Co už může jíst 7mi měsíční dítě? Co je vhodné?

kikulienkaaa
19. led 2011

mam 7mes.holcicku,,a nevim co vsechno ji uz muzu dat jist,,prosim poradte.. 😅

neu.sona
20. led 2011

My, když byli stejně staří, tak jsme začínali teprve s příkrmy. Mrkvička atd. Ale kojila jsem. V podstatě může lehkou zeleninku, co nenadýmá. Pak asi lehké maso, jako králičí a až začně jíst pořádně zeleninku a masíko, tak bych jí dávala rozmixované ovoce. Sem tam jsem dala kukuřičnou křupku na cumlání a to bylo v tomto věku vše.

many
20. led 2011

taky jsme začali teprve s příkrmy a do toho kojení, nic navíc jsem mu nedávala 😉

megee
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
svarcka
20. led 2011

Tak my, jelikož jsme nekojily,tak jsme měli už první zeleninky za sebou. Takže kuřecí a krůtí masíčko se zeleninkou - mrkev, hrášek, květák, brokolice, cuketa je výborná, bramborek. Povařit rozmixovat. Teď má Lucka skoro devět a papá rýži,těstoviny, květák se sýrovou omáčkou - mňamka! Taky jsem vařila polívečky: vývar se zeleninkou, mrkvová polévka s vločkami, brokolicová 🙂

am11e22
20. led 2011

Všechno ti má říct doktorka, chodíš snad na pravidelné kontroly, ne? Tam vždycky řekne, co dítě smí ten a ten měsíc začít jíst....

zdezli
20. led 2011

Tak me tedy nas pediatr o jidle neinformuje, ale bydlim v Nemecku a kontroly nejsou tak caste jako v CR. Jinak ja zacala prikrmovat od 6.mesice - klasika: mrkev, brambora, dyne, pastynak, brokolice, cuketa. Pote, co mi dcerka zvladla plnou porci zeleniny (asi za 14 dni) jsem zacala davat maso - prvni tyden jednou, dalsi 2x, dalsi 3x az jsme dosli na 5x tydne maso. Od 7.mesice jsem zacala davat odpoledne ovoce v podobe doma delane presnidavky- jablko, hrusku, banan.

Doporucuji stranky www.kojeni,net, kde najdes rozpisy a tabulky, jak a co prikrmovat 😉

ledmed
24. únor 2011

am11e22 : tak nám tedy doktor ještě nikdy neřekl co jíst, naše malá bude mít osm měsíců, ale protože nechtěla přibírat
na váze, tak byl doktor zásadně proti příkrmům a dožadoval se jen mlíka, jenže malá baští raději příkrmy jak mlíko. Už papá i maso, ale dělám to tak, že nejí celou dávku k obědu, ale vždy půl zeleniny a půl oběda mlíko. Aby se vlk nažral a koza zůstala celá, jak se říká 🙂

k.jolanka
25. únor 2011

tak nás doktorka informovala po zavedení příkrmů na každé prohlídce co malý už může, ale už si to moc nepomatuji 🙂 ...taky jsem kojila, příkrmy jsem začala dávat v 6. měsících a to zeleninu, protože byl malý hladový dávala jsem kaši, ale zatím bez lepku, pak přišlo na řadu maso a začátkem 7. měsíce jsme začínali s ovocem...zeleninu zatím nenadýmavou-mrkev, brokolici, brambor, rýži..atd