Čím na noc zasytit čtyřměsíční miminko?

petcep
5. dub 2014

Můj čtyřměsíční syn se v noci začal budit s obrovským hladem. Prosím poraďte mi, čím ho na noc zasytit. Můžu mu např. udělat krupičku????Předem děkuji za tipy 🙂

laurital
5. dub 2014

@irennn Ja bych se @petcep zastala, vstavat v noci je normalni, ale vstavat co hodinu dve a "souznit", to bych asi byvala dlouho nevydrzela, takze jsem byla rada, ze jsem nasla zpusob, jak dite na noc na sest hodin zasytit.

laskovamil
5. dub 2014

Ahoj, kaši na noc doporučuji. Já právě teď řeším u své skoro čtyřměsíční holčičky. Mám doma tři děti a u každého zabrala na 100% 🙂
Kupuji Sunarku nebo od Hami. Všem dětem jsem trochu přislazovala medem. Jak je to mateřské mléko sladké je problém se zaváděním neslazených příkrmů. Když si miminko na kašičku zvykne, tak lze medu trochu ubrat.
Holčičku mám kojenou, ale jak se mi začala zvyšovat frekvence nočního kojení, tak i po poradě s doktorkou začít přikrmovat...Nejsme telata, abychom prospívali jenom z mléka.. Na čtyřech měsících se v poledne už začíná s nemléčnými příkrmy jako jsou zeleninové kaše (brambory, mrkev , brokolice) a pro miminka už se kupují i přesnídávky. Je to období, kdy děti začínají postupně ochutnávat i jiné zdroje, než jen mateřské mlíčko. Laktace už je naplno rozjetá, takže mlíčko se vám tvoří dál i když miminko začnete přikrmovat. Kaše na noc je naprosto v pořádku...Upřímně řečeno, nedovedu si představit, že bych své tři ratolesti v tomto věku jenom kojila, jak to radí některé maminky. To bychom se už ani já ani miminko vůbec nevyspali :(..přeji mnoho úspěchu a jednejte dle svého nejlepšího vědomí..Nakonec vy jste maminka a sama nejlíp poznáte, co vaše miminko potřebuje..

laurital
5. dub 2014

@petcep Ani ja nejsem priznivcem spolecneho luzka 😉

irennn
5. dub 2014

https://www.modrykonik.cz/blog/irennn/album/dav... takto jsme to vyřešili my...má dodělávanou vlastní postel se zdravotní matrací....spíme všichni spolu,ale má své soukromí..když potřebuje maminku,jsem na dosah,jen se k němu dokulím, teď už si ke mně přeleze trošku i sám...moje dítě je kontaktní, nechtělo nikdy do postýlky, nikdy jsme jej tam proto nedávali..od narození byl v šátku, v náručí...v postýlce plakal...my to vyřešili takto a nestěžujeme si...vyspíme se mnohem lépe ..navíc já společné spaní a kontaktní rodičovství miluju a budu vždy jeho zastáncem, ale samozřejmě nikomu nevnucuju své názory..každé dítě je jiné a to moje mě potřebuje trošku víc, tak jsem prostě s ním

petcep
autor
5. dub 2014

@laurital Díky moc, už jsem si fakt začla připadat jako krkavčí matka!!!!!! Víš, tahle doba mi přijde stejně divná, pořád všude čtu, co mimčo nemůže, ale když si vezmu, že naši rodiče (mně i manžela) krmili rodiče kravským mlíkem pomalu od narození, abysme měli pevné kosti, tak v dnešní době si to vůbec nedokážu představit, protože by nám všichni ťukali na čelo. Kravské mlíko na mně opravdu nezanechalo žádné následky, spíš naopak, musím zaklepat, že jsem ještě nikdy neměla nic zlomeného a nikdy jsem neměla vůbec žádné zdravotní problémy (to samé můj manžel)

irennn
5. dub 2014

@laurital já s tím nemůžu souhlasit, každé dítě je jiné a nebudu ho nechávat plakat v postýlce aby se to naučilo....spíme na zakázku upravené posteli a je nám dobře...mateřství si užívám

https://www.modrykonik.cz/blog/irennn/album/dav...

laurital
5. dub 2014

@irennn Nezlob se, ale to, ze s nami holky nespaly v posteli prece neznamena, ze jsme je nechavaly s manzelem vyrvat v postylce.A uz vubec to nesouvisi s tim, jestli si nekdo materstvi uziva ci ne.

petcep
autor
5. dub 2014

@irennn V tomhle jsem opravdu trošku jiná. Já jsem zase chtěla, aby od malička věděl, že postýlka je ta věc, kde se prostě spí. A taky kdy spal s náma v posteli, tak bych se asi hodně bála, že ho v noci zalehnu já nebo manžel. No na tohle nás upozorňovala i doktorka, že dítě do postele k rodičům nepatří.

petcep
autor
5. dub 2014

@laskovamil Mockrát děkuji za Vaši odpověď, moc mně potěšila. Své dítě miluji, ale nedovedu si představit, že bych k němu vstávala 8x za noc. To bych ten následující den nebyla schopna ničeho, natož se o něj starat a hrát si s ním. Přesně jak to píšete, na našem synovi jde vidět, že už by nejraději vyzkoušel i něco jiného než pořád jen mlíčko. Když jíme, tak po nás pokukuje a nejraději by mi všechno jídlo bral z ruky. A chci se Vás zeptat na ten med. Ten není nijak škodlivý pro 4měsíční miminko? Nikde jsem o něm totiž nečetla

petcep
autor
5. dub 2014

@laurital Úplně ze začátku jsem měla malého jednou v noci v posteli. Přiznávám se, že jsem se vůbec nevyspala, protože jsem se bála vůbec pohnout, abych ho nezalehla

laurital
5. dub 2014

@irennn To lezeni mate moc pekne, opravdu.Jen na to mame kazda trochu jiny pohled, ale na tom snad neni nic spatneho 😉 .

