Dala jsem synovi kaši s lepkem, mohla jsem mu ublížit?

bohmici
31. črc 2012

Ahoj maminky chci se vas zeptat mam pulročního chlapečka a mám začít přidávat lepek, ale bohužel jsem udělala chybu a začala jsem mu dávat kaše s lepkem o 13 dní dříve než nám bylo půl roku.Byla to moje chyba blbě jsem si ty kaše přečetla.Podavala jsem mu to pouze na večeři.Jinde lepek neměl pouze v těch kaších. Žádnou reakci nemá. Mohla jsem synovi ublížit???? A ted mám normálně začít davat lepek tak se chci ještě zeptat jestli každy den davat kaši s lepkem nebo to střídat i bez lepku a když dám kaši s lepkem na večeři tak během dne už nemam mu nic dávat s lepkem????? Děkuji moc

eficenka
31. črc 2012

Podle nejnovějších studií by se měl lepek dát do ukončeného 5.měsíce, aby trávicí trakt se setkal s alergenem, pokud se dává po 6.měsíci hrozí více alergických reakcí... takže vklidu... 😉

ja.na81
31. črc 2012

neboj, nic spatne jsi neudelala, 13 dni sem nebo tam... sama si videla, ze reakci nema, tak muzes s lepkem vesele pokracovat... ja bych teda osobne klidne ty kase stridala, nemusi mit kazdy den povinne lepek, jde jen o to, aby si travici trakt na nej zvykl, tak radej mensi davky a proste to neprehanet, pomalu 🙂

kaatulka
31. črc 2012

já začala synovi přidávat lepek kolem 8. měsíce, protože se to tak doporučovalo...takže nějaký ten rohlík, pečivo, kaše jsem střídala, aby neměl s lepkem pořád...

atrami
31. črc 2012

určite si nič nepokazila. Lepok by som dávala až okolo 8. mesiaca. Záleží aj na tom, či v rodine je nejaká alergia, vtedy je vyšši riziko celiakie.

vendulka
31. črc 2012

my s lepkem ještě ani nezačaly a je nám 8m

gilotek
31. črc 2012

pokud je dítě kojené klidně začít s lepkem okolo 4 měsíce.

slundo
31. črc 2012

určitě to nevadí , názory se liší, tak si vyber. Já čekala až když nám to řekla dr. , takže okolo 8. měsíce rohlík apod. Asi bych nedávala lepek každý den, ale rozhodně neměj výčitky 🙂

hojda
31. črc 2012

Já taky dala maličko vloček do příkrmu. za 5 dní nám bude půl roku.