Co vařit dítěti k večeři, když kaši nechce?

berenika39
29. črc 2009

ahoj, asi je u nás konec s kašemi, prcek dva týdny před koncem 12.měsíce prostě vymyslel, že kaši už ne..... 😝 😝 trvá to už dost dlouho, co jí nemůže ani vidět a já nevím, co k večeři ☹ .
250ml kaše bylo super i kvůli tekutinám, nebudí se v noci vůbec nikdy.
(jogurty má denně bílé dopo, zeleninu v poledne, pečivo k snídani)

Co dáváte vy? Jediné, co mě napadlo, jsou polívky, zasytí ho to?

shaula
29. črc 2009

Tak my zatím kašujeme, takže osobní zkušenost nemám. Spíš než polívku bych možná dala pečivo nebo zeleninku.

andy80
29. črc 2009

berenika, já malé dávám k večeři buď chlebík se sýrem nebo šunkou, k tomu zeleninku (rajče, papriku, okurku). To jí dávám v 18:00, pak koupeme a když jde spát kolem 19:00 tak vypije 220ml Sunaru. Když nedáváme chlebík, tak jí dám třeba polévku, rizotko, bramb. kaši se šunkou apod. Malá mi kaši nejí asi od půl roku. Jedla jí jen dva měsíce. Pak jsem jí jí dávala jen tak jednou za týden a asi v osmi měsících už kaši nedala do pusy. Je to masožravec 😉

andy80
29. črc 2009

Jo a i když dávám polévku, zeleninu nebo tak něco, tak vždycky před spaním ještě dáváme 220ml sunaru, které pak pije i ráno po probuzení a tak za hoďku na to teprve snídá.

jeudi
29. črc 2009

ja bych dala nakou hustsi polevku ale co ti muzu poradit a to mi pije starsi syn do dneska jsou hotove kase od nestle nejsou tak huste a daji se dat do flasky maji medove ryzove a hruskove a mozna jeste nakou prichut..zkus to a uvidis

andy80
29. črc 2009

jo, takové ty hotové, dělá je i Sunarka, tak ty jsme taky párkrát měli místo mlíčka, ještě v době, kdy večeře u nás neprocházeli

marcelkad
29. črc 2009

Kaše piškotová od Nutrilonu chutná i mně 😉

berenika39
autor
29. črc 2009

...dík andy. jenže s tím sunarem to u nás neprojde, bo Péta je blinkací, takže všechno tekutý potom ublinkává. mléko pije dvakrát denně, ráno s pečivem, to mu v bříšku vydrží, a večer ho měl právě v té kaši. kdyby vypil láhev UM, blindil by. mě se to právě zdálo divný, dát normální jídlo a hned spát, ted vidím, že je tam ještě láhev mlíčka na noc🙂.
Já mu vlastně tou kaší uberu mléčnou dávku a navíc tekutiny. Hm....babo raď 😝 😝

andy80
29. črc 2009

A co zkusit antirefluxní mlíčko nebo mlíčko zahustit obyč. rýžovou kaší. Jen tak dvě odměrky do mléka. Anebo ty hotové tekuté kaše, jsou fakt moooc dobré a je jich přesně 250ml prodávají se po dvou. Jen se to naleje do lahvičky/hrenčku a ohřeje.

andy80
29. črc 2009

Nebo můžeš vyzkoušet bramborou kaši, v té je taky mlíčko, sice ne tolika ale přece. Tu mléčnou dávku můžeš nahradit podáváním jiných mléčných výrobků, blbé je to s těmi tekutinami. Já jsem taky ráda, že malá vypije 2x220ml mlíčka a k tomu tak 2 300ml hrnečky ovocné šťávy ředěné vodou, popř. nějakého džusíku za den, takže 1 litr tekutin splníme. Ale kdybych jí ubrala to jedno mlíčko, tak bych do ní horko těžko nalila další hrnek pití.

jeudi
29. črc 2009

andy co se mysli tim antirefluxni to neznam asi sem vul 😎 bere zkus fakt ty kasicky kdyz mi to vypije 3apul lete dite ktery ji uz vsechno slany sladky kysely tak si myslim ze malymu to chutnat bude 😉 a i ho to zasyti a tim jak je to hustsi by nemusel ani ublinkavat

andy80
29. črc 2009

jeudi, to je speciální zahuštěné mléko pro kojence, kteří blinkají obyčejné mléko. Má označení A.R.

aponchie
29. črc 2009

good night od hippu jsi zkousela?je to v tmave sklenicce

http://www.docsimon.cz/zbozi/hipp-kase-na-dobro...

berenika39
autor
29. črc 2009

holky, jste hodný...pijeme NOVALAC AR, od pátého měsíce, kdy jsem přestala kojit.je to super mlíko, houstne ž v kyselém prostředí žaludku a funguje prostě jinak, než nutroše a beby AR. ale i přesto samotný mlíko vyblindí, ne moc, ale nechci ho zbytečně trápit. krabičky nestlé mlíčko s kaší má každý víkend, když cestujeme a momentálně je odmítá stejně jako kaši od HIPP nebo HAMI. 😀 😀 prevít je to ušatej.. 😀

apon, tu tmavou skleničku jsem viděla, zkusím ji....kuju...

