Dáváte dětem oblečení z merina a vlny?

visnule
14. led 2016

Ahoj, dáváte dětem oblečení z merina a vlny? Jakou máte zkušenost a kde nakupujete? Podělte se, děkuji

olga_
Autor odpověď smazal
Zobraz
visnule
autor
14. led 2016

@olga_ díky za tip.

annaluciapetrzel
14. led 2016

@visnule na merino nedam dopustit, kupuji online. je potreba FAKT hledat, rozdily muzou byt velke, obchod od obchodu. Preferuji znacku Manymonths

olga_
Autor odpověď smazal
Zobraz
visnule
autor
14. led 2016

@annaluciapetrzel myslis rozdily v cene nebo v kvalite? Mas nejaky tip kde nakoupit?

annaluciapetrzel
14. led 2016

@visnule v cene 🙂 kvalita manymoths je vsude stejna 🙂

visnule
autor
14. led 2016

@annaluciapetrzel aha 🙂 ja myslela rozdily mezi znackama. Tak to jo, diky

visnule
autor
14. led 2016

@annaluciapetrzel
@olga_
A s manymonths mate dobrou zkusenost? Material vydrzi?

kacbal
14. led 2016

@visnule my máme kuklu a podkolenky pro malého. přijde mi, že mu ty podkolenky na holou kůži moc nesedí, kouše ho to. Jinak kukla v pohodě, pěkně zahřeje a přitom se nezpotí

olga_
Autor odpověď smazal
Zobraz
hz
14. led 2016

Ahoj, my mame kuklu Manymonths, je senzacni, jen jsem ji vyprala na 40' C a uz ji neoblekne, tot nvyhoda merina. Ale syna oblekam skrz merino tady http://www.fler.cz/shop/crawler ceska vyroba, ochota a hlavne pani sije rostouci, takze to ma pres dve velikosti... za me doporucuji...👍

olga_
Autor odpověď smazal
Zobraz
visnule
autor
14. led 2016

@hz tak to mě překvapilo, já mám spoustu oblečení Icebreaker pro mě a pro muže a peru na 40 běžně i je to na štítku povolené. To bych tu kuklu srazila taky

annaluciapetrzel
14. led 2016

@visnule vybornou zkusenost. peru na vlnu a dobre. nebo v ruce. drahe ale kvalitni.

hz
14. led 2016

@olga_ no, prodala jsem ji a koupila opet dalsi 🙂 protoze spokojnost je obrovska. jinak tam je napsana teplota 30'C... moje chyba, vzala jsem jak lezi tak bezi...

annaluciapetrzel
14. led 2016

@olga_ ruzne. vyberu kousek a projizdim net, kde maji dobre ceny. napr. babako, tam jsme nakoupila dost

annaluciapetrzel
14. led 2016

@visnule zkousela jsem v kamennych obchodech ruzne znacky, ale zatim vyhralo Manymoths jo asi dobra bude disana, ale spatna dostupnost.

olga_
Autor odpověď smazal
Zobraz
hz
14. led 2016

@visnule mas pravdu, je to zvlastni. Mam treba senzacni Smarthwool a peru na 40 a nic se nestane. Jen ta kukla proste tu 40neustala.. a opravdu tam pisou 30'C, ted jsem na to koukla...

annaluciapetrzel
14. led 2016

jinak z ceho dcera vyroste prodam... jine obleceni neprodavam ale daruji kamaradkam, merino prodavam, jde o drahe vecicky 🙂

annaluciapetrzel
14. led 2016

@olga_ zkus juknout na babako... tam jsem nakoupila naraz vice veci

rybickamalicka
14. led 2016

Ja vlnene veci miluju, mala ma natelnik, body, pyzamo (v tom chodi spat a spi celou noc odkopana a je teploucka), ted jsem objednala jeste jeden natelnik a triko s dlouhym. Objednavam na "brana k detem". Ja mam podvlikacky, myslim northface. Hlavne jsem ty veci objednavala z toho duvodu, jelikoz se mala siiilene poti a po kazdem spani mela mokra zada, to bylo vzdy na prevleceni....coz vetsinou, kdyz vecer usla, bylo nesikovne. S vlnenym oblecenim se nepoti vubec!

