Dáváte svým dětičkám na noc kašičku? A jakou?

pajatehule
30. bře 2012

chci se zeptat dáváte svým dětem kašičku na noc snmíchanou s mlíčkem? jsem dneska nelé koupila nestlé kašičku která se přimíchává do mlíčka a tam maj psaný mlíčko beba a mi bumbáme sunar vadí něčemu že sem to smíchala s mlíčken sunar a ne s bebou? docela mně to tam zmátlo.

sona_sv
30. bře 2012

Ahoj, buď v klidu, je úplně jedno jaké mlíčko použiješ...oni samozřejmě budou dělat reklamu svému mlíku nebo svým partnerům 🙂 Já dávám kašičku každý večer, někdy přímo mléčnou, někdy nemléčnou do mléka, taky mám teď Sunar a vůbec neřeším od jakého výrobce je kašička 😉

andysebesta
30. bře 2012

Davam kasicku,protoze ta jedina ho zasyti.Ted mame normalne mlecnou,ale kdyz mi nas prvni synek plakal s briskem, davala jsem mu nemlecnou a redila jen vodou.a byl klid.zasytila ho taky, ale nebyla na nej tak tezka na traveni.

teryzek
31. bře 2012

Ahoj,holky mají pravdu,teda podle mě 🙂 .Taky to tu malému míchám,co zrovna je kde v akci levnější.Nedržíme striktně jednu značku mlíčka,nebo kaše.Možná máme štěstí,ale malý to vůbec neřeší co mu do tý papule dám 😀

rennu
1. dub 2012

My jsme dávali taky kašičku, ale protože jsem kojila a UM syn nechtěl, tak jsem kupovala jen mléčné kaše, Hami, Sunarku nebo v Polsku Bobovita (totéž co Hami, stejný výrobce jen jiný název a jiná cena 😀 )...

jop
1. dub 2012

Jenom dávej pozor, jak ti po kaši spinká, můj syn spal dost neklidně a zjistila jsem, že je to tou kaší, tlačila ho v bříšku ☹

llluckaaa
1. dub 2012

Já dávala Nestlé rýžovou krupičku a míchala jí trochu s mlékem Babylove, na které byla Kačka zvyklá.

11katana11
5. dub 2012

uuuuuuuf ahojte zienky ja by som nebola az taka nadsena pre tu kasu na noc ... 🤐 nam to krasne dokazilo zubky, ked som zacala odstavovat malu v 18m tak som zacala na noc jej robit kasu od Nestle a do 2m uz aj defekt na zubkoch mala... takze ak chcete aby drobci mali zdrave zubky tak kasicku pred spanim oplachnut pususu doumyvat zubky a zaspavat uz iba na vodicke pripadne mliecku ale aj to by som vynechala... pri vacsich detoch a pozor aj na granulovane caje hlavne Hipp 😢 ja som nevedomky dcerke dokazila sklovinu na zubkoch a zubky sa kazia 😔 a to ma 2 roky... ale ako sme vsetko odstranili tak nove zubky su krasne jasne perlicky bez defektov.

klaravera
27. bře 2013

Začla jsem dávat asi před týdnem.Koupily jsme Sunarku od 4.měs.na dobrou noc-rýžová a vaří se jenom koj.voda a smíchá se.Ale dá se to i ředit podle potřeby mlíčkem.Výborná je i od Nestlé-moje první kašička,dala jsem na doporučení a malý šmakuje ještě více.

antarres
27. bře 2013

Máme od 4. měsíce mléko Bebu a míchám ho s Rýžovou krupičkou od Nestlé...myslím, že je jedno, od kterého výrobce použiješ mlíčko. Na té kaši je uvedená Beba proto, že je Beba od stejného výrobce jako je ta kaše. 🙂 Dávám malé 3x denně, po obědě před spaním, pak po spinkání a pak před spaním večer, kvůli dohánění váhy. Mlíčko pije jen občas v noci, takže tu mléčnou dávku doháníme kaší. 🙂

picasso
9. zář 2013

My museli dávat kaši v necelých 4 měsících, protože syn je velký jedlík. Zvolili jsme rýžovou od Hipp, protože není tolik slazená jako ostatní a smíchávám ji s mlékem Babylove, na které je zvyklý 🙂
@11katana11 tak my kontrolujeme obsah cukru ve všem, co synovi dáváme. Je velký jedlík a rozhodně z něho nechceme mít velrybu 🙂 čaje od Hippu máme (ten mu moc chutná), ale jen sáčkový a nepřislazujeme 🙂

jennyska
7. lis 2013

@antarres @klaravera @11katana11 @llluckaaa @jop @rennu @terysek @andysebesta @picasso @sona_sv @pajatehule

