Denní režim papání v 5. měsíci

janesm
14. únor 2008

Ahoj maminečky chtěla jsem se zeptat jen tak pro porovnání jak vaše miminka papají.Malá papá 5x denně a to 6:00 , 10:30 , 14:30 , 18:30Nutrilon 1 extra a 23:30 kaše.
Díky moc za odpovědi

suki
14. únor 2008

Ahojky já malou stále kojím, takže ona papá daleko častěji, takže asi tak po 2-2,5hodině a teď i v noci se budí často, takže skoro kojím častěji než když jsme se vrátili z porodnice 😝 😝 Naštěstí už začnem s příkrmy a kašičkou na noc tak snad se to zlepší....asi má teď nějaký spurt 🙂

prada
14. únor 2008

Janesm:
Jsme na UM a Míša papá takto: mezi 5 a 6 ráno,pak v 9, ve 12(mlíko s příkrmem),v 16 a V 19

biba12
14. únor 2008

My kojime, papa cez den kazde 3 hodiny. Na obed mu davam ovocny prikrm zacali sme s tym tento tyzden na odporucanie lekara. Spapa par lyziciek a potom ho dokojim .

andilek
15. únor 2008

já jsem na tom jako suki, taky jen kojíme a to každé 2 hodiny, když jdeme na prochajdu vydrží i dýl, ale někdy zase má období, kdy kojíme i po hodině 😝 🙂

janesm
autor
15. únor 2008

Parda chci se zeptat jaké mlíčko dáváš a Michalka ti vydrří od 19:00 do 6 do rána???

janesm
autor
15. únor 2008

Maminky jak jste na tom???

janyjany
15. únor 2008

Editka teda celou noc nevydrží, ale nemá ještě ukončený 5. měsíc. Ba naopak bych řekla, že je ještě hladovější než byla a vydrží míň, ale ono se jí to pořád mění, nelze říct, že má pravideln intervaly 😒 A možná už jí beba 1 HA nestačí 😢 , takže přecházíme na 2.
Ted12.2. jsme byly na očkování a to mi přišlo, že nepapá vůbec nevypila ani 80, a že papala ráda a dost, ale asi to souvisí s tím očkováním 😕

reruna
16. únor 2008

tak my kojíme, jednou v noci ( kolem 1-2 h), pak po 6 h, a pak asi co 2,5 -3 hodiny, naposledy tak o půl osmé večer, takže za 24 hodin asi 7X. kojení trvá tak 5 minut, kojím většinou z obou prsou. Zdá se mi, že malý málo přibývá, tak se jdu poradit k dr. jestli už začít nějak přikrmovat.

nissanek
16. únor 2008

tak my kojíme v průměru 7x denně, večer kojím v kolem osmé, je to většinou tak 30-40 min. akce z obou prsou. Namlouvám si, že se pořádně nacpe a dlouho vydrží 😅 . V noci se probudí většinou dvakrát (ve 2 hod a mezi 5-6 hod). Někdy ale má v noci běsíky a to se pak budí co dvě hodiny 😝 , naštěstí to neni moc často. no a přes den kojíme tak po třech hodinách.

nikkos
18. únor 2008

Holky a máte to krmení nějak pravidelné, myslím vždy ve stejnou hodinu? My kojíme, přes den vždy po 3 hod, ale vždy jinak, podle toho v kolik se mi vzbudí v noci. Takže žádný pravidelný režim. Přemýšlím nad tím, že až začnem s příkrmy, dejme tomu v poledne dávat zeleninku, tak to bude vždy jindy. Někdy "oběd" ve 12, někdy ve dvě,... neměla bych to nějak utřídit, nebo myslíte že to jedno?

elucinka
18. únor 2008

Nikkos, já kojím přes den taky co 3 hodiny. Ráno se budí většinou mezi 7-7:30, dám mu napít a pak v 9:00 znovu, bez ohledu na to, kdy před tím pil. Buď si dá víc, nebo míň, přijde na to. A pak další kojení je ve 12, pak v 15, pak v 18 a poslední ve 20:00. Snažím se to dodržet a malej už si celkem slušně zvykl.

suki
18. únor 2008

Tak my už jsme začali s kašičkou a malé pěkně šmakuje. Dávám jí ji místo kojení okolo poledne a super 😀

petular
19. únor 2008

My kojíme průměrně 8 - 9x za den. Večer před spaním dostával malý Nutrilon 150ml, ale před 3 dny jsme to změnili na Nutrilon Good Night a 200ml. Spinká pak od 20.00 do 2 - 3 hod. ráno, někdy trošku dýl a pak kojíme ještě 2x. Občas se mi zdá, že je odpoledne hladovější, tak mu dám ještě 150ml Nutrilonu než jdeme na procházku. Každopádně už vybírám, co od toho šestého měsíce přidáme 🙂 Pak by se to údajně mělo ustálit na těch 5 krmeních přes den, tak jsem sama zvědavá.

pomfrita
19. únor 2008

náš prcek poslední dobou bojkotuje prso 😠 , myslím si, že už mu kojení nestačí - dříve jsme kojili každé dvě hodiny a v noci spinkal od 23hod do 6 hod 😉 Ale poslední dva týdny už v noci nespí a u prsa mi furt brečí, pouze když je rozespalý (v noci a po ránu), tak pije. Dnes jsem mu poprvé dala Nutrilon Good Night a chutnalo mu (vypil asi 60ml)+ koza 😀 Na noc mu zkusím dát zas.
PS: je to cvalda - má 70cm a 7660g

kackadu
19. únor 2008

Ahoj Janesm!

tak nas malej papá přes den co 2 hodiny. Odpoledne vydrží dýl, když jdeme na procházku. to vydrží i přes 3 hodiny bez jídla. Plně kojíme, ale v noci Filda vubec nevydrží. Chodí spinkat kolem osme až pul devate a vetšinou kolem 11 už znovu kojíme a pak už zase po 2 hodinach v noci. Ted parkrat vydržel 3 hodky, ale to je vyjimka.
K tomu všemu nas trapi briško a malej nekaka, takže nam doktorka poradila až zkusíme v poledne dokrmovat zeleninkou kvuli vlaknine....takže to zkusime a uvidime..

Ale jinak rezim rano cca 6-7 hodina , a pak po 2 hodkach a odpo to mame docela ustálený kome 18 