Co dáváte dětem na kaši? Rozvařená jablka?

brisalek
28. led 2011

Chtěla bych poprosit o rady. Malá už tak 8 měsíců vůbec nejí kaše...ale vždy něco chvíli jí jak o život a pak už to nechce, tak to chci zase zkusit i proto, že také nejí nic k snídani, tak bych chtěla ještě zkusit ráno kaši. Chtěla bych nějakou neochucenou jen rýžovou a tak, ale nevím co jí dát k tomu, aby to jedla. Domácí máme jen kompoty blumy, meruňky, švetsky...dáváte tam třeba rozvařené jablka??? Díky.

k.ate
28. led 2011

Já malýmu krájím do kaše jabka na kostičky, a nesířený (sice se těžko sháněj, ale co se dá dělat) rozinky a docela mu to jelo 🙂 kdyžtak jsem tam hodím ještě malinkato skořice, ona ta kaše dostane trochu jinou chuť.

kjajule
28. led 2011

Malej mi jí jedině čistou, ale myslím že když tam přidáš jakékoliv ovoce co ti normálně sní nic nepkazíš 😉
Dala bych třeba i trošku kakaa nebo skořice...ale s tim opatne... 🙂
Nebo přidat med nebo javorový sirup 😉

mmmk
28. led 2011

Vyborna je takova mandlova kase (pasta), od Alnatury. Ma to konzistenci jako marmelada a takovou nasladlou chut. Tu je obrazek http://www.alnatura.de/de/produkt/25982 Videla jsem to i od jinych vyrobcu ve zdrave vyzive v Cesku.
Muze se to davat i detem do 1 roku.

naty
29. led 2011

já sem na tom stejně...nedávám nic na snídani a večeři kromě mlíka, kaše vůbec nebere v potaz...ale očividně mu to stačí...jedině něčím ochutit (džem, ovoce apod.), ale u nás to nepomáhá...obiloviny můžeš dítěti dát i jinak než kaší, pokud kaše nechce...myslím, že i bez kaší přežije... 😉

j.kriv
29. led 2011

Já taky občas koupím kaši, si říkám, že by to malé mohlo chutnat, no ještě nesnědla koupené víc jak jednu lžičku 😝 a je úplně jedno, co do ní dám... ale jinak s těmi kompoty by to bylo mňam 😉 já dávám obiloviny hodně do polévek, ty jí chutnají

sunea
29. led 2011

ked bol mensi, tak uvarene jablko, teraz trochu nastruhaneho, alebo hrusky, kusok bananu, trochu skorice, kokos, trochu presnidavky, proste co je momentalne "na sklade".

helcenka
29. led 2011

Zkus udělat kaši z ovesných vloček - normálně doma, je hotová za 10 minut a malýmu moc chutnala, kupované kaše jedl asi dva měsíce a pak už je nechtěl.
Ovesné vločky (stačí tak 3-4 polévkové lžíce) opražíš půl minutky nasucho, pak přidáš trochu vody a necháš povařit - cca 8-10 minut, konzistenci kaše si zvolíš jakou budeš chtít, malej měl radši hustší. V misce rozmačkáš vidličkou zralý banán - podle velikosti třeba jen půlku a přimícháš kaši. Dětem to všeobecně chutná, protože je to sladké od banánu, někdy jsem mu ji sypala skořicí, občas přidala rozinky.

prezdivkos
30. led 2011

😀 Co se týče těch ovesných vloček, tak mi je doted používáme jako přílohu.. 😉 Uvařím maso, zeleninu, přidám trošku másla a povařím s několika lžícemi vloček a malá se může ujíst 😉 Pro mě je to hnus, ale pro malou nejoblíbenější jídlo, tak jen pro inspiraci, že vločky jdou i na slano

luccii
31. led 2011

ja delam kasi takovou a maly ji basti uz od malicka: vlocky (ovesne + nejake dalsi) povarim ve vode, nyni uz v mliku, pak rozmixuju s ovocem (dle chuti - u nas vzdy banan + treba jablko - to ale skrabu na sklenenym struhadle, boruvky apod.)... je to rychly a maximalne zdravy 🙂