• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Co dáváte dětem na kaši? Rozvařená jablka?

31. ledna 2011 
Chtěla bych poprosit o rady. Malá už tak 8 měsíců vůbec nejí kaše...ale vždy něco chvíli jí jak o život a pak už to nechce, tak to chci zase zkusit i proto, že také nejí nic k snídani, tak bych chtěla ještě zkusit ráno kaši. Chtěla bych nějakou neochucenou jen rýžovou a tak, ale nevím co jí dát k tomu, aby to jedla. Domácí máme jen kompoty blumy, meruňky, švetsky...dáváte tam třeba rozvařené jablka??? Díky.
28. led 2011 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já malýmu krájím do kaše jabka na kostičky, a nesířený (sice se těžko sháněj, ale co se dá dělat) rozinky a docela mu to jelo :slight_smile: kdyžtak jsem tam hodím ještě malinkato skořice, ona ta kaše dostane trochu jinou chuť.
28. led 2011 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Malej mi jí jedině čistou, ale myslím že když tam přidáš jakékoliv ovoce co ti normálně sní nic nepkazíš :wink:
Dala bych třeba i trošku kakaa nebo skořice...ale s tim opatne... :slight_smile:
Nebo přidat med nebo javorový sirup :wink:
28. led 2011 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vyborna je takova mandlova kase (pasta), od Alnatury. Ma to konzistenci jako marmelada a takovou nasladlou chut. Tu je obrazek http://www.alnatura.de/de/produkt/25982 Videla jsem to i od jinych vyrobcu ve zdrave vyzive v Cesku.
Muze se to davat i detem do 1 roku.
28. led 2011 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
já sem na tom stejně...nedávám nic na snídani a večeři kromě mlíka, kaše vůbec nebere v potaz...ale očividně mu to stačí...jedině něčím ochutit (džem, ovoce apod.), ale u nás to nepomáhá...obiloviny můžeš dítěti dát i jinak než kaší, pokud kaše nechce...myslím, že i bez kaší přežije... :wink:
29. led 2011 v 07:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já taky občas koupím kaši, si říkám, že by to malé mohlo chutnat, no ještě nesnědla koupené víc jak jednu lžičku :stuck_out_tongue_closed_eyes: a je úplně jedno, co do ní dám... ale jinak s těmi kompoty by to bylo mňam :wink: já dávám obiloviny hodně do polévek, ty jí chutnají
29. led 2011 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ked bol mensi, tak uvarene jablko, teraz trochu nastruhaneho, alebo hrusky, kusok bananu, trochu skorice, kokos, trochu presnidavky, proste co je momentalne "na sklade".
29. led 2011 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zkus udělat kaši z ovesných vloček - normálně doma, je hotová za 10 minut a malýmu moc chutnala, kupované kaše jedl asi dva měsíce a pak už je nechtěl.
Ovesné vločky (stačí tak 3-4 polévkové lžíce) opražíš půl minutky nasucho, pak přidáš trochu vody a necháš povařit - cca 8-10 minut, konzistenci kaše si zvolíš jakou budeš chtít, malej měl radši hustší. V misce rozmačkáš vidličkou zralý banán - podle velikosti třeba jen půlku a přimícháš kaši. Dětem to všeobecně chutná, protože je to sladké od banánu, někdy jsem mu ji sypala skořicí, občas přidala rozinky.
29. led 2011 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: Co se týče těch ovesných vloček, tak mi je doted používáme jako přílohu.. :wink: Uvařím maso, zeleninu, přidám trošku másla a povařím s několika lžícemi vloček a malá se může ujíst :wink: Pro mě je to hnus, ale pro malou nejoblíbenější jídlo, tak jen pro inspiraci, že vločky jdou i na slano
30. led 2011 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja delam kasi takovou a maly ji basti uz od malicka: vlocky (ovesne + nejake dalsi) povarim ve vode, nyni uz v mliku, pak rozmixuju s ovocem (dle chuti - u nas vzdy banan + treba jablko - to ale skrabu na sklenenym struhadle, boruvky apod.)... je to rychly a maximalne zdravy :slight_smile:
31. led 2011 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek