Čím nahradím v příkrmech brambory?

niki1998
9. únor 2014

Ahoj, mam 7 mesicniho chlapecka a zjistla jsem, ze po bramborach ma hroznou zacpu.. Vubec nevim cim mam brambory nahradit. Poradte mi prosim..

hojda
9. únor 2014

Cuketu a přidávat pár kapek oleje proti zácpě.

kammka
9. únor 2014

do každýho jídla kvalitní slunečnicový olej a k bramborám i UM

nelina_
9. únor 2014

Pozor na brambory studené a znovu ohřívané. Ten škrob, co obsahují je záludný, pokud jsou brambory teplé, působé spíš proti zácpě, ale jakmile vychladnou nebo je studené znovu ohříváte, tak se vlastnost toho škrobu změní a působí zácpu. Jinak proti zácpě ještě pomáhá přidání másla. Přeju hodně úspěchu v boji se zácpou 😠

gosa22
9. únor 2014

doporučuji dýni, je výborná 😉 samozřejmě vždy trochu oleje

katyxq
9. únor 2014

do příkrmu dostatek vhodného tuku (viz třeba https://www.modrykonik.cz/zavadeni-detskych-pri... 😉), jinak můžeš použít třeba batáty, lepší je pyré z pečených, než z vařených, nebo poměrně škrobnatá je i dýně

klaire22
11. únor 2014

taky doporučuji trošku oleje k vaření. Jinak doporučuji batáty, cuketu, dýni.

pejtho
11. únor 2014

Určitě trochu oleje do každého jídla! I kvůli vitamínům. A také doporučuji batáty nebo dýni.

abalajda
11. únor 2014

Ja dávala bataty a dyni... Lepší je do každého jídla lzice olivového oleje,zlepší straveni,lépe se vstrebaji vitamíny a stolice bude určitě taky lepší...🙂

anetka1701
11. únor 2014

Dávám cuketu, kus-kus, rýži, dětské těstoviny by už teoreticky mohl? A taky třeba mrkev, pastinak...

Hodně jedu příkrmy tak, že udělám vývar (kuřecí, hovězí...), pak do vývaru rozmixuju maso a to celý dám do ledovacích pytlíků do mrazáku. Každý den "vymáčknu ty ledové kostky do uvařené zeleniny (cokoliv mně napadne od špenátu přes mrkev, prokolici, dýni... prostě to co mám zrovna po ruce a vařím pro nás) a přílohy (rýže, kuskus) ještě trošku ohřeju, rozmixuju a mám příkrm... Je to jednoduché a nějak ani moc nevím, že nějaké brambory dávám/nedávám...

(dnešní menu - kuřecí vývar se špenátem a mrkvičkou - výborný, já to po Máje dojela)