Používáme cookies. Více informací zde. OK

Dávat malému Fantomalt? Projeví se to na váze?

ewuli
17. bře 2009

Ahoj, máme doma chlapečka (11měs,8kg),který nechce moc papat a je droboučký. Dr. nám dnes doporučila přidávat do každé mléčné stravy 1/2-1 odměrku přípravku Fantomalt. Máte s tím někdo zkušenosti? Projevilo se užívání nějakým lepším přírůstkem na váze?

fajn
17. bře 2009

ahoj já mám nedonošenou holčičku a taky nechce jíst budou ji 4 roky a má 12kg. Fantomalt i Protifar nám taky dávali ale efekt žádnej jen po tom strašně blila. Zkus uvidíš na škodu to určitě není a pokazit tím taky nic nemůžeš. Já už to nedávám a i doktorce jsem řekla že to nechci.

misasvobodova
17. bře 2009

ahoj. s přípravkem zkušenosti nemám, ale mám doma 5 měs. 2 týdny chlapečka a je také droboučký. jakou jste měli porodní váhu a kolik jste vážili v 6 měs.?

shaula
17. bře 2009

Ewuli, pokud přibírá a není hladový, tak bych to moc nehrotila. Naši kluci taky mají v 8 měsících 6,5 kg, ale dokud přibírají, i když pomalu, tak je doktorka spokojená... Ale s přípravkem zkušenosti nemám.

ewuli
autor
17. bře 2009

misasvobodova: Porodní váhu měl 3,32kg ( po měsíci měl jen 2,71kg), na půl roce skoro 7kg a pak se to najednou nějak utlo.Dělali nám rozbor jídelníčku a má velice malý příjem kalorií.tak proto nám dr. dala recept na fantomalt.

fajn: S tím zvracením jsi mě tada nepotěšila. Malej už takhle dost blinká...ach jo ☹ Kolik si jí toho měla denně dávat a do čeho jsi to dávala?

fajn
17. bře 2009

ona právě taky když byla mimčo tak blila. Do každé dávky mlíka odměrku. Ale v nemocnici když jsem byla tak mě v kuchyňce naučili udělat si mlíko na celej den a do toho to zašlehat mixérem ,vychladit a do ledničky. Pak už jsem jenom odlila dávku mlíka a ohřála. A když byla větší tak do kremáčku nebo bramborové kaše. Ale do polívky ne to ona nechtěla .

ewuli
autor
17. bře 2009

fajn: takže je to v jídle cítit? Píšou tam,že to nemění chuť ani konzistenci jídl. Doma to ještě nemám (museli mi to v lékárně objednat),ale četla jsem to na netu. On mi právě mlíko nechce. jen v noci za spánku něco vypije,jinak mi to hned vyblinká.Po čem neblije je maso a zelenina.tak jsem myslela,že bych to dala i do toho...

fajn
17. bře 2009

ne nemění to ani chuť ani konzistenci. Akorát to má barvu po mlíku .

kalo
17. bře 2009

To má podporovat chuť k jídlu? To by jsme potřebovali...naše dr.váhu naší malé nikdy neřešila..V roce měla necelých 8kg, teď ve 20 měsících má 9 kg...takže jsme taky drobnější.. 😎

ewuli
autor
17. bře 2009

Podporovat chuť k jídlu ne, ale nahrazuje to částečně přísun kalorií

jacinka
25. črc 2012

@fajn ahoj, mohu se optat, jak jsi si pripravovala mliko na cely den? rada bych to zkusila, musi se to nejak hned schladit? predem moc diky

Sem začni psát odpověď...

Odešli