Co k obědu 9měsíčnímu dítěti, když jste na cestách?

verukuc
26. kvě 2014

co mám dát malé k obědu,když vím,že v době oběda nebudeme doma a nemůžu jí teda ohřát jídlo? ovocný příkrm dávat nechci,když ho bude mít ke sváče. je jí 9 měsíců a zatím baštíme napůl jídlo,co uvařím já a napůl ze skleniček.

kathy.skal
26. kvě 2014

záleži asi na tom, kde budete ... jestli vysloveně někde v přírodě, nebo třeba v autě na cestě ... My když jsme byly úplně mimo civilizaci, kupovala jsem pro děti obědy ve skleničce..bylo to třeba maso s bramborama, mají to v DM, ale uričtě i jinde. Ale jinak si myslím, že se dítko nezblázní, když nebude mít teplý oběd a v pohodě by stačil třeba jogurt s piškotama 🙂

koncita
26. kvě 2014

@verukuc tak můžeš to prohodit - když jste venku, dej ovoce a teplé jídlo až budete doma, určitě se nic nestane 😉 Anebo dej venku třeba jogurt (když nebudete moc dlouho venku v horku žejo 😀)... 🙂

verukuc
autor
26. kvě 2014

@kathy.skal budeme jako ve městě,ale teda dá se to skleničkové baštit studené (v tomhle teple "studené") ? jde o celodenní akci,takže až večeře doma

zelvatko
26. kvě 2014

když jsme odešli z domu dopoledne a věděla jsem, že se na oběd nevrátíme, tak jsem si ohřála vodu do termosky, do zavírací misky nasypala mléčnou kaši a jak byl hlad, tak jsem to dodělala.. jinak sem tam jen jogurt a piškoty nebo ovoce na oběd se to nezblázní.. teplé jídlo dostane až dojdete domů..

verukuc
autor
26. kvě 2014

@koncita na jogurt se mi netváří a v tomhle počasí by to chudák nevydržel 😀

koncita
26. kvě 2014

@verukuc ve městě ti skleničku určitě někde v klidu ohřejí 🙂 nebo až večer doma, fakt se to nezblázní 🙂

kvakuska
26. kvě 2014

@verukuc my jíme běžně mimo domov (malá má 9 a půl měsíce) a nemáme s tím zádný problém ... pokud nebudeš někde úplně mimo civilizaci, tak skleničku s kupovaným nebo kelímek s domácím jídlem to ohřejí téměř všude (na benzínce, v restauraci, kdekoli kde mají mikrovlnku a tu dnes mají skoro všude) ... v nákupních centrech jsou často děrtské koutky přímo s mikrovlnkou ... nikdy jsem s tímhle neměla problém ... případně pokud budeš vycházet z domu třeba hodinku před plánovaným jídlem, tak si oběd doma přihřej trochu víc a v době oběda bude pořád ještě příjemně teplý, aby se malá mohla najíst 😉

kvakuska
26. kvě 2014

@verukuc však jogurt nemusíš nést z domu, můžeš ho koupit přímo ve městě a hned malou nakrmit ... navíc neotevřený jogurt určitě vydrží i ve vedrech dvě hodiny mimo lednici 🙂

verukuc
autor
26. kvě 2014

tak děkuju 🙂 mě teda upřímně nenapadlo,že bych o ohřátí někde prosila. občas je problém mi pomoct s kočárem do schodů,tak jsem nechtěla otravovat v restauraci 😉 takže to tak udělám,celý den bez oběda jen s takovýma drobnostma by mi v klidu neusnula jedlík 😎 😵

volodka162
26. kvě 2014

@verukuc Líná huba, holé neštěstí jak kdysi říkala moje kamarádka.
Když jsem ještě byla na střední, tak jsem pracovala brigádně v restauraci kam chodí hodně turistů (nebudu raději záměrně zmiňovat název). Začasto jsem ohřívala skleničky s dobrotama, nedělalo mi to žádný problém...nechápu komu by to dělalo, takže se v klidu zeptej a pokud nemaj mikrovlnku, tak šup o barák dál.
Jedinej problém jsem měla - na jak dlouho to nechat v mikrovlnce. Občas to bylo moc horké, ale tak za pár minut si to snad maminky a tatínkové zchladili foukáním 😀

prdecek
26. kvě 2014

mě malej loni snědl studenou skleničku v zoo, nebyli ochotní mi to ohřát a on s tím problém neměl 🙂 takže jednou snědl studenou a bylo. jinak jak píšou holky, když jednou nebude mít teplý oběd tak se svět nezboří, nahraď to něčím jiným co má ráda

jancip
26. kvě 2014

@verukuc Dávala jsem normálně jídlo ze skleničky, i když bylo neohřáté.

olusenka
26. kvě 2014

@verukuc vezmu doma uvařené jídlo nebo skleničku, ohřeju, termosku si nahřeju horkou vodou, jídlo dám do termosky buď ve skleničce nebo napřímo, vydrží opravdu horké min. 4 hodiny. Používám 2 termosky, s obsahem 0,5l značky Esbit (nízká, používám pro starší dítě, jídlo tam dám přímo), nebo 0,5l Primus Lunch Jug , tam se vejde sklenička 125g, 190g i 200g, ta vysoká Hami 250g se už na výšku nevejde (vysoká, tuto termosku pro 9měs. dceru). Nemusím tak prosit někde o ohřátí, a navíc někdy to ani nejde, jsme mimo civilizaci, nebo když už tam jsme, tak zas ne v době oběda apod.
A na jogurty apod. jsem koupila termotašku od Tescomy, je v ní ta vložná chladící deska, co se nachladí v mrazáku, taška bude mít letos premiéru v používání, tak jsem zvědavá. Ale termosky mám vyzkoušené už skoro 2 roky a můžu doporučit obě.

bajana
27. kvě 2014

tak si myslim, ze jeden den sa da akokolvek zaimprovizovat, netreba to nejako hrotit, nie? 😉

nika_sp
27. kvě 2014

Ja teda byla s prvkem casto pres obed a proste jsem rano uvarila, horke dala do sklenicky a otocila vickem dolu, aby se trochu vytahl vzduch a utesnilo se to. Pak uz jsem neohrivala. Na cesty delam i ruzne omelety (se zeleninou) nebo zeleninove placicky. Soupnu vychladle do krabicky a aspon ma jidlo do ruky a naobedva se sam. Podle me pokud neni jidlo z lednicky tak se nutne ohrivat nemusi. Stejne se jim to ohreje na nizkou teplotu a nez to sni tak je to studeny.

2hanah
27. kvě 2014

@verukuc řešila jsem to tak nějak podobně jak píšou holky, uvařila jsem ráno a ještě teplé po vaření vzala s sebou do skleničky a obědvali jsme třeba dřív, aby to bylo ještě teplé, a pak jsme dávali dřív svačinku nebo později i tak, že jsme si dali v restauraci vývar a do něho nadrobili bílý rohlík, to ale opravdu vyjímečně a až později, přece jenom domácí polévka je domácí polévka.

janaaanna
27. kvě 2014

Souhlasím, používali jsme termosku (zvlášť v zimě na horách, kdy jsem chtěla, aby teplý oběd měla, i když jsme mimo civilizaci). Přes léto se dá ještě kompromis - vařila jsem rýži nebo těstoviny s něčím (zelenina, sýr, maso - i dle venkovní teploty, aby se to nekazilo, když bylo moc horko, tak maso ne, jen rýže a zelenina), spíš jako salát - nevadí, když se to neohřeje (není příležitost) a dá se to baštit i studené a pořád je to "opravdové" jídlo, ne jen svačinka.