Čím na noc zasytit čtyřměsíční miminko?

petcep
5. dub 2014

Můj čtyřměsíční syn se v noci začal budit s obrovským hladem. Prosím poraďte mi, čím ho na noc zasytit. Můžu mu např. udělat krupičku????Předem děkuji za tipy 🙂

chris_n
6. dub 2014

@temlinka ale kdyz se to dite vzbudí, coz se tqzatelce deje?.... ja mam obcas pocit, ze tady v diskusich poradne nectete a to vic z vas.

petcep
autor
6. dub 2014

@laurital Tohle jsem zažila v porodnici právě před čtyřmi měsíci....

petcep
autor
6. dub 2014

@katyxq Všechno má své pro i proti......

petcep
autor
6. dub 2014

@lucieandrlova Děkuji moc za podporu! Mlíčka mám asi trošku víc, dávku odsaju tak za třičtvrtě hodiny, ale i tak je to dlouhá doba (hlavně v noci). Opravdu si nedokážu představit, že bych v takové situaci vychovávala další dítě, to bych se na to kojení (odsávání) mohla vykašlat a dělat raději UM (ikdyž vím, že to mateřské, je to nejlepší, co mu můžu dát).

chris_n
6. dub 2014

@kvakuska tak to se máš. Já netvrdím, že jen co se trochu probudim na posteli, tak mám hlad. Ale když bych se v půlce noci vzbudila a nemohla usnout, tak ten hlad zaručeně dostanu. Přes den ten hlad taky člověk dostane, ikdyz leží na posteli.

kvakuska
6. dub 2014

@petcep na tvém místě bych asi jednu noční dávku nahradila UM a nechala bych krmit tatínka ... a nebo bych i jednou během dne dala UM a odsáté mlíčko bych nechala v lednici na noc ... třeba ti bude stačit pár nocí se dospat a vše se srovná 😉

kvakuska
6. dub 2014

@chris_n několikrát se mi stalo, že jsem v noci nemohla spát ... luštila jsem sudoku nebo křížovku, četla jsem si, koukla jsem na telku, dokonce jsem třeba šla i pracovat na PC, ale nikdy jsem ještě v noci neměla hlad ... tak asi to má moje dcerka nastavené odmalička stejně jako já 😀

llluckaaa
6. dub 2014

Ahoj, odpovím na úvodní příspěvek, nechce se mi to tu pročítat celé 😅 Moje zkušenost říká, že 4měsíční dítě je malé na to, aby vydrželo spát bez jídla celou noc. Kolikrát možná ani nejde o jídlo, ale spíš o to cítit blízkost matky, podudlat si prsa, šidítko nebo dudlík od lahve. Ani jedno z dětí mi do roka (nebo bych spíš měla napsat do dvou let) nespalo celou noc a to, co jedly, na to nemělo vůbec žádný vliv. Syn byl na MM a i po půl roce se budil i v noci, ikdyž dostával odpoledne zeleninu a večer kaši. Dcera se budila do 5,5 měsíce párkrát za noc na UM, pak nastala dramatická změna a začala se budit tak 10-20 krát 😅 Kaše ani jiné příkrmy na buzení neměly vliv ☹ Spíš mi přišlo, že po zařazení kaše plakala dcera ještě vydatněji ☹ Teď čekáme třetí a jsem rozhodnutá kaše na noc vůbec nedávat, stejně mi přijdou úplně k ničemu 😒
Z pár příspěvku jsem pochopila, že krmíš odsátým MM. Možná bych to řešila radši tak, že třeba jednou za noc odsaju a nakrmím MM a podruhé dám UM.

zuny
6. dub 2014

@kvakuska přesně tak, každé dítě je jiné. Já svou dvouměsíční dceru kojím až k ránu 4-5hod se budí a rozhodně ji nebudu budit a nutit, aby v noci jedla. Je spokojená, přibírá pomalu, ale hlady netrpí 😉 Pokud 4měsíční dítě chce pít často, myslím, že už mlíčko přestává stačit a je dobré zavést třeba tu kašičku. Každá maminka nemá tolik mlíka jako jiné. Já jsem s kojením skončila v 7.měsíci, protože už toho bylo málo. Kamarádka zase kojila dceru do roku, v osmi měsících měla malá 10 kg, a začala zavádět příkrmy až v 10ti měsících. Každé tři hodiny nebo i častěji ve dne v noci je dobré kojit v prvních dnech a týdnech, aby se laktace dobře rozjela, později podle potřeb dítěte.

holubice.petra
6. dub 2014

@petcep a jak casto se ti vubec budi? Nikde jsem to vlastne tady nevycetla,?

