Čím podpořit chuť k jídlu 22měsíční dcery?

lenny7
21. pro 2014

Ahojky maminy nejedlíků malá má 22 měsíců a něco málo přes 10 kg :( blížili jsme se nadějně k 11 a pak příšla aftozní stomatitida a zas šla s váhou dolů :( chápu že teď jí bolí pusinka a bojí se vzít cokoliv do ní ale jak se to zlepší nemáte nějaký rady,tipy apod jak jí podpořit chuť k jídlu aby se konečně víc rozjedla? Nebo není na to nějaký přípravek? Eventuelně co zabralo u vás,díky moc...

romantika
21. pro 2014

Mame stejne problémy, ted mi doktorka radila multisanostol, pry to ma podporit chut k jidlu. Zatim jsem to koupila, stoji to asi 180 takova vetsi hneda sklenena nádoba a voni to jako multivitaminovy napoj. Ještě jsem s tim nezacala, ale tak třeba zkuste todle. Ma to i vitaminy. Jinak malej taky neji, ale je desne mlsnej. Mam vypozorovane, ze ma rad vyrazne chute. Sladke, apod.. Jinak my uz nejakych par mesicu když uz nic tak jedem na nastrouhane okurce hadovce, dřív ještě miloval rozmixovane broskve s piskoty. A ted teda aspoň si oblibil nudlove vyvary z čehokoliv. Ted jdeme pristi tyden na rok a pul prohlídku a vidim to ze 10kg taky nedotahneme. Ale maly roste, tak zatím to echt neresi. Ony nektere deti jsou spatne na jidlo. ja uz mu občas lupnu i ten kus cokolady, po kterem se sape at ma trocha energie. Taky s tim bojuju, starsi je naopak proziraci.

holino
21. pro 2014

@lenny7 v unoru jsme si prošli tím stejným + teda rotavirová infekce ☹ .....(byl mu rok a půl) z našeho super jedlíka se lusknutím prstu stalo dítko které téměř nic nejedlo ☹ .... po poradě s dětskou oktorkou jsem v lékarně kupovala dětské nutridrinky ......do čaje přidávala hroznový cukr (glukopur....jde koupit i normálně v potravinách ) .....do tydne byl zase opět jedlík s velkým J .....radost vařit krmit chystat 🙂 .....určitě doporučuji zkusit .....držím pěsti at se to brzy srovná

lrg
21. pro 2014

Mám nejedlíka 21 měs a slabých 9kg, nic nepomohlo, je to prostě v ní, snad z toho jednou vyroste. Dáváme Multisanostol, aby doplnila vitamíny a měl by i podporovat právě chuť k jídlu.

ladie
21. pro 2014

U nás trooooošičku pomohl již zmiňovaný Multisanostol (multivitamínový sirup). Jinak to u nás jde ve vlnách. Dva týdny jí normálně, dva vůbec, týden že.e jako nezavřený... 😒
V rámci zachování svého duševního zdraví razím heslo: "Dítě, které má přístup k jídlu, ještě hlady neumřelo." 😉

kytinka123
9. lis 2016

Dcerka 17 měsíců taky nesní jen tak něco, ale uklidňují se Tim, že ještě kojím!
Mužu poprosit o nějakou stránku na recepty na inspiraci ! Děkuji

zazana81
9. lis 2016

Můj 17 - měsíční kluk jí hrozně, za dnešek 2 lžičky bobíka a dvě lžičky polívky. Je to děs a hrůza, lidi ho tipují na rok. Nevím, co mu dávat, aby jedl. Nechce ani nic pít, krom mléka ode mě - je stále kojený a nevezme nic - UM, vodu, čaj , ani oslazený, max. si jednou cucne a dost. Prošla jsem si tím už u dcery a myslela si, že se to nemůže opakovat - chyba lávky ... ač jsem se od začátku snažila a dávala mu ochutnávat od sebe a vzbuzovat v něm chuť, tak bez efektu.

bradacpetra
25. pro 2016

Pridavam se. Syn 21m je nejedlik. Jeden den sni neco s chuti a druhy to odmita, takze ani nemam zadne jidlo o kterem bych vedela, ze ho sni. Nekdy uz jsem opravdu zoufala. Hlavne proto, ze kdyz se pres den dobre nenaji tak je pak protivny a urvany. Ale radsi bude rvat, nez aby snedl neco poradneho. Pak se dokrmuje pitomostma 😥