Denní jídelníček miminek od 5. měsíce

majka07
24. zář 2007

ahojky, měla bych dotaz na zkušenější maminky, které mají dítka na UM, jaké jsou jídelníčky Vašich ratolestí. Mám na mysli, od toho 5. měsíce a jejich harmonogram, kolik a jak často papkají.

ppetta
24. zář 2007

mno mě by to též zajímalo máme dispozici k alergiím tak zatím dáváme bebu HA ale co k tomu?

majka07
autor
24. zář 2007

ppetta, u nás se zatím alergie neobjevila, dávám hodně zeleninku od hami, kaše, od nestle jsou aj pro alergiky a známá je moc chválí.

kupinka
24. zář 2007

no,my jsme po ukončeném 4.měsíci začli dávat v poledne zeleninku,nejvíc mu jede ta kupovaná-což je brambor s mrkví,špenát,květák,atd. Když mu uvařím doma a piplám se s tím-tak nic moc. No a po měsíci na zelenině budu pomalu přidávat kuřecí nebo králičí maso,začnu během pár dnů,tak uvidím. Pokud v noci hezky spinká,tak stačí ještě mlíčko,pokud se budí,tak někdy pomáhá koupit kaši-např.rýžová-to je taky od ukončeného 4.měs. Jinak přes den tak co 5-6hodin dávám 180 Nutrilonu

majka07
autor
25. zář 2007

taky kupuju ty zeleninky a mudr mi povídala, že zrovna ty hami vyhráli teď v nějakých testech, ale brambor s mrkví ten nám jede taky a maso králičí, krůtí a kuřecí, jsem zvědavá jak se bude tvářit pak na to hovězí

ene
25. zář 2007

Jak ktere Hami. Co vim, tak treba to spenatove docela propadlo..

m.ajka
25. zář 2007

Moje malá princezna toho sní tolik, že radši vařím, na ty plechovky bych timhle tempem asi za chvíli neměla peníze. Papáme brambor s mrkví, večer kašičku, přes den kojim a pijem čajíky.

m.ajka
25. zář 2007

A všechno nám moc chutná 🙂

majka07
autor
25. zář 2007

Ene, nevíš zda to je někde na netu?

ene
25. zář 2007

Nasla jsem ten test, Maji.
Snad se to tam odkaze spravne http://www.ceskatelevize.cz/program/testoviny/?...
Je to z 27. 8. 2007 - Detske vyzivy. Testovalo se na sodik a dusicnany a jestli odpovidaly udaje na etikete. Co me treba hodne prekvapilo, ze doma vyrobena vyziva je daleko skodlivejsi nez ta kupovana 😕

majka07
autor
25. zář 2007

Ene díky, já totiž o tom slyšela až u doktorky 😉

ene
25. zář 2007

Ja to v te dobe kupovala pro nasi fretku po mrtvici, co se nemohla sama najist, tak me to zaujalo. Ted uz je bohuzel na nebicku, ale jsou to stale cenne informace 🙂

majka07
autor
25. zář 2007

jééé to ani nevím to je mi líto 😢 zrovna tuhle jsem prohrabovala časáky a našla tam tebe 😉

ene
25. zář 2007

😀 To uz je hooodne davno 🙂)) Ted mame mladatka, tak to jsou zase jine starosti, tam me ceka prikrmovani az za dva tydny, ale cistym masickem 🙂)

majka07
autor
25. zář 2007

jj to je, a já to mám stále schované 😉 je to je hezká, takže fretčí mláďátka a pak ještě lidské mládě, máte doma vesele co 🙂

ene
25. zář 2007

😵 Fretci matka to ma jednodussi, ta je vypusti do sveta hned na konci rijna. Alespon ze to vyslo jeste takhle, krmit to vsechno najednou bych asi nedokazala 😀 Ale uz nebudeme rusit tema, at se taky dozvis, co potrebujes 🙂

majka07
autor
25. zář 2007

Ene 😀

No já mizím ven, páč Maju vstala a za hodinku musíme hamkat 🙂

sandra81
25. zář 2007

Nevite nekdo naky recepty na polivky pro miminka od 6.mesice?
Taky by me zajimalo jaky jidelni harmonogram ma mit tak 6ti mesicni miminko.

lottie
26. zář 2007

docela dobré recepty jsou na mojedite.cz, mi spíš není jasné, jak to udělat v praxi. začli jsme mrkví, pak brambor, brokolice, dneska vařím mrkev + hrášek, ale co pak? a každou novou potravinu dávat 4 dny? to mám malou krmit třeba 4dny vařenou okurkou? a co když budu chtít přidat petržel? musím ji přidávat do všeho zase ty 4 dny? poradíte mi s tím? 1.lžičky jsou popsané všude, ale ted mi připadá, že přichází nějaké mezidobí o kterém nevím nic..

