Čím nahradit jogurt 10ti měsíčnímu dítěti?

prchalka
19. srp 2009

Ahoj,
pořád to v sobě řeším, tak se ptám..
Je nám 10 a půl měsíce, od začátku nemusíme jogurt. Začala jsem bílým, pak přidala sušenku, banán, ovoce.. bylo to výborný, sladký, ale stejně to nemělo žádný větší úspěch ☹ Pak jsem se odhodlala a zkoušela i ochucený. Málokdy snědla celý, někdy půlku, jindy jen třetinu a začla to plivat. Šla jsem na to i oklikou - kousek pečiva - lžička jogurtu - na střídačku. Pečivo pak ještě chtěla, jogurt už ne, ale byla jsem ráda, že snědla aspoň něco.
Jogurt chci na chvíli opustit, protože vidím, že to nemá cenu a začala asi díky tomu vyvádět i před každým jiným jídlem a brečí, než zjistí, že je to kaše nebo přesnídávka, pak jí v pohodě.
Co jí místo toho dát, aby to bylo něco jinýho, než už za ten den má?
Jíme přibližně takhle: mlíko - pečivo nebo kaši - zeleninu k obědu - ten jogurt - přesnídávku - mlíko na noc!
A mezi jídly třeba ovoce. Tak co s tím? Docela mě to trápí a nemám nápady ☹

beruska2x
8. zář 2009

Sjuzan.. Lucinu muzes od toho 10. -11. mesice davat a pudink - kup bio a uvar ho ve vode a nakonec pridej udelane UM 😉

prchalka
autor
8. zář 2009

sjuzan: Já teda oceňuju, že ho vypije aspoň těch 150 a v noci těch 6-7h vydrží! Když ono ráno a večer je podle mě mlíko nej.. docela se u toho utahaj a hned mi spí. Kdyby ho nechtěla vůbec, tak si nedovedu představit, co by asi tak večeřela a co bych jí ráno ve 4-5 h dávala jíst 😖

garfie
8. zář 2009

prchalka: já bych to nehrotila, naše malá toho taky nikdy moc nevypila-a vaší už je skoro rok. My teď byli na roční prohlíce a dr. říkal, že by měla určitě dostat dvě mléčné dávky-tedy zhruba těch 220 ml-a to ti malá dá během celého dne určitě.

prchalka
autor
8. zář 2009

Stačí si trochu postěžovat a vypila mi celý noční mlíko 😲 A to jsem jí ho dala zrovna jen těch 150, ani o čárku víc! 😖 To je medúza 😅

prchalka
autor
9. zář 2009

Akorát nám nějak nevyšla ta noc. Zachrápla jsem její probuzení na dudlík a vzbudil mě až velkej řev, kdy už byla dokonale probraná, uspávání k ničemu, musela jsem dát kolem 2.30 mlíko a pak ještě teda 5.45 a spala až do 7, takže to celkem šlo.. Ale byla jsem docela mrtvá, dala jsem si totiž jeden přírodní prášek na spaní, abych už se konečně nebudila 5x za noc a takhle to dopadlo 😖

prchalka
autor
24. lis 2009

Ahoj,
jen doplním, že tak od toho roku mi zase jogurty pomalu bere, teď už dokonce sní i choceňský a jihočeský ve skle, takže to trvalo nanejvýš 3 měsíce 🙂