Ahoj Maminky,

mohla bych Vás poprosit, zda byste se staly součástí naší Wiki knihovničky Modrého koníka tím, že napíšete své případné zkušenosti s kašemi, jejím zaváděním, podáváním apod.? 🙂

Stačí svou zkušenost vložit zde: https://www.modrykonik.cz/kase/ . Pomůžete tak ostatním maminkám, které si právě prochází se svými nejmenšími stejným obdobím a v knihovničce, kterou si tady společně tvoříme, hledají radu, tip, pomoc, zkušenosti. Čím více takových zkušeností v knihovničce bude, tím přínosnější bude tato přehledná forma informací 😉

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji krásný den!
Janča

rybickamalicka
10. únor 2014

Pouzivam kasi jedine od nestle sinlac, je dost draha, ale zkousela jsem i jine druhy a to se mala porad budila a kroutila... kdyz dam sinlac, tak spinka i 4 hod... ale nevim, jestli to je kasi, jeste pred mesicem se mi po kasi stejne budila i co hod a pul! Nekdy s ni i zahustuju zeleninove prikrmy, kdyz jsou moc ridke (hlavne treba dyni).

bjoucik.15
10. únor 2014

my už od 4m máme krupičku a jsme naprosto spokojené 🙂

pavlusa01
6. čer 2014

Já dávám malé kašičky sunarka a má je moc ráda 🙂 a k tomu mlíčku .......určitě to nevadí,že jste tam dala sunar a ne bebu. Některé maminky dávájí i svoje odstříkané mlíčko 🙂 Já ze sunaru vařila malé i pudink. 😉

elielizabeth
7. čer 2014

Mohla bych využít diskuse a zeptat se také ohledně kašičky na noc? "Musím" už na noc syna přikrmovat kaší. Skusili jsme dvě různé od Hami, dvě různé od Nestlé, ale mě se zdá, že je po těch kašičkách syn neklidný, kroutí se a na druhý den ho bolí bříško. A stejně i po té kaši se vzbudí na kojení tak, jak je zvyklý. Kojím ho co 2 hodiny ve dne v noci. Ani ho ta kašička nezasytí na delší dobu. Mám skusit ještě nějakou jinou kašičku nebo se na to vykašlat a prostě bude méně vážit na kontrolách no... Dcerku jsem jen kojila do 11 měsíců, od půl roku dostávala mrkvičky,... kaši začla na noc dostávat až po těch 11 měsících, takže nemám srovnání

janapavlik
7. čer 2014

Já dávám cca od 5. měsíce kaši na noc Sunarku mléčnou rýžovou. Ta se ujala, ale malá sní v podstatě vše, co jí dám, tak jsme neměli problém ani s kaší od Nutrilonu. Bolení bříška nemá, usíná klidně. Obilnou kaši jsem ještě neměla odvahu zavést, sice malá má už 7 měsíců, ale furt mi to přijde, že je hůř stravitelná a asi ještě počkám do 8. měsíce a pak zkusím tu obilnou. Je ale pravda, že by po kaši spala celou noc, tak ani náhodou, budí se stejně, ale ne na jídlo, ale proto, že se prostě vzbudí, jde na čtyři a kouká jako puk 😀 Kojím až po jejím posledním probuzení, jinak v noci dávám napít vody 😉

ivonamax
13. čer 2014

Tak my nejradeji Bebivitu,Sunarka moc nechutná.Je nám skoro sest mesícu a spime deset hodin bez vzbuzení. 🙂