Dcera odmítá přesnídávky. Poraďte

rymeska
19. srp 2009

Ahojte maminy, chtěla jsem se zeptat, malé je 7,5 měsíce a domítá mi jíst přesnídávky. Začali jsme v ukončených 6 měsících zeleninou, tu celkem jí, většinou do ní dostanu skoro celou skleničku, sice posledních 5 lžiček je boj, ale sní to ... v ukončených 7 měsících jsem začala zkoušet ovocné přesnídávky a ona mi sní vždycky jen pár lžiček a víc nechce. Zkoušela jsem jí i povařit čerstvé ovoce a to taky nic. jediné co chce je čerstvé nepovařené ovoce, ale tam dásničkami (zuby ještě nemá) uhlodne vždycky kus a dáví se tím, tak to jí taky dávat nechci. Tak nevím, Neporadíte mi někdo ???

soanpe
19. srp 2009

já jednou sofí taky přecpala "poslední" lžičkou a nikdy to už neudělám.chudinka mi tááák moc zvracela 😔 😢

dagina
20. srp 2009

Ahojky, Rymeska, mám ten samý problém, ovoce zkouším dávat cca 2 týdny a nic moc. Syrové jsem sice ještě nezkoušela, ale nemyslím si, že by to mělo mít větší úspěch než dušené a umixované. Jedna dobrá duše 😅 mi poradila dávat do přesnídávky pohankovou kaši nebo vločky, zkoušela jsem tu pohankovou kaši, vařila jsem ji z vody, do ovoce jsem ji rozmixovala, a je to o dost lepší, papá docela dobře. Se mi zdá, že pohanka jakoby malinko srazí kyselost ovoce.
Sice většinou vařím domácí přikrm, ale teď jsem objevila od Hami banán s mléčnou rýží, si myslím, že by to mohlo mít úspěch, dneska zkouším. 😉
Jinak po banánu malá také docela trpí 😖 .

a.j.a.
20. srp 2009

U 5měsíčního dítěte bych strach, že bez ovoce nebude mít vitamíny, určitě neměla. Vždyť kolik dětí je v té době ještě plně kojeno. Malá byla do 6měsíců taky jen na mléce. Pak jsme pomalu začly se zeleninou a až někdy v 8-9. měsící ovoce. A nepozoruji, že by to mělo nějaké následky 😉

berenika39
20. srp 2009

rymeska, nebo zkus prostě na dva týdny zapomenout. pak jí zkus nabídnout znova. rozhodně neboj že by měla málo vitamínů atd. to se projeví až při dlouhodobějším problému. pokud pije mléko (at už MM nebo UM), jsou její potřeby z většiny pokryty. a pokud jí příkrmy v poledne, pak určitě netlač na pilu. chvíli počkej, poproste, změní se jí potřeby, třeba přijde ovoci později na chuť.

jestli dáváš kaše, zkus trochu ovoce nebo přesnídávky dát do kaše.

Taky si myslím že nemusí sníst celou skleničku, oni moc dobře vědí, kdy mají dost, uvidíš, až nebude chtít další lžičku, nenut ji a pochval ji, kolik toho snědla 😀 😀. POzději by se to nucení mohlo stát příčínou toho, že nebude chtít jíst.

tak vydrž a klid, problém to není 😉 😉 😉

berenika39
20. srp 2009

halahalo, 5 ti měsíční miminko by mělo být celý den na mlíčku. a rymeska má už starší slečnu. pokud ty v pěti měsících dáváš všechno dohromady, tvoje věc. kdybych nevěděla, že jsi gabrianka s novým nickem, snad bych ještě psala, ale škoda písmenek.....

kinsen
20. srp 2009

Ahoj, tak malý mi papa skoro vše, ale jakmile už nechce tak mu to nenutím už by to pak nechtěl tuplem

halahalo
20. srp 2009

nevim,co mate porad s tou gabriankou ale tu uz o rady nestojim.ahoj

soanpe
20. srp 2009

gabrianka to vzdala 😉

berenika39
20. srp 2009

😀 😀 😀

soanpe
20. srp 2009

bernika, že by telepatie 😉

berenika39
20. srp 2009

jsme off topic, pozor....ale snad už rymeska našla,co potřebovala.

mimochodem, dneska petas nechtěl jíst, otevřela jsem nějakou věc v lednici, říkám si je to vychlazený, bude mu to chutnat, Sunárek s broskvemi????, no bylo to táááák sladký, že mi to ani nechutnalo. samozřejmě to nechtěl. skončil na malinách, co máme ze včera z trhu u nás na náměstí.

moda08
20. srp 2009

kdy jste začali dávat broskvové přesnídávky? na kojení.net jsem četla že broskev až od roku? proč?

kozinka
20. srp 2009

nevím proč, začala jsem dávát od 5. měsíce tuším.. 🙂 i na přesnídávkách je to psané 😉

berenika39
20. srp 2009

moda, písla jsem do příkrmů.....taky to moc nechápu, ale většinou to tak píšou všude.

moda08
20. srp 2009

berenika - jo díky, tak asi teda radši počkám (no možná "skoro" jen do roka 🙂 )

berenika39
20. srp 2009

nevím, ale mě zrovna ta broskev přijde v poho. pochopím jahody, rajčata atd..ale broskev jsem s láskou namačkala s banánem a byly z toho pupínky .... ☹ ☹ ☹
uvidíš, třeba zkus kousek pár dní po sobě, nic novýho jinýho k tomu a když nebude reakce, byla by škoda takový skvělý ovoce prmeškat 😉 😉 😉

soanpe
20. srp 2009

já měla zafixovanou broskev jako alergen,no ale dnes jsem dala hami jogurtovou svačinku a snad to bude ok
po rajčatech má Sofí pupínky kolem pusy a častěji kadí 😖 při tom jí tak chutnaj oříkrmy s rajčaty 😢

moda08
20. srp 2009

berenika - no právě 😀 , dáváš malýmu třešně? já jsem je koupila a náš dr. mi řekl, ať s nimi ještě chvíli počkám, že jsou "těžké",tak jsem je zamrazila, no a teď jsem přemýšlela, jak mu je vlastně dám a s čím? mám je povařit nebo dát syrový a do jogurtu to je asi blbost, že? mléko by se na ně asi nemělo
rajčata do roku vůbec nechci dávat a docela mě štve, že to dávají do hodně skleničkových příkrmů

berenika39
20. srp 2009

jj, třešně byl hit letošního léta. a nic, žádná reakce. jedli jsme je spolu denně. prostě jsem je růčo vypeckovala, ty půlky ještě rozpůlila a žužlal, šlupku sice si spolknul, ale v pohodě. nebo ráda na všechno používám (teda ted už neeee) tyčový mixer, na ovoce je to super.
no nevím, ale taky jsem se bála mu je dát s něčím nebo potom napít. možná zbytečně, ale prostě jen samotný. žádný ovoce jsem nevařila.

jinak jsem petu naučila na ovoce docela brzo - jen čerstvý - a ted ho fakt preferuje, nechce žádný sušenky, prostě si zobe přes den víno,maliny, ostružiny, i šíleně kyselej rybíz mu chutná, tak mám radost.

soanpe
20. srp 2009

já jsem taky pro čerstvý ovoce a Sofí ho upřednostnuje
kdyý uý jí skleničkový obědy, tak aspon to ovoce jí normální 😉