• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Co mám dát dřív? Zeleninu nebo kaši?

30. července 2011 
Maminky poradte. Chystam se brzy na prikrmy, zaroven bych rada navecer zkusila nemlecnou kasi. Muzu zacit s kasickou? Nekojim, takze mame lahev. Tudiz kasi lahvickou s "rychlejsim" dudlikem. Nevim, zkusenosti nemam, necham si poradit:slight_smile: dekuji
27. črc 2011 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
My začali včera s kaší, kojím. Dala jsem jí do lahvičky, jako při 1. synovi, ale vůbec to nechtěl, tak jsem udělala hustou na lžičku a to dlabal. Ale zlatá flaška, na lžičku je to pěkná piplačka. Kaše všude :grinning: :grinning:
27. črc 2011 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,určitě dřív zeleninu,kaše je sladká, tak at prckovi nepomates chute :wink:pokud ale mate problem s vahou,tak jsou jina pravidla..jinak pokud jste vahove v norme nebo nad,tak kasi ted pediatři doporučuji,co nejpozději z důvodu rychlýho přibýváni,takže nejlépe az po ostatních prikrmech (obezita se formuje do 3let věku,resp počet tukových buněk,pak uz se jen zvetsuji :confused: taky ted zkousime prikrmy..kaše na dobrou noc vetsinou stejne neprodlouzi intervaly nocniho buzeni..
27. črc 2011 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
My taky začali kaší kvůli častějšímu nočnímu kojení. Doporučila nám to dr. a myslím, že to problém není, ikdyž se říká, že by se mělo začínat odpoledními příkrmy a zeleninou. Jen pozor na nějaké kaše, jsou zbytečně přeslazené. My papáme Hipp - jablečná - na dobrou noc, od ukončeného 4.M. Není vůbec sladká a malá dlabe, ale myslím, že je lepší začínat lžičkou, ať si už začíná zvykat :slight_smile:
28. črc 2011 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky sem sla prvne na kasicky a pak az na masove a zeleninove veci..
28. črc 2011 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Není kaše jako kaše, samozřejmě nezačínat slazenými mléčnými kašemi :wink: Navíc taková mrkev nebo dýně jako první příkrm jsou také sladké :wink:
Kaše jako první příkrm má svůj smysl - pro hladové nebo málo přibírající děti - jinak bych preferovala zeleninu.
K lahvičce nebo lžičkou - určitě lžičkou, příkrmy v lahvích jsou dávno překonané, nejde jen o rychlé zasycení, ale také o to, aby si dítě tu dovednost jíst lžičkou pomalu osvojilo.
Z nabídky trhu bych vybrala například nemléčnou rýžovou kaši Hipp, rozdělala buď do vody nebo do osvědčeného kojeneckého mléka (nejlepší postup je rozdělat ve vodě a nakonec přidat odpovídající množství odměrek UM). Začít postupně - první den lžička, druhý den tři, třetí den šest atd. (alespoň pět dní u potenciálních alergiků) - kvůli rozpoznání případné reakce včas. Určitě nedávat hned na noc, ale raději ráno, kdyby měla být nějaká reakce, lépe se to řeší ve dne a navíc dítě není unavené jako večer a snáz se učí jíst lžičkou :slight_smile:
Kaše má mimochodem nezastupitelné výživové hodnoty, obsahuje složité cukry, minerály, vitamíny... Obzvlášť hodnotná je třeba kukuřičná :slight_smile: Od uk. 4. měsíce je podle posledních poznatků dobré zkoušet i obiloviny s lepkem, takže jako druhou kaši například ovesnou nebo špaldovou :slight_smile:
28. črc 2011 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ja jsem teda dala nejdriv zeleninu (v ukoncenych 6ti mesicich maleho), za mesic potom ovoce a za dalsi mesic jogurt a pak az kasi (maly se budi v noci stejne s kasi jako bez kase :wink: ) Ale ja teda 6 mesicu plne kojila a kojim trochu porad...
28. črc 2011 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak každá mamina tady ti asi poradí něco jiného :wink:
Já osobně jsem začala zeleninou, pak ovoce a pak teprve kaši. Pokud budeš začínat kaší, radila bych udělat ji hustší a na lžičku, ať si mimčo zvykne :wink:
28. črc 2011 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ve 4 měsících sme začali večerní kaší, asi o měsíc později se zeleninou, papala bez problémů! :slight_smile:
28. črc 2011 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
začala bych zeleninou, ale ne mrkvi, po té mívají děti zácpu. Jestli kaši, tak lžičkou.
28. črc 2011 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem začala nedávno mrkví (s tou zácpou je to pravda), tak jsem přešla na dýni, brambor, cuketu a tu mrkev tam přidávám. Večerní kaši (na lžičku) jsem zavedla pár dní po mrkvi a malému nejen chutná, ale po pár dnech už vydrží celou noc (ze začátku se ještě jednou na kojení budil, ale to byl asi spíš i zvyk). A po 14 dnech jsem dala k odpolední svačině jablko. Zatím ale ještě pořád kojím.
28. črc 2011 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja malymu davala kdzy byl v tak starem veku jako tvoje ditko jen ovocne presnidavky ty jsou od 4 mesicu a nic mu neudelaly ale zaly jsme krmit normlane uz lzickou plastovou abychom mu nepodrely dasinka ve 4 mesicich jsme zacly davat polevky nekorenene rozmixovane take lzickou se nemusis vubec bat a pak uz i zeleninove prikrmy pak masove a pak uz normalni jidlo akorat pomixovane a v 6 mesicch nas maly jedl uz uplne vsechno:slight_smile:
28. črc 2011 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, ja jsem u druheho decka taky zacala kasi. Najednou mi to prislo takove nejake prirozene. Koupila jsem nemlecne a delala jsem neslazene. Sunarky jsem zacala davat asi az cca mesic pote. Ty mi vyhovovaly, protoze jsou neslane a neslazene - nemusi se to kontrolovat na lahvicce, coz mi prislo jako obrovska vyhoda.