poupe
26. zář 2007

to ja vubec neresim,taky jaem zacla zvlast mrkev,brambor,brokolice....,pak kombinace,a ted zaciname masozeleninove prikrmy.ja davala 2 dny mrkev,2 dny brambor a dobry a pak jsem to zkombinovala

drago
26. zář 2007

Ahoj Holky. Poupe já to taky tak dělala, mě doktorka říkala, že stačí 2dny. Tak jsem dala zvlášt mrkev a pak přidávala postupně další. Sandro já dávám malé ráno po probuzení UM, pak přesnídávku na sváču, v poledne oběd a odpoledne buď jogurt s marmeládou nebo kaši a pak večer UM. Koupila jsem i mléčnou kaši zeleninovou a malé chutnala. 🙂

wein
26. zář 2007

Ahoj, já jsem ty zeleninové příkrmy taky nehrotila. Dávala jsem Robinkovi vždy nový druh po třech dnech. Po měsíci, v 6. měsíci jsem přidala maso. Jedl teda jen ty vařené doma a dodnes kupované nechce. Takže od šestého měsíce jsme jedli ráno mlíko, pak ovoce, pak zeleninu, odpoledne taky ovoce, pak kaši a před spaním mlíko. V sedmém měsíci jsem přidala jogurt. Bílou Hollandii s ovocem na dopolední sváču. Teď už je to pohoda. Jí v podstatě vše, rohlíky, chleba, jogurty. Na oběd kromě brambor taky rýži, pohanku, jáhly a těstoviny. Tak jídlu zdar! 😉 😀 😀

sandra81
27. zář 2007

Ja stale nevim jam s tim obedem a veceri. Kolem obeda ji nakojim a nic vic, pak dostane treba susenku a doji nekdy ovoce co nesnedla dopoledne. Pak ji davam jakoby veceri ten zeleninovy prikrm, nekdy s masem a pak vecer UM s kasi. Vcera jsem zkusila kasi od Hami ktera se redi ne s mlikem ale s vodou. Pisou tam ze se ma delat vyhradne do talire ale ja ji dala i tak do flasky. Myslite ze je to blby? Rikala jsem si ze by pak lzickou jedla "nak moc", ze bych s tim zacala pozdeji.

majka07
autor
30. lis 2007

chtěla bych se zeptat, najde se tu někdo komu dítko jí nebo jedlo jen 4x denně? Maju přešla na režim v 8ráno že si dá 160ml mléka (jsme od narození na UM), po 11 hodině zeleninku, po 14 hodině přesnídávku, ovoce... a kolem 18 hodiny kašu, 120-150ml víc nic a jde chrnět a spí do rána. mně to furt vrtá hlavou....

kacka79
30. lis 2007

majka 07 tak to jsi šťastná maminka, my kojíme, malej mi visí na prsu i 5 x denně + 2 příkrmy + cca 3 noční kojení 😝

majka07
autor
30. lis 2007

katko, když já mám furt strach, jestli je to správně, m+ěly jsme problémy s přibíráním a furt mně to vrtá hlavou 😒 Ještě nedávno jedla 5x denně, ale začala jedno jídlo vracet ven no a vzniklo z toho tohle. Vždy jak se začala hemžit v postýlce tak su ji brala na 1 hamku, teď ji nechám až do úplného probuzení

kacka79
30. lis 2007

majka, pokud aspoň trochu přibývá tak bych to tak nechala, ale nejsem mudra, my máme opačný problém, mám doma otesánka 😵

majka07
autor
30. lis 2007

Katko díky, v úterý asi skočím k mudr a uvidím, s přibíráním jsme měli problém, chodili jsme na vážení každých 14 dní 😒

kacka79
30. lis 2007

Tak v tom případě bych se snažila do ní něco dostat, třeba málo ale častěji..přeju hodně úspěchů 🙂

majka07
autor
30. lis 2007

Díky 😉

natalien
1. pro 2007

Ahojky, mám jeden dotázek, asi blbý, ale dnes nad tím celý den přemýšlím... 😕
Včera měla Nell 5,5 měsíce a tak jsme se rozhodli, ji dát první lžičku..., tak jsem ji připravila mrkev s mini brambůrkem, jedla nádherně, no dokonce mi připadla jak bezedná, takže toho snědla 1,5dcl!!!??? A dnes se to opakovalo... Hrozně ji chutná, vidí lžičku a otvírá pusinku. To je bezva, ale můj dotaz je ten, jestli ji toho můžu tolik dávat, nebo mám dávku odměřovat? Žádné bolesti bříška neměla (3xťuk) a dnes ji to jen malilinko prohnalo. A pouze na noc dokrmujem Nutrilonem2 a jinak kojím, přes den si cucne sem tam trochu čajiku.