Co dát večer místo kašičky? Máte tip?

suki
23. říj 2008

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, co dát malé, když už nechce absolutně jíst kašičku ani pít mlíčko večer? Dávám jogurt a jinak mě už moc nenapadá. Máte nějaké typy? Děkuju 🙂

berynka
23. říj 2008

Suki, co ty příkrmy, co jsou určené přímo na noc... myslím ty maso-zeleninové? Já teda s tím zkušenost nemám, stále malé dávám mlíko 😅 .

marcelapetrikova
23. říj 2008

suki a co talkhle dát polívečku?pokud ji jí už přes den tak ji může u na večeři 😉 nebo banán s jogurtem at je to hustší já dávala malému třeba i přesnídávky s piškoty ale raději měl na veču polívečky nebo omajdy ale každé dítko je jiné 😉 🙂

geminis
23. říj 2008

Ahoj Suki,
my dáváme většinou na oběd to, co bylo na večeři, tedy druhé. Je nám bezmála 22 měsíců, takže papáme všechno. Kromě toho si dáme občas jogurt bílý Activia, to velké 400g balení. Občas uvařím klasickou krupicovou kaši a mají ji s grankem a másílkem.
Holky taky milují třeba jen brambory s máslem, rýži, těstoviny, nejvíc těstovinovou rýži a může to být bez přílohy. Někdy jim udělám přílohu a smíchám s nějakou skleničkou.
U nás holky začaly bojkotovat kaše teď v létě, ale když mají cokoliv jiného, baští krásně, ťuk ťuk. Tím, že mají jiné jídlo občas sní i tu kaši, ale jen krupicovou (žádnou improvizaci s vločkama). Ale že bychom ji dávaly denně, to už je minulost. Ani se jim ale nedivím, mě by se taky zajedla.
Na fóru, kam chodím, dávají maminky taky chlebíky třeba s gervais, pomazánkama. Tak jsme to taky zkusily a měly chlebík s máslem a sýrem. Někdy si pochutnají i na plátkovém sýru.
Když tak mrkni na www.varime-detem.cz. Je tam spousta eceptů a inspirace pro děti do jednoho roku, batolata, a pak do 3 let. Každý týden tam vychází i jídelníček s nápady na snídaně, svačiny před i po obědě, obědy a večeře.
Tak snad jsem Tě aspoň nějak inspirovala. A jak píše Marci, každé dítě je jiné. Navíc nevím, jak "staří" jste.
Krásný večer.
Hana

kacka79
23. říj 2008

Tak my střídáme kaši, zeleninku, bram.kaši, chlebík se sýrem, rizotko, těstoviny s kuřetem, ... no podobně jako k obědu.

lenerka
23. říj 2008

ahoj

tak my to máme taky tak
co zbyde od oběda tak máme většinou k večeři
Kačka nám baští kaši už jen 1x za týden
a pečivo se sýrem
a hlavně naše Kačka je polívková 😉

suki
autor
24. říj 2008

díky moc holky vyzkouším 😵 😵 😵

geminis
24. říj 2008

ha ha, koukám, že jsem to pěkně popletla...samozřejmě dáváme na večeři to, co bylo na oběd! a nebo něco zamraženého...aby to nebylo stejné, ale jak jsem si všimla, holkám to vůbec nevadí, ten stereotyp. naopak.
hezký den a suki držím pěsti.

evitek
24. říj 2008

geminis, ten odkaz na recepty pro děti je super. Hned jsem našla inspiraci na dnešní oběd. Díky

geminis
24. říj 2008

evitek, tak to jsem moc ráda. Já už ho mám v oblíbených dávno a každý den mi chodí maily s tipy na baštu pro nejmenší. Tak ať tam té inspirace najdeš co nejvíce, ale nejenom Ty.

renatalen
25. říj 2008

Ahoj, náš malej jí na véču to co na oběd, polívečky a pak si dá ještě něco od nás. Musí vždycky ochutnat🙂 Kaši už mi nechce pěkně dlouho a já se mu moc nedivím...

sisstin
26. říj 2008

suki: jak psala berynka..občas dávám na noc ty maso-zeleninové příkrmy od Sunárku 😉 ty Dobrou noc, mají tři druhy...taky bud dávám jogurt nebo kaši..a přijde mi to jako stereotyp 😉

nensy
26. říj 2008

sisstin a jaké jsou ty příkrmy maso-zeleninové od sunarky už jsem na ně taky koukala

sisstin
26. říj 2008

nensy: no já jako maso-zeleninu od Sunárka moc nemusim, přijde mi, že je to všechno hnědá kejda bez kousků 😕 takže kupuju jen ovocný a ty na Dobrou noc...jako mně to opět přijde nechutný..ale Tygr sní cokoliv, hlavně, když to není domácí 😝 takže jemu je to jedno 😅 tak asi záleží na tom, jak je tvoje Nelča vybíravá 😉

nensy
26. říj 2008

no ona moc vybíravá není ta sní všechno 😀 tak uvidím jednu brubnu

nensy
26. říj 2008

tak já ty kaše na dobrou noc kupuji taky nevím co jiného

sisstin
26. říj 2008

nensy: a ty jenom kupuješ nebo i vaříš? 😉 My jsme zkoušeli parkrát vařit, ale tvářil se, že ho tím chceme otrávit..a hlavně mě to vůbec nebaví 😝 takže je furt na skleničkách, kaších a jogurtech 😝 občas si dá sýr..ale pečivo ani čerstvý ovoce ho nebere...ani jiný věci jako křupky atd. 😕 on to teda ani nemá, čím kousat 😝

nensy
26. říj 2008

no já tak na pul někdy když vařím polívku tak jí dám od nás jinak příkrmy kupuju a jogurty a přesnídávky ale ty už mi taky nechce jíst 😝 no tak malá si dá kousek banánu ale jinak ovoce ne pač je přejedená těch přesnídávek 😝 jo tak malá má ráda docela brumíka a ty pěnové bramburky 😀 rohlík jí dám ale ožužlá ho a vyhodí 😝 ještě nemáte zoubky 😕 tak mi máme dva dole a na hoře nám lezou 4

sisstin
26. říj 2008

nensy: nemá ani jeden zub 😝 on je právě takovej, že když už mu jídlo dám..tak ho sní..ale aby ho sám vyžadoval..tak to vůbec...takže když mu dám něco do ruky..tak to okamžitě někam odhodí..nebo s tim dělá kraviny..ale nejí to 😅

nensy
26. říj 2008

neboj pak mu to vyleze 😀

miska1977
26. říj 2008

Ja davam k veceri taky bud co zbyte od obeda,nebo prikrm,nebo vajecnou omeletu,parecek,kasi tak to stridam.Kdybych dala jen jogurt tak ma mala hlad.Ted se mi budi v noci a chce mliko.Budou ji 2 roky. 🙂

suki
autor
3. lis 2008

děkuju všem za tipy něco určitě použiju 🙂