Denní jídelníček miminek od 5. měsíce

majka07
24. zář 2007

ahojky, měla bych dotaz na zkušenější maminky, které mají dítka na UM, jaké jsou jídelníčky Vašich ratolestí. Mám na mysli, od toho 5. měsíce a jejich harmonogram, kolik a jak často papkají.

slevik
1. pro 2007

Nat - správná dávka by měla být cca 200ml 😉. Akorát teda by se mělo začínat postupně, tzn. dát první den pár lžiček, druhej víc, ... Já teda dávala první den malé množství, druhej den víc a třetí už někdy i celou dávku 🙂. Pokud sní celou dávku, myslím, že stačí ji dát jen napít čajík. Aspoň my to tak děláme 😉

natalien
1. pro 2007

Sleviku děkuju 😵 Zkusím ji zítra dát o trošičku míň abysme se dostaly na dop. dávku. Fakt mi připadla jak bezedná, stále otvírala pusinku a smála se, tak jsem ji dala tolik, kolik si sama řekla 😅

slevik
1. pro 2007

Já to znám, naše Verunka je taky bezedná 😀 . Ale myslím, že teď už to je jedno, klidně zůstaň u týhle dávky 😉

majaaita
1. pro 2007

Íťovi je šest měsíců a týden a přikrmujeme cca měsíc. Jí takhle: 6 ráno mlíko 150 ml (dávám Hami 2), pak ještě usne, což je paráda 🙂, v 9 zase mlíko 150ml, v 11:30 zelenina plus brambory (příští týden plánuju začít dávat maso) plus čaj, 13:30 mlíko 150 ml, 16:30 ovoce, 19:00 180 ml Hami Hajaja (něco jako Nutrilon Good Night).
Zeleninu většinou vařím, osypává se mi po Hami mrkev - a Hami má mrkev skoro ve všech příkrmech, zkouším skleničky Hipp. Dávám mu mrkev, květák, brokolici, cuketu, červenou řepu - většinou jeden den samotný, druhý den ke stejnému druhu zeleniny přidám brambory.
Ovoce zatím jenom jabka a hrušky (doma vařené) plus kupovanou Frutapuru jabko plus švestka.

kalo
3. pro 2007

holky, jak vám děti tráví brokolici a květák???? Já mám pořád obavu je malé dát, protože sama to jíst nemůžu kvůli nadýmání (při kojení) a mám to dávat malé přímo?? To mi přijde zvláštní...
To můžu nadýmavý zeleniny jíst už taky???

majka07
autor
4. pro 2007

kalo, my dáváme brokolici ze skleniček aj květák a v pohodě, problém jsme neměli 😉

dasap
4. pro 2007

Maruš taky nemá problém s květákem ani brokolicí. ale já mohla jíst při kojení všecko...

dasap
4. pro 2007

chtěla jsem se zeptat, dáváte jen zeleninu s masem, nebo už do to i rýži a tak? Se mi zdá že asi není nejlepší dávat každý den brambory, ale bez nich nevím co do toho, jen mrkve nebo brokolice se přece nemůže najíst 😅

majaaita
4. pro 2007

Kalo, brokolice a květák v pohodě, děti už jsou dost pohyblivé, aby si poradily 🙂 Na stolici má tahle zelenina neutrální vliv. To už staví spíš mrkev.

Pozor na špenát, má hodně šťavelů, může se dávat jen občas.

Dasap, akorát plánuju Iťulovi přidat rýži. Těstoviny už prý také může - pozor, jen bezvaječné. Od sedmého měsíce můžu dávat jednou týdně místo masa žloutek, tak ten už můžete taky.

Dobrou chuť 🙂

marorlinko
5. pro 2007

od 5mes sme davali raz denne nejake ine jedlo, napr. zeleninovu polievku,jogurty,ovocne pyre,kur.masko so zeleninou, zvysok dna pil iba mlieko, az od 6mes sme pridavali inu stravu a castejsie, 2xdenne.

zirafka105
6. pro 2007

zutom2 • 1d • 27. listopad 2007 v 08:54
Chtěla bych vědět jak vypadá váš papací den od rána do noci..Kolikrát kojíte a jaké příkrmy dáváte?

cermonca • 1d • 27. listopad 2007 v 10:39
nam je osum mesicu a mame to takhle 🙂
Rano mezi patou az sedmou vstavame nakojim
tak za dve tri hodky dostane ovocenekdy hned dokojim a nebo treba za hodku.Podle toho jak jedla ovoce a jak je mrzuta.Obed mame kolem dvanacte,zase nekdy dokojim a nebo kojie mezi jednou a druhou pred prochazkou.
Pak je svaca ue ctyri az v pet mame jogurt s presnidavkou.
V sest kojime
a mezi sedmou az pul osmou se pokousim do ni macpat kasi zatim marne,tak jen kojime a jdeme spat.
Vstava jednou nebo dvakrat na kojeni.
A zase nanovo 😀

januskaababoo • 1d • 27. listopad 2007 ve 13:20
08:00 snidane v podobe MM
10:00 nekdy ovoce, nekdy susenka (1ks)...pak spinka...
12:00-12:30 obidek, polivku (dnes ji vyplivala, pak se na oko dusila a tak si vybojovala konec), jinak urco znas nejake prikrmy, my jsme jeste ve fazi ochutnavej nebo nech...chutna ji kupovany spenat s bramborem, kvetak, brokolice...pro me je to bleee, ale ona to miluje!
po dalsim spani 15:00-15:30 dame presnidavku, nebo banan, nebo natrene jablicko
pak mi usne(!)
po koupani tak kolem19:00 dame kasi, tu uplne hlta, sni ji uz i 180ml...sorry alcatko 😀 😝 (neboj Nelus se taky rozji)

Kojim tak jak si rekne, ke kasi ji davam jeste kapku cajik...ale asi prestanu, bo v noci pak nestacim menit plinky!!! 😉

zutom2 • 1d • 27. listopad 2007 ve 14:25
děkuji holky za odpovědi.my to máme tak že v 11hod. masozelenin.příkrm a pak mezi 14-14.30hod. ovocnou přesnídávku a před koupáním což je v půl 7 kašičku. sní půl hrnku a kojení jak si řekne. díky za tipy
najdu tu ještě další jídelníček vašich miminek? 😒

eli88 • 1d • 27. listopad 2007 v 17:16
ahojky tak my to máme takhle:
5.30 -7.00 jak vstane kojendo
9.00 - ovocná přesnídávka
11.00-12.00 -zeleninový příkrm(polívka)
15.00 kojendo
17.30 -18.00 kaše taky spapá dost kaše
pak spinká a kojendo jak si řekne
jo a tedka zkoušíme dokrmovat kojendo UM (teprve si zvyká na UM)
taky nepravidelně dávám dopol a nebo odpol sušenku 1 ks
paaaa