petcep
autor
6. dub 2014

@holubice.petra Doteď mi spal od 19hod třeba až do 5 do rána. Ale poslední dny se začal budit s velkým hladem kolem 22-23hodiny a pak co 2 hodiny

kvakuska
6. dub 2014

@petcep dát jídlo mezi 22-23 hod by snad neměl být problém ... za dvě hoďky může dát tatínek UM a po dalších dvou zase odsaješ a nakrmíš ... a kolem 5 hod totéž ... dáchni si trochu, když spí během dne
Jinak já jsem teda v noci také odsávala (už jsem to sem psala dřív, malá celou noc spala a mě tlačila prsa). odsávala jsem z obou prsů zároveň a během 15 min jsem měla celou dávku ... když jsem za noc pořádně odsála 2x, malá z toho měla klidně tři dávky, takže jsem malou klidně mohla nechat hlídat půl dne
... mimochodem proč vlastně odsávááš a nekojíš přímo?

petcep
autor
6. dub 2014

@kvakuska První měsíc se mi šíleně nalívaly prsa a fakt to hodně bolelo a do toho celý měsíc vkuse záněty. Takže jsem věčně odstřikávala přebytečné mlíko....no a ten můj malý brouček si zvykl na to, že z lahve mu to teče líp, jelikož mám zapadlé bradavky a při kojení jsem musela používat kloboučky. Tím to bylo náročnější a malý se věčně vztekal, že mu to prostě nejde....Po nějaké době už se vůbec pak nepřisál, už opravdu jen lahev.

temlinka
7. dub 2014

@chris_n tak je jasné, že když se dítě v noci vzbudí, tak mu dám najíst 🙂 přece ho nenechám o hladu, ale když spinká celou noc a na jídlo se nevzbudí, tak to se ta maminka faaaakt má :D

lenka5731
7. dub 2014

@petcep pokud se opravdu budí hlady, chybějící MM bych doplnila UM. Kaše bych nedávala. Za to odsávání klobouk dolů, vím, jak je to náročné, vlastní zkušenost. I když tady si asi část uživatelek MK myslí, že MM roste v lednici samo, protože jinak nerozumím odpovědi "Tak ho máš určitě v lednici, ohřej, nakrm a spi dál." Jaksi jim nedochází, že odsávání denně zabere několik hodin a naprosto naruší režim dne (a noci). Jinak pro odsávající maminky je tu na MK samostatná skupina, nevím, jestli o tom víš. 🙂

chris_n
7. dub 2014

@temlinka no a o tom to tu přece bylo... že to dítko dřív spalo celou noc a ted se budí v noci hladem, tak jak tomu zabránit už přes den. Proto jsem říkala, že bych tomu nezabranovala, ale dala mu v noci najíst a at jde zase spát.

rzymani
Autor odpověď smazal
Zobraz
chris_n
7. dub 2014

@rzymani díky 😅 my jsme na to připravený s manželem oba, že se prcek bude budit v noci... tak nějak mi to přirozeně k tomu mimču sedí 🙂. A navíc je to náš miláček, pro kterého budeme chtít to nejlepší, ne? 😉

rzymani
Autor odpověď smazal
Zobraz
formelina
7. dub 2014

Já dávala mléko s rýžovou kaší hotové kupované v krabičce.
Ono to časem zase přešlo až tomu nechci věřit :D a stejně se budím...

radka8888
7. dub 2014

@katyxq a jak vite, ze pouzivani fluoridu kazivost nezvysuje? vidite, je tedy studie, kde pisou, ze zvysuje. Stzejne tak, jako existuji studie, ktere zpochybnuji vliv kojeni na kazivost. A studii o fluoru smahem odsoudite a tyhle studie ne. I kdyz je to na stejnem logickem nebo spis nelogickem principu.
Vy tady propagujte kojeni nade vse atd. Ale preci musite byt soudne a videt obe stranky veci. Ano ma to svuj vyznam pro spoustu veci,ale treba pro zuby stokrat pres noc kojit neni uplne skvele. Nediskutujeme o tom, zda je horsi UM nebo kojeni, proste je v obou cukr, ktery se meni na kyseliny a ty leptaji zuby. To je zname od roku 1898 a je to prokazany fakt a ne, nejaka zkusenost predavana pres generace, kterou neni vhodne pro nas moderni biomatky prejimat.