Jo, ale ja bych to v zadnem pripade nedavala do lahvicky. Kdyz zacnes s kasi a krmenim normalne lzickou, je to nejen dobry trenink na dalsi zeleninu, ale hlavne, dlouhe cumlani kase kazi zbytecne zuby.
29. črc 2011 ve 23:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
My jsme začli v 5 a 1/2 měsíci přidávat večer kaši - po nakojení dostal ještě 20 ml řídké kašičky od Nestlé (není slazená) - zlepšilo se mu tím spaní.
Pak přesně v 6ti měsících jsem zařadila zeleninu už na lžičku a večer asi do necelých 7mi měsíců tu kaši v lahvi pak hustší už do misky a lžičkou.

Nikdy jsme neměli problém, že by mi něco nejedl, krom dýně (asi mě slyšel, když jsem říkala, že je to humáč) :unamused:

30. črc 2011 v 07:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já bych řekla, že to záleží na dítěti a celkovém přístupu k jídlu. Prostě bych začala s příkrmem podle situace a tak aby to miminku vyhovovalo a je podle mě jedno jestli to bude kaše večer nebo zelenina v poledne, na tom dle mě až tak nezáleží.
Dcera je od narození špatný jedlík, ale hodně špatný :slight_smile: lžičku odmítá dodnes, jak ji vidí, žačne mi utíkat, takže jí rukama aby vůbec něco pozřela. A podobně tomu bylo u zavádění příkrmů, musela jsem začít kaší z lahve. A souhlasím s názorem, že není kaše jako kaše, já začínala s nemléčnou rýžovou, je neslazená. Potom jsem postupně dávala jáhlovou, ovesnou a vícezrnnou. Ochucené, mléčné kaše nedávám dodnes a asi nikdy nebudu.
30. črc 2011 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Většinou se radí začínat zeleninou, ale já taky začala kaší. Přišlo mi to přirozenější. Ale dávám pozor abych kupovala nedoslazované a bez ovoce, jen obilné. Já kojím, takže dávám většinou nemléčnou zastříknutou mateřským mlékem rýžovou od Hippu, teď bud nově zkoušet pohankovou a když se mi nepodaří odstříkat, třeba když někam jedeme, tak rýžovo-kukuřičnou mléčnou. Jednou jsem v rychlosti koupila tu samou od Sunarky a plival ji. Hlavně bych radila, pokud nemáte problémy s přibíráním, jakože bys opravdu potřebovala dítko vykrmit, tak nedávat do lahve, ale zkoušet lžičku. Prcek si za týden zvykl. A pokud nekojíš, tak můžeš klidně koupit rovnou mléčnou, ale dávej pozor, aby to bylo z umělého mléka a ne jen z plnotučného kravského a aby to nebylo doslazované. Taky bych zatím nekupovala ovocné, dokud jste se nedopracovali k ovocným přesnídávkám. Většinou výrobcové umělých mlík vyrábějí i ty kaše. Takže třeba pokud jste na nutrilonu, tak ten dělá ze svého mléka docela prý dobrou rýžovou kaši...
30. črc 2011 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
já začínala kaší, ovocnou od nestle, pak sušenková, až po prvním roce krupička z normálního mlíka. A co se týká příkrmů, tak jsme začali přesnídávkama v 5 a 1/2 měsíce, zeleninu od 6.m a nebyl problém. Naše malá sežvejkne všechno
30. črc 2011 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek