Co dávat k jídlu 9měsíčnímu dítěti, až dojde MM?

baterie
10. pro 2013

Mám čerstvě 9M prcka a pořád kojíme. Dostává oběd, večeři a dvě svačiny, odpoledne a přes noc kojíme. Mlíčka už je málo, kojím jen už z jednoho prsu a vypije toho málo, spíš tak na žízeň, ale evidentně jí to nevadí. Už několik měsíců jí zkouším dávat UM - před zavedením příkrmů šla s váhou dolů a doktorka nařídila dokrmovat, ale ona prostě nevypije žádné. Nesnáší takovou tu mléčnou pachuť, nevezeme si ani kaši, nebo ty mléčné dezertíky. Jedině trochu bílého jogurtu smíchaný s přesnídávkou sní.
Mám hrůzu z toho, až za měsíc, dva, tři úplně přijdou o mléko, co jí budu dávat? Nemá ani jeden zub, takže pořád mixujeme a nějaké sýry, nebo chlebík s lučinou zatím nejde.

maruja
10. pro 2013

@baterie Ahoj, ono neva že nemá zuby, naši taky do 10 m neměli a stejně jsem jim kousky dávala, oni to těma dásněma zvládnou. Nejdřív zkus vařenou mrkev a brambor na kousky a ať si to i sama dává do pusy 😉 moji ujížděj na rozmačkaným banánu, spařenejch vločkách a bílej jogurt a můžou to jíst furt. Taky nechtěli žádný kaše a UM. Já teda kojila do teď ale až nebudeš nic mít tak se naučí na něco jiného 😉

liahaan
10. pro 2013

neblázni, můj děda zuby taky neměl a pokousal i řízek, děti si musí na stravu a její hustotu zvykat postupně, já od 4měsíců přikrmuji, nejprve mixovanou stravu, poté už s menšími kousky, v 6 měsících se mi nepovedlo rozmixovat těstoviny, tak jsem jen prohlásila, máš tam hrudky kousej, dnes má malej 8měsíců a chleba na malý vojáčky nakrájenej pro něj není problém. Dám ti příklad, když budeš dítěti mixovat stravu až do dvou let a jinou formu nepozná, tak i když v těch dvou letech s pusou plnou zubů dostane krajíc chleba, nebude vědět co s tím a může se jídlem zadusit, musí si zvykat postupně, mi už normálka od 6 měsíců dáváme do ruky žmoulat rohlík nebo patičku chleba, i suchou, ta je super na dásně, když se prořezávaj zuby 😀@baterie

wahu
10. pro 2013

@baterie Ahoj. Na tvém místě bych především zabojovala o zvýšení laktace. Zkus třeba najít rady na kojeni.net Samozřejmě co nejčastěji přikládat. Pokud tedy ještě chceš kojit dál. Mému synovi vyrostl první zub těsně před prvním rokem a chleba s lučinou veselé baští od osmi měsíců.

lenicka07
11. pro 2013

@baterie Když bylo malé 9 měsíců, musela jsem ze dne na den přestat kojit (byla jsem těhotná a doktorka mi kojení zakázala), měla jsem z toho hrozné obavy, protože malá vůbec neuměla pít z flašky ani z ničeho jiného (max. bych to do ní dostala lžičkou). Tak prostě MM nedostala a během půldne najednou uměla pít z flašky a nejednou jí UM, které jsem do ní nedostala ani tou lžičkou, zachutnalo.... když nebylo nic jiného 🙂 A na tvém místě, kdyby to ani potom nechtěla, tak prostě bych jí pravidelně dávala různé mléčné výrobky. Jinak naše malá je asi od 13 měsíců na kravském mléku a moc jí chutná. Já vím že tady je hodně zastánkyň UM minimálně do dvou let, ale pediatr (který je zároveň i alergolog) v tom neviděl problém a já ho v tom taky nevidím, když děcko kravské mléko dobře snáší.

baterie
autor
11. pro 2013

@liahaan
@wahu
@maruja
Vím, že bych měla dávat kousky, ale ona to nesní, nebo když má velký hlad, tak se dáví. Když já dám něco do ruky, tak už se mi párkrát stalo, že se začala dusit až se z toho pozvracela. Je taková zabržděná ve všem. Vím, že se to musí zkoušet, ale máme docela problémy s váhou a když jí udělám hrudkatý oběd a ona ho nesní, tak je to blbé :-/ Proto mixuju do hladka, abych toho do ní dostala co nejvíc.

maruja
11. pro 2013

@baterie tak jí nezkoušej kousky k obědu, ale ke sváče 😉 někdy začít musíš 🙂 uvař mrkev na kousky a dej jí to ke sváče, nebo u nás frčej suchý těstoviny