Denní jídlo 8měsíčního. Jaký je váš jídelní plán na den? Kolikrát ještě kojíte?

12. kvě 2021

Ahoj děvčata. Chtěla bych se zeptat, jak to má vaše 8 měsíční dítko s jídlem za celý den? Mám takové trápení. Moje holčička, od narození kojená, nepřibírá nijak extra. Ale ani nijak nestrádá.Jen si myslím, že kdyby jedla míň, už by se to dětské nelíbilo, takhle nám říkala, že je přírůstek váhy hraniční. Dcerka jí maso a zeleninu klasicky k obědu, ovoce a kaše - střídám dobu - někdy dostane dopoledne, k snídani, k večeři - jak se to povede a hodí. A někdy dostane bílý jogurt. Zbytek jsem kojívala - asi tedy 4x za den. Jenže teď přišlo období, kdy malá absolutně odmítala prso. Já navíc byla nemocná a tak jsem nás obě netrápila a dala ji na noc podvakrát flašku UM, aby neměla hlad. Jenže teď mám stále obavy o kojení. Malá už prso nechce skoro vůbec. Jiné jídlo si vezme. Neřve tedy hlady, ale mám pocit, že by měla jíst častěji, než po 3-4 hodinách přes den. V noci, když se probudí, tak si prso vezme. A tak k otázce - jaký je váš "jídelní plán" na den? Kolikrát ještě kojíte? A když se zeptám tak hloupě - je lepší dítě trápit přemlouváním k jídlu (prsu) a nebo hlady a nebo dát i přes den UM? Malé je 8 měsíců, samozřejmě, chtěla jsem kojit dýl, alespoň na noc, ale taky ne za každou cenu...

terezia10
12. kvě 2021

Po 3-4 hodinách se mi to zdá normální. Říkáš ze neřve hlady tak ji to vyhovuje . Ja mam Teda 7 měsíční a ma ráno 2x mleko oběd svačina a večeře ji to stačí kdyby měla hlad řekne si

autor
12. kvě 2021

@terezia10 takze kojis 2x denne? K veceri mate co prosim? No tak možná mam tendenci kojit moc casto, ja nevim?

terezia10
12. kvě 2021

Nekojim ale to je jedno to je stejný um dávám vzdy rani a před obědem večer má kaši nebo mleko v noci mleko nebo spi celou noc podle toho kdy usne

zuzekk
12. kvě 2021

Prso stačí v noci, občas nabidni přes den, třeba se k němu vrátí. Potřebné látky si vezme i z jedné dávky MM denně, když kojis v noci, tak se tím netrap. Přes den bych po jídle nabídla to prso a když nechce tak UM, ať máš klid, že je dojezená do syta. Jestli jí nějak normální množství od všeho, víc do ní stejně nedostaneš, ať bude v tabulce kdekoliv.

areh
13. kvě 2021

8 měsíční syn má ráno kaši/jogurt+ovoce nebo zeleninu, svačina kojení (před spaním), oběd maso,ryba, vajíčko,zelenina, příloha, odpo svačina zelenina, ovoce, jogurt..., večeře někdy jen mm, někdy zbytek od oběda. Chodí spát brzo, tak večeři kolikrát nestihnou. Podle toho kolik toho sní, tak přes den ještě kojím. Někdy ještě jednou odpoledne.
A v noci tak 3-4x.