, od 4..5.a 6.měsíce a dál. Ale prosím nepřislazuj medem - můžou vylézt zkažené mléčné zuby. Od 5.měsíce je vhodný už příkrm nesladký (mrkev, brambor, rýže atd.), po měsíci přesnídávky (ty jsem pak zahušťovala piškoty nebo těmi křupkami bezlepkovými 😉 Kdybys někdy chtěla přisladit, tak jedině glukopurem nebo hnědým cukrem. Ale opravdu se začíná zeleninovými příkrmy, jinak si děti zvyknou na sladkou chuť a zeleninu potom nechtějí.
Prostě hlavně spokojená maminka = spokojené dítě 😉

laurital
5. dub 2014

@irennn To jsem asi propasla.Nekdo tu psal, ze MM zpusobuje zubni kaz?To je blbost, zubni kaz zpusobi spis ten med, co tu byl doporucovan.Ten bych ja nikdy nedala, maximalne jsem doporucila lehce zahustit mleko nesladkou ryzovou kasi.

irennn
5. dub 2014

@laurital To mi adresovala ta maminka @laskovamil ,že bude mít malý po MM zuby jako Františky, protože je MM přeslazené....a taky proto, že mé dítě spí na své posteli se zdravotní matrací,akorát přiražené k našemu letišti, tak z toho bude mít skoliozu páteře...já nevím,kam se ten svět řítí.... 🙂

chris_n
5. dub 2014

@laurital to psala právě ta maminka, co doporučovala kaši dosladit medem od včelaře.

laurital
5. dub 2014

@irennn Ta vase postel je super i kdyz se priznam, ze ja jsem priznivec postylky, klidne i tesne u postele 😉 .Ale to je zase uhel pohledu a jsem rada, ze o tom diskutujeme a nerveme po sobe invektiva.

laurital
5. dub 2014

@chris_n To bude mit medove zuby, alergicka reakce, botulotoxin...Ja jsem pro zahustit mleko, ale rohodne bych neradila doslazovani a rozhodne ne medem.

chris_n
5. dub 2014

@laurital to už můžeme rovnou namáčet dudlík do medu 😀 😀... a nebo do slivovice??? 😀