hz
14. led 2016

@rybickamalicka taky mame na spani jedno vlnene triko Moira, na tom spacacek a rano je syn teply, at to spime pri 17'C.. i kdyz ta Moira není 100% merino a s nejakou primesi, dobre to schne, funkcnost idelni.. ted vsak jdeme do 100% merina...

visnule
autor
14. led 2016

Vypada to, že máte všichni dobrou zkušenost. Je tu někdo komu vlna nesedla?

visnule
autor
14. led 2016

Jeste me napada, davate merino i v lete? Nebo jen pres zimu?

rybickamalicka
14. led 2016

Budu davat i v lete, poridim trika s kratkym!

cajomilka
14. led 2016

@visnule Pokud tvoje dítě bude mít atopický ekzem nebo pokožku se sklonem k atopii, tak merino a vlnu na holé tělíčko nedávat. Máme to doma a mám i vlastní zkušenostz dětství, vlnu jsem na sobě nesnesla ☹ V případě merina se tvrdí, že nekouše, ale já to u starší dcery radši nepokouším a dávám přednost Outlastu a moiře. Jinak krásný materiál používá např. zn. Cosilana, je to merino+hedvábí, opravdu úžasné, jemné, pružné, ale sráží se. Já nosím funkční ponožky Icebreaker a jsou super.

jitavrtule
14. led 2016

Ela má vlněných kousků víc, ale vlastně skoro všechny značky už zazněly - Crawler, od toho máme rostoucí kombinézu a kuklu, oboje merino, pak od Cosilana body z vlny a hedvábí a rostoucí gatě z merina.
Pak má ještě vlněné ponožky a návleky Alice od Diba.
Všechno peru v ruce, strach mi nedovolí to šoupnout do pračky 🙂
Souhlas s tím, že Cosilana se sráží, byť je jinak moc příjemná. Ale jejich rostoucí kalhoty jsou tvarem geniální - mají přehrnovací nohavice, takže se dají nosit na polodupky pro prťouse a pak jako obyč tepláčky. A vejde se pod ně bez problému látková plena. Akorát je to takové tenké merino a dost žmolkují. Máme je od Vánoc a už teda vypadaj jetě, ale zas Ela se v nich plazí, tak to jim moc nepřidává...
Crawler je moc fajn, silnější merino, skoro nežmolkuje, kombinézu Ela nosí od září a vypadá pořád super. Navíc mají hezké jásavé barvy, to já ráda. A vydrží, máme tu menší 62/68 a pořád je dobrá (8m, přes 8 kilo). Kukla je OK, ale má takovej blbej tuneloidní tvar, nesedí na ramínka, takže má tendenci dělat díru kolem výstřihu.
Outlast máme taky a miluju na něm, že se dá normálně prát v pračce na 60 - to je proti vlně veeeeelká výhoda. A fakt funguje. Jejich kukly jsou navíc super střižené tak, že u krku se zužují a na ramínka pak zas rozšiřují do takového pláštíku - nic nekouká, nikam nefouká 🙂
Bodýčka jsou hodně pružná a MALÁ, netřeba se bát objednat klidně o tři velikosti větší kus, vydrží dlouho. Ela normálně nosí cca 74 a teď má Outlast body 92 a akorát jí ohrnuju rukávy, jinak sedí dobře.
Cosilanu jsem objednávala z nosenideti.cz tam mají spoustu funkčního oblečení na nošení, i pro dospěláky a ceny rozumný.
Diba je česká značka a mají ponožky a návleky fakt za hubičku, doporučuju.

cajomilka
14. led 2016

@jitavrtule Ty kamaše od Cosilany jsme měly taky, ale dávala jsem je výhradně jako spodní vrstvu na ven, plazení a lezení dlouho nesnesou ani pevné bavlněné tepláky, natož Cosilana 😒 Jinak kukly Outlast mi střihem připadají nejlepší ze všech, co jsme měly (Manymonths, Bundles, Joha) 😉

cajomilka
14. led 2016

@visnule Ještě jsem si vzpomněla - Joha dělá mj. kukly, které mají dvě vrstvy, vespod bavlnu a navtch merino, to je pro nás ideální řešení. Ale dost těžko se shání, skoro nikdo je tady neprodává.