lenkazdenek
7. dub 2014

Ahoj,je to už delší dobu ,ale napdá mě dát třeba to víc sytící um-Hami hajaja nebo nco podobného,po uk.4 měsíci můžeš zkusit rýžovou kašičku-ale s tím nemám zkušenosti-já zaváděla kaše až po zelenině a ovoci a to byla starší od začátku na um.U mladší bych to chtěla zrovna tak,ale každé dítě jiné.....
Jinak mě ta mladší spinká od 8 večera třeba do 3 do rána nebo od půlnoci do 6 😉 🙂 i v porodnici říkaly po půlnoci nechat mimi spát dokud se samo nevzbudí.
A takový rejpnutí pro budoucí maminky co zatí miminko nemaj-holky věřím,že máte spoustu věcí načteno,nebo znáte z doslechu ,ale věřte každé děťátko je jiné a člověk míní život mění....já to nemyslím nják zle,ale ona osobní zkušenost dá fakt víc 😉

katyxq
7. dub 2014

@radka8888 ne neodsuzuju, jen jsem to napsala právě jako příklad toho, že se dají najít i úplně opačné výsledky, ono záleží na tom, jak je studie nastavená, co se zkoumá a kdo to platí 😉 ... já se budu držet toho, co si myslím, že je správně a co se mi jako fungující potvrzuje (momentálně společné spaní, noční kojení a pasta bez fluoridu, možná někdy názor změním, jako už se stalo u jiných věcí)

laurital
7. dub 2014

@katyxq Vim, ze je to OT, ale snad se za to na me nebude nikdo zlobit 😉 .Katy, moc rada ctu tve komenty o vyzive, ac nazor mam leckdy hodne odlisny 😉 .Ale to snad nevadi, rada si rozsirim obzory, mmch mas velmi inspirativni jidelni album a dekuji za spoustu dobrych napadu, jak detem zpestrit jidelnicek.

katyxq
7. dub 2014

@radka8888 a evidenntně moje názory zas tak dobře neznáš - protože pak bys věděla, že existuje několik maminek, kterým jsem napsala, že chápu, proč nekojí a taky minimálně jednu, které jsem napsala, ať zváží, jestliby bylo lepší v kojení nepokračovat 😉
@laurital děkuju za hezká slova 🙂

jannka15
7. dub 2014

@katyxq díky za šíření myšlenek kontakniho rodičovství tady na konikovi 🙂

janapavlik
7. dub 2014

Já teda nevím, ale mě se malá v noci nebudí na jídlo už dost dlouho 😕 Kojím většinou až kolem 5.00 hod. ráno nebo jí až kolem 7.30 😅 Samozřejmě, že se vzbudí několikrát v noci, ale stačí ji podat dudánka a spí dál, tudíž vím, že nemá hlad ani žízeň. Starší dcera byla úplně v tomto stejná, cca od 5. týdnů se nebudila v noci na jídlo, vynahrazovala si to dost přes den 😀

radka8888
7. dub 2014

@katyxq neznám. Soudim dle teto konkrétní diskuze.protože v teto oblasti nejsem laik, tak jsem mela za to, ze se mužů vyjádřit ke věci, která je mým každodenním chlebem. Vasemu potomkovi se zuby nezkazily. Ja jsem viděla x děti, které toto štěstí neměly, protože maminky si myslely, ze namacet zoubky ve sladkých roztocích jim nemuze ublížit. Je to mimo tema. Omlouvám se.

misule54
7. dub 2014

Zdravím, tak nejdriv bych kazdpadne s prikrmem zacla zeleninou a nee hned kasi...ale to si myslim by bylo dobre probrat s pediatrem...jinak, nasemu malymu ted bylo sedm mesicu a do 5,5m byl plne kojeny. Do 5m mi taky spinkal od sedmi az do peti a pak se to nejak zlomilo a najednou se mi budi uz ve 23 a pak co dve hodiny...muzu mu dat jakou kasi chci, mlecnou, nemlecnou, ryzovou...koupila jsem i humanu pro velky jedliky a stejne se mi prdolka vzbudi max o pulnoci...a chce prso...je to o tom znovuusinani, sice je nauceny usinat krasne sam ale proste se mu asi lip usne a uklidni se no...vzdala jsem to a holt to budu muset vydrzet pac to tak asi fakt je.uz jsem premyslela ze bych ho odstavila ale jelikoz vim ze to to nejlepsi co mu muzu dat tak jsem to zavrhla a vydrzim to...tot muj nazor, je mozny ze za dalsi mesic nespani nazor zmenim ale zatim to tak zkusim nechat 🙂 taky se pry zacnou casteji budit ze jsou aktivnejsi a premita se jim co vsechno zazily za den..samozrejme to odsavani je vec druha..anebo bych zkusila zvysit davku toho nutrilonu, ale to uz tady zaznelo...mejte se 🙂))

p_ch
15. dub 2014

@petcep ahoj, prosimtě mě taky od narození spí malej celou noc ukázkově a prostě nebudí se mi na mlíko... takže ho nebudím a nechávám ho spát a užívám si že v tomhle je tak zlatej... ale začla jsem mu davat sinlac kaši- a docela mu sedla... tak zkus, třeba pomůže....