petcep
autor
5. dub 2014

@irennn Ale stejně by si měl zvyknout na postýlku. Jak dlouho ho chceš mít u sebe? Do 5, 10, 20 let?

laurital
5. dub 2014

@petcep Na ten med bych dala pozor, neni dobre dite ucit automaticky na sladke, navic med je docela silny alergen.To bych radeji volila nejakou bio kasi bez prislazeni.

laskovamil
5. dub 2014

@irennn ..a co na to Váš pediatr, že je Vaše 7.měsíční miminko plně kojeno, když už se od čtvrtého měsíce začíná dítě zvykat na nemléčné příkrmy ? A to nemluvím o tom, že když miminku začnou růst zoubky, tak po přeslazeném mateřském mlíčku je bude mít jednou jak Františky.. Protože při nočním kojení mu asi taky po každém kojení nepoběžíte čistit zuby do koupelny, že ? Tak pak nevím, čí je to pohodlnost.....Spát celou noc s miminkem v jedné posteli a občas mu nabídnout prso, když má chudák hlad, co mu teda zbývá, když mu nedáte nic jinýho, tak se přisaje. Pokud ale nespí ve své postýlce, kde by měl větší pohodlí a rozhodně by si nezadělal na pozdější skoliózu páteře apod.. Určitě Vám Váš potomek jednou nepoděkuje...Skolióza páteře, zuby jako Františky...a jednou možná docela slušná závislost na mamince....

petcep
autor
5. dub 2014

@laurital Díky, máš pravdu!

lv
5. dub 2014

@petcep já v půl roce, až s přikrmováním zeleninou..a med prosím až roka! na netu jsou články, proč ne.

petcep
autor
5. dub 2014

@lv Díky, moc jsi mi pomohla! Takže klasicky uvařit rýži, rozmixovat a přidat do toho UM?

chris_n
5. dub 2014

@laskovamil ja mam teda info asi jiné, prý se přikrmuje od ukončeného 5-6 měsíce a to zeleninou 😲

laskovamil
5. dub 2014

@petcep ...já píšu z vlastní zkušenosti. Mám děti velké 13let, 5let a teď tu naši čtyřměsíční. A med mám od včelaře. Ne kupovaný v obchodě, ten je špatný, protože je z exotického ovoce a ten obsahuje alergeny. Náš domácí od našich včel je ok. Pořád se dá u nás koupit, včelařů je zaplaťpánbůh dost. Pokud neseženete med, pak doporučuji javorový sirup...Ale nejdřív zkuste kaši samotnou, třeba budete mít úspěch i bez medu. To já jsem ty své děti musela takhle zvykat, protože ony by si tu flašku nevzali... Teď mě ještě napadlo, píšete, že mateřské mléko odstříkáváte..tak udělejte kaši z toho svého odstříkaného...kupte si instantní pro miminka od 4.měsíce a místo vody, dejte svoje mateřské mlíčko..to bude kluk spokojenej 🙂)

petcep
autor
5. dub 2014

@chris_n To sedí. Od 4. měsíce se přikrmuje když jsou děti na UM, od 6. měsíce, když jsou jen na mateřským.

chris_n
5. dub 2014

@laskovamil i pediatři se různí v názorech... a jsou ti, co doporučují příkrmy až po ukončeném pátem měsíci ;) Já nejsem zarytá kojička...ale zase všeho moc brzy taky teda ne...

petcep
autor
5. dub 2014

@laskovamil děkuji za tip! S mateřským mlékem to vyzkouším, to mu bude určitě šmakovat. No popravdě, zarazilo mně, že 1 ta krabice instantní kaše vydrží tak na 4 večeře :( a stojí to tolik peněz....

holubice.petra
5. dub 2014

@petcep ja teda cca do sedmeho mesice kojila kazde 3hodiny i v noci a vubec by me nenapadlo u ctyrmesicniho ditete "vymyslet" nejaky figl jak ho nacpat abych mela klid....

petcep
autor
5. dub 2014

@chris_n Taky jsem si to takhle říkala, ale všechno záleží na tom jaké je to mimčo. Jak píšu, náš malý je velký jedlík. A hlavně jde vidět, že příkrmy už si fakt vyžaduje.

petcep
autor
5. dub 2014

@holubice.petra a to jste byla schopna normálně fungovat?

petcep
autor
5. dub 2014

@holubice.petra zastávám názor, že když je spokojená mamča, tak je spokojené i mimčo

hofka1
5. dub 2014

zkouším kaši taky, instantní rýžovou a obilnou, nesladké, neochucené, do UM, jinak kojím, na spokojenější noc ale nezabrala, ovšem zachutnala takže zařazena i jako trénink na lžičku a kvůli lepku🙂

laurital
5. dub 2014

@petcep Ta krabice urcite vydrzi na dyl.Ja jsem treba kupovala ryzovou Sunarku bez cukru a mleko jsem tim jen lehce zahustila, takze vznikla hodne ridka ryzova kase do lahve, nicim jsem neprislazovala a pokud uz bych sladila, tak jedine trochou fruktozy.

chris_n
5. dub 2014

@petcep co znamená normálně fungovat? Spát, když spí mimčo?

pajenka
5. dub 2014

@petcep Med se do roka nedoporučuje ani ne tak kvůli tomu, že je sladký, ale kvůli botulismu