jeudi - když ten můj skřítek prostě jen stávkuje, on jí ochotně, rád, vždy a všechno.dává přednost masu, zelenině,ovoci, nemusí sladké pečivo ani ochucený jogurt. není to o tom, že by mu kaše nechutnaly. jen mu už asi lezly krkem, to se může stát 😀 😀 😀 .

pití přes den tak nějak dáme dohromady, pije čaj nebo vodu, 400ml za den určitě, i když se k tomu přidá ráno mlíko, ovoce, polévka,přesnídávka...nebude to dost.

ta bramborová kaše je bezva, na tu jdu hned zítra, udělám ji řidší, aby v ní měl to mlíčko....

mousunek
30. črc 2009

berenika39 - je to celkem Tva vec, ale pokud ti jeste v 11mesicih vyblinkava mlicko, tak bych mu dala neco jinaho to je fakt ocividne mu moc nesedia u takhle velkeho ditka to uz neni normalni...
jinak kase k veceri malej odmita uz par dni taky davali jsme kolem devate tak vzdycky misto kase vezme flasku s cajem vypije ji zalehne a spi do rana

berenika39
autor
30. črc 2009

já vím, mousnek, on neblinká jen mlíčko, ale to, co je úplně tekuté, i čaj. všechny mléčné věci snáší dobře, není to o BKM nebo intoleranci laktozy a pod. měl reflux, lepší se to, ted je to jen výjimečně, čaj přes den mu dávám současně s jídlem, nebo před spinkáním, venku pije často ale po malých dávkách. jsme pod dohledem mudry, reflux se může upravit až kolem roku, měl to i můj první syn. jde o to, že to ublinkávání dráždí zažívací trakt a asi ho i pálí žáha, tak tomu předcházím, když to jde.

jeudi
30. črc 2009

a taky prodavaji mlicko jmenuje se to hamilon hajaja to by ho melo zasytit..kase to neni

mousunek
30. črc 2009

berenika39 - aha no snad to bude mit brzy v pohode 🙂 😉

jeudi - a kde ho kupujes, kolik stoji?

jeudi
30. črc 2009

treba v rosmanovi nebo v lekarne maj dva druhy jeden je od ctvrteho mesice a druhy od desateho stoji to okolo stovky a je to velke asi jako ta kase instantni

mousunek
30. črc 2009

jeudi - aha to se zkusim podivat... osobne jsem to nikde nevidela v lekarnach u nas maji jen sunar nebo hami

jeudi
30. črc 2009

je to od hami myslim ze to sezenes i v tescu

mousunek
30. črc 2009

ok mrknu se

jeudi
30. črc 2009

http://www.docsimon.cz/zbozi/hami-2-hajaja-mlek...
driv se to jmenovalo hamilon ted uz je to jen hami..tenhle je od 6mesice a pak maji az od roka je to sytejsi mleko..nam to vyhovovalo..uvidis sama za zkousku nic nedas

muminek
30. črc 2009

A co by jste dali k večeři 14měsíčnímu místo kaše dik

jeudi
30. črc 2009

mumi maji to mliko i od jednoho roku 😀 ne ba ne tak taky zkus bramborovou kasi a treba kureci maso na kousky do toho

mousunek
30. črc 2009

jo to je tohle mlicko uz viiim no ja jsem davala pozdeji odpoledne mliko a vecer kasi tak to asi prehodim ze dam kasi a na noc mliko a treba to taky pujde

jeudi
30. črc 2009

zkus to a uvidis...kdyztak polivku nebo tu br.kasi kdyz by to bylo malo

mousunek
30. črc 2009

polevkou bych maleho moc nepotesila nema rad, ale to prehozeni dnes pomohlo suprove kasi vytahl a usnul a stale spi

blandik
31. črc 2009

Bereniko, podle mě můžeš udělat i polévku v mléku nebo braborovou kaši v mléku. Třeba zeleninovou polévku s mlíkem a do toho sypnout trošku nějaké kaše - rýžovou, kukuřičnou, jáhlovou, ovesnou...tím se trošku zahustí. A neubereš zase tolik toho mléka.

berenika39
autor
31. črc 2009

holky dík, asi to tak udělám, jste hodný...včera jsem dala řídkou brkaši, dlabal jak o život ...a budu to střídat s polívkama, koupila jsem mu na to opravdovou lžíci - aby to netrvalo půl dne a neusnul u toho talíře. to je fakt, že i polívky se dají smíchat s mlíčkem. chytrý.

ale asi na něj skočilo zase zoubkování, mrnčí, kníká, chce všechno a nic, neví co chce a vřeští dokud to nedostane....od rána nejedl, jen tak něco okusuje, a průjem taky lehkej - takže je to asi jasný. uf, 16 zubů? grrrrr

mousunek
31. črc 2009

berenika39 - to jste na zuby koukam taky rychlici 🙂