Dávaly jste kaši dřív? Dvojčátkům jsou 4 měs. a 2 týdny

andreahan
18. led 2013

Ráda bych se zeptala...mám dvojčátka 4m a 2 týdny,vypijí denně litr UM,mají pořád hlad,i když jim to dělám silnější,pak pořád čůraj,kakaj,mamjí opruzeniny,už to trvá asi dva týdny,podle doktorky je ukončený 4.měsíc až od pátého,ale já už nevím,co dělat,tak nasadím asi kaši.Vstávám víc než v porodnici a je mi jich už líto.Když mě vidí jíst,klapou pusinkama a slintaj🙂Dávaly jste kaši také dřív?Díky,A.

aneta0707
18. led 2013

moje mamka (stara skola) nacpala maly krupicovou kasi uz na 3 mesicich a musim rict, ze to nebylo nic peknyho. porad brecela, nemohla se vykakat, byla nafoukla... rejzovy kase jsou sice neco jinyho, ale asi bych to ty 2 tydny vydrzela.

tichackova
18. led 2013

@andreahan Odkdy je ukončený 4. měsíc od pátého?😀 Mudra v tom má trochu bordel. Ukončený 4. měsíc máš v den, kdy jsou dítěti přesně 4 měsíce, pak už jede pátý měsíc. Kaši klidně dej, v klidu😉

andreahan
autor
18. led 2013

No jo,oni to ale fakt tvrděj,i když já tomu teda nerozumím,to je jako by byl prckovi rok až o druhý narozeniny,že 😝 No nemyslím cpát je kaší s řízkem,myslím spíš řídkou nějakou tu první kaši kupovanou🙂)

tichackova
18. led 2013

@andreahan Vždyť s příkrmama se začíná buď od 4. měsíce nebo od 6., podle toho, jestli je na UM nebo ne. Takže ty už jim tu kaši můžeš 14 dní dávat. Ale fakt nějakou řidší, aby je pak z toho nebolelo bříško.

andreahan
autor
18. led 2013

Jinak ty babičky,to je děs,mám taky strach,aby je něčim nenacpaly-a ty argumenty,že já už v jejich věku jedla polívku a pila Ruskej čaj😀

andreahan
autor
18. led 2013

P.S.-A díky,já to opatrně zkusím

veri25
18. led 2013

ukončený čtvrtý měsíc je přeci v den kdy začíná první den pátého měsíce...pak ten pátý měsíc probíhá a skončí v den kdy začíná šestý měsíc, to je logický..
zkusit kaši můžeš, ale našeho po něm bolelo bříško,ale každý dítě je jiný..zkus to a uvidíš...

lv
18. led 2013

na vašem místě bych kaši zkusila, sice někomu dělají bolení břicha, no mých dvou dcer ani jedné a hrozně jim chutnají. Tu první kaši rýžovou, nebo uvařit doma - rýžovou, jáhlovou, pohankovou, do toho zamíchat UM a je to, není tam tolik cukru..já vařím, ovšem když nestíhám, lupnu kupovanou 😉

jarkalada
18. led 2013

@andreahan existujou kdyžtak i více sytící UM- teď si ale nevzpomenu na přesný název.
A jestli máš děti narozené dřív - měla bys jim i u jídla počítat jejich korigovaný věk. My jsme např. o 6neděl dřív-tzn. jsme s příkrmama nezačli ve 4m, ale až někdy v 5,5m 😉

nikollita
18. led 2013

Já jsem taky myslela, že ukončený 4. měsíc je 1. den pátého měsíce, ale ve skutečnosti je to o měsíc dříve 😀 Včera mě z toho vyvedla moje Mudr. (tedy pediatr Radimka) a taky jedna maminka tady na MK. Už pár dní dávám rýžovou kaši a včera dokonce mrkvičku.

ivuska027
18. led 2013

ja by som uz dala. Ale samozrejme ryzovu. Ziadnu krupicovu ani nic podobne. Krupica z tvrdej psenice(tj detska krupica) by sa nemala davat do 18 mes, lebo je to velmi tazke na travenie, ale kupovanu ryzovu by som spokojne dala. Nemusis im to davat riedke, sprav taku hustotu, aby sa najedli. 😉 Nas maly ju miluje 😉

andreahan
autor
18. led 2013

Tak děkuju a vidíte,jakej je v tom zmatek!Pro někoho je "jasný",že je to pátej měsíc,pro někoho zase "natuty čtvrtej",prostě blázinec.Já dám večer rýžovou kaši a uvidíme.Je mi jasný,že výrobci chtěj prodat,tak tam napíšou velkou 4 a hotovo,že:-/

jarkalada
18. led 2013

@ivuska027 @andreahan no pokud ještě nikdy nezkusili lžičku, hustější asi nebude to pravé 😎
Já bych to namíchala do flašky, aby ses nemusela trápit se lžičkou, aby se ti trošku najedli.
Nevím, kolik dáváš UM. Ale např. místo 4 odměrek dej ze začátku 3 UM a jednu odměrku té kašičky /mléčné/- uvidíš, co oni na to

andreahan
autor
18. led 2013

Já dávám 8 odměrek UM,240 ml a to každou chvíli!!!Každýmu prckovi.

jarkalada
18. led 2013

@andreahan tyblááho, to snad není možný? 😨 Já teď v 15m dávám 7 odměrek na 210ml vody 😀
Jaký maj váhy? To se snad do nich nemůže vejít, ne?

ined77
18. led 2013

ahoj,
já bych kašičku zkusila, ale smíchala bych nemléčnou rýžovou s UM na které jsou děti zvyklé, řidší, zatím do láhve 😉 .
držím palce ať to prcky zasytí!! 🙂

