Dcerka 10 měsíců vždy po jídle pláče + se často v noci budí

cindybat
13. črc 2018

Dobrý den, měla bych pár dotazů. Mám 10ti měsíční holčičku a první dotaz je jídlo.. nemáte někdo radu aby po jídle neplakala? Ona má v 10ti měsících 10kg tak jí nemůžu ládovat až do prasknutí a ona by nejraději snědla všechno a všechny.. Vždycky mi po jídle pláče že už je snězeno, navíc se musíme doma s jídlem schovávat protože jak vidí někoho s jídlem tak taky řev. Dotaz druhý : v noci se mi často budí , nemáte někdo řadu jak docílit aby spala celou noc nebo aby se alespoň budila jedno či dvakrát? Děkuji za odpovědi 🙂

mku
13. črc 2018

@cindybat no ja nevim jestli je 10kg zase tak moc? Uprimne co ja bych za takovy dite dala... ja mam doma naprosty opak... neji vubec, kazde sousto je boj a zazrak... na roce ma 7kg...

ronja55
13. črc 2018

@cindybat Jak píše už paní nade mnou, nepřijde mi 10 kg v 10 měsících tolik. Syn má v 9 měsících skoro 11 kg a vubec ho tedy neomezuji. Jednou mi sní 200g nekdy 130g. Zaleží jaký má hlad. Pokud pláče hlady, tak bych jí přidala. V noci se mi také hodně budí, nekdy i co hodunu. Ale na jidlo to neni. Chce ae jen ujistit že ležim vedle něj a zase spí dál. Nevím jestli ještě kojíte nebo jste na UM. Já syna stále dost kojím, přes den tak 4 krat a pres noc 3 krat, tak že to taky děla dost, pak nepotřebuje sníst tolik normální stravy.

slimacikmia
13. črc 2018

Omg, 10kg v 10 mesiacoch nie je veľa predsa (to mal syn v 7 mesiacoch a nebrzdila som ho, ono sa to ustálilo časom ) ... Ja by som sa bála, že keď už bude staršia a bude sa vedieť sama dostať k jedlu, že bude jesť nadmieru (alebo bude mať iné problémy s jedlom), lebo bude mať z detstva zapamätá né, že ste sa jej nedali najesť do sýtosti. Tak jej pridajte zeleninu, ovocie, ale v úplnom kľude by som jej pridala, deti sú akčné a za deň toho veľa spotrebujú. A ešte rýchlo rastie. A zamysleli ste sa, čomu ju tým skrývaním učíte?

kataada
13. črc 2018

Syn měl v 10m 11,5 kg, snědl k obědu cca 400g na svačinu velkou holandii. Taky se mi nelíbilo ho takhle přecpávat, ale jakmile nedostal svojí porci, celý den prořval a byl protivnej. No a teď ve 3,5 je to vyžle, které vsechny kalhoty padají a má 15kg. Dcera měla v 8m 10kg a jíst vubec nechce, sní tak 20g příkrmu, jinak jen kojim.

madkat
13. črc 2018

Moje mala ma v 5 měsících 9 kilo. 😀Ze bych ji zrušila každý druhy kojení? Ne, to bych ji neudělala, však ani pediatricka nic takovýho neradi, vždycky si jen děla legraci a ubezpecuje mě, ze jak bude starší, váha se srovná. Teď je proste burtik a já jsem rada, ze ji chutná a je spokojena. Tak možná to díky svým zkušenostem vidím jinak a já bych ani 10ti měsíční neomezovala. 🙂

lida9
13. črc 2018

ja mam jedlika, a kdyz rikam jedlika tak poradneho... uplne bez problemu bych vasemu diteti davala vic jidla aby nebrecela ze chce vic, vsak oni to vybehaji... jinak s manzelem pred malym taky jist nemuzeme, neb maly by vsechno hned chtel a taky snedl... kazdopadne malemu dam i dve porce... ted mu je 19m a rekneme ze od 15m ta vaha opravdu nejde nahoru protoze to vsechno vylita🙂 kdyz je to treba uvarena zelenina s prilohou, tak proc nedavat dokud jedi?? z toho neztloustnou...

lida9
13. črc 2018

a to nocni buzeni, nesouvisi to s jidlem? nema proste pocit hladu? syn zbasti veceri, pridavek, a pak klido pred spanim i 300ml UM... nechapu kam se to do nej vejde, ale je spokojeny🙂

rotkapchen
14. pro 2022

A kolik měří? Ja bych ji jídlo pridala. Vsak ji dej třeba večer masozeleninu, po te neztloustne. Pridej ji kvalitní proteinové jidlo (luštěniny, lososa..). Může více růst a mít potřebu jidla.