Co dát 7měsíčnímu dítěti k jídlu na "hlodání"?

hanyzka11
30. dub 2014

Ráda bych dala dětem něco k jídlu na kousání, když třeba "sedí" doma v sedátku nebo do kočárku. Je jim 7 měsíců. Napadá mě rohlík nebo takové ty kukuřičné křupky, ale nevím, jestli není na tohle brzo. (lepek už máme zaveden). Zkoušela jsem takové ty sušenky od Sunaru (na první zoubky), ale jsou děsně měkké a po chvíli si těmi svými tesáky ukousnou skoro půlku a pak samoržejmě neví, co s tím mají v puse dělat. Jásné, že jsem u nich, aby se mi nedávily, takže pak lovím z pusy kousky sušenky :D A přitom je vidět, že se jim to líbí, kousat do něčeho co má chuť🙂 Co se osvědčilo vám? Díky za rady. H.

lv
30. dub 2014

Krupky jo, a hodne kamínek tu chválí krmici síťku se zeleninou, ovocem..

hofka1
30. dub 2014

křupky klidně, ty jsem dala i před šestým měsícem

speedygon
30. dub 2014

Křupky taky dávám, síťku sem pořídila, ale zatím ji moc nechce....Taky lze dávat tvrdé pečivo...já dávám i měkké teda...

diamanta
30. dub 2014

Nevíte zda jde ta síťka koupit v DM nebo Tetě?

arrowka
30. dub 2014

Dávám kukuřičné křupky a jablečné kačenky z biopekárny Zemanka (mají v DM). Ty kačenky jsou tvrdší, na hlodání jsou super, jen jsou trochu horší na uchopení. Sunarkám bych se obloukem vyhnula, jsou velkou náloží cukru. Do roka bych je nedala vůbec a po roce velmi výjimečně.

olusenka
30. dub 2014

@diamanta v Kauflandu ji mají určitě, DM nebo Rossmann možná.

suzanna123
30. dub 2014

já bych se držela těch křupek - cpát do nich cukr apod., na to je myslím času dost.. Já je kupovala ve zdravé výživě, když jsem koupila jinde, tak byly moc tvrdé, tlusté...

zickemartina
1. kvě 2014

@hanyzka11 ja davala nestle susenky - takove ty dlouhe piskoty - dobre se drzi,jsou od sesti mesicu a maji nizky obsah cukru. segra davala mrkvicku celou na zuzlani

kvakuska
2. kvě 2014

@hanyzka11 dávám chlebovou kůrku ... nejlépe 2-3 dny starý chléb, obyčejný, ne zrníčkový ... z patky (skrojku) ukrojím špalíček, dobře se jí to drží, nedrolí se a chutná ... navíc obsahuje lepek a i to trochu zasytí (záleží na tom, kolik toho užužlá) ... křupky nosím v krabičce v tašce jen jako poslední záchranu, když se třeba někde zdržíme nebo když ji na chvíli potřebuji zabavit (naposled při jednání v bance) 😎

hanyzka11
autor
6. kvě 2014

Děkuji moc za typy. Většinu těch sušenek vůbec neznám a tak jsem ráda, že jste mi poradily. určitě něco z toho vyzkoušíme. Akorát tu mrkv nee. To bych se bála, že se začnou dusit. 🤐

mifad
6. kvě 2014

@hanyzka11
Ahojky, já mám osmiměsíčního chlapečka a dávám mu kukuřičné belepkové křupy nebo rýžové sušenky od Hippu - ty má nejradši, takže si je nechávám na cesty nebo když ho potřebuju na chvilku zabavit. Taky mu dám občas kus mrkve nebo rohlík.