@jarkalada ... 😀 ..u nás je rekord 180ml a to má malá skoro dva roky 😀

aknavis
18. led 2013

@andreahan u nas teda deti na UM, zacinaji od ukonceneho 4mesice (4mesice a jeden den s prikrmama) - takze mrkvicku, cukynu, bramburku atd. Kor kdyz maji hlad. Kasli na to, co kdo rika a zkus se ridit tim, co si myslis, ze je pro deti nejlepsi. Materskej instinkt vyhrava nad ucenyma knihama 🙂. Ja mam deti jen 19 od sebe a ucenci stihli za tu dobu vyprodukovat takove zmeny v jidelnicku, ze je to az smesny 🙂. A nejen v jidelnicku. 🙂. Ja osobne bych doporucila pomalu zacit na vecer s tekutejsi kasi do flasky a pres poledne pak s par lzickama zeleninoveho prikrmu. Uvidis jak jim bude smakovat. A babicky - no nektere nazory jsou pravda trochu zastarale ,ale zase v mnohem se od nich mame jeste co ucit 🙂

ined77
18. led 2013

@andreahan ... ještě jsem si vzpomněla, fajn první kaše je sinlac...lehká, dobře stravitelná 😉

andreahan
autor
18. led 2013

No děkuju,já si taky myslím,že toho vypijou fakt moc,holka má 6.5 kg a kluk skoro taky....ted´už zas asi víc...já to prostě zkusim 😎

betys
18. led 2013

Jestli můžu taky svůj názor-už od porodu jsm měla málo mlíka,takže jsm dokrmovali Nutrilonem,později Sunarem.Ve 4.měsíci jsem začala dávat příkrmy-mrkev,brambory,koupenou skleničku.Jestli má mimčo baštit umělý mlíko-tak to je asi lepší třeba ta mrkvička.A kaši jsme dávali večer.
Není vždycky úplně nutný říkat všechno doktorovi.Někteří to berou moc podle tabulek a občas je dobrý řídit se selským rozumem....

veruska007
18. led 2013

@andreahan Já začínala s příkrmy taky okolo 4. měs, na doporučení lékařky. Malý již ve 3. měs. nic nepřibral, byl velmi živý, málo spal, dr. říkala, že mu už mléko nestačí, že je vývojově dopředu, ať začneme s příkrmy. Dala jsem napřed zeleninu k obědu (malý se cpal hned první skleničkou), za pár dní dostal kaši, pak přesnídávku - v těch 5 měs. už toho jedl hodně, jogurty od 7 měs.

Žádný problém s tím malý neměl, jedl a jí rád dosud, sní toho hodně, ale i tak je hubený. I když jsme s manželem alergici a ekzematici, zatím je ok. Nemocnější také není. Na škodu to určitě nebylo.

andreahan
autor
18. led 2013

Já taky nechápu,že jako ty děti cpou do nějakých tabulek...a taky nechápu tyhle "ukončené"....měsíce,prostě když se narodil třeba v pátek,tak ve středu ještě mrkev nemůže,až v sobotu,no cvokhaus 😅

jarkalada
18. led 2013

@andreahan ono nejde asi o dny, ale spíš o to, že zas mrňavý mimča ještě nemaj dovyvinutej trávicí systém. Proto jsem psala o tom korigovaným měsíci. Jestli jste třeba o 2 týdny, tak to bych neřešila, někdo je ale třeba o 2 měsíce, tam už to asi znát trochu je 😎

andreahan
autor
18. led 2013

My jsme v termínu🙂No,nebudeme si nic namlouvat,nejlepsi je kojeni,ale kdyz to holt nejde,tak to nejde.....

kvikinek
18. led 2013

Ahoj,
pises, ze prckove vypiji cca litr UM denne a ze jim delas porce 240 ml. Coz vychazi krmeni 4-krat za den a to je na takove prcky dle meho jeste malo. Ja bych zkusila jim davat jen 210 ml, ale pridat jedno krmeni.

jarkalada
18. led 2013

@andreahan i kojený děti můžou mít brzy hlad 😎
@kvikinek to je fakt. My v té době krmili minim.5-6x denně, ale po menších porcích teda.
Ale zas Andrea píše, že krmí častějc jak v porodnici, tak to pak nechápu

kvikinek
18. led 2013

@jarkalada Jukla jsem na to je je to vstavani a ne krmeni a ten litr by cca odpovidal na 4 davky. Ja mam 5-mesicni holcicku a prijde mi, ze basti pekne...a to pije 150 - 180 ml, nekdy vypije i 210 ml..... to ji ale kdyztak pridavam kdyz vidim, ze si po krmeni jeste intenzivne cuca palecek. Jinak davam 150 ml. Mame kombinaci MM a UM, protoze je to lenoch a nevysosla tolik...kdyz jeste byla ochotna se kojit pres den.
Jinak UM ma cca 1 davku denne a nepozoruju, ze by po ni byla nejak zvlast sytejsi nez po MM. Krmime cca 5 - 6 denne, plus jedno nocni kojeni.

kvikinek
18. led 2013

@andreahan kolikrat za den prckove basti?

andreahan
autor
18. led 2013

No,jak kdy,ale po 4 hodinach maximalne,spis 7x,ale ne vzy tolik,zhruba 1300 ml denně,to nevypije ani každý dospělák

kvikinek
18. led 2013

Ty blaho, 1,3 litru je na takovy prcky docela hodne. To asi budou fakt zraly na tu kasi. Taky tou velkou davkou maji podle me vytazenej zaludek. Normalni davkovani je cca 210 ml, ale pro 5-6 mesicni.
Aby vam az budou na prikrmech nevyjedli celou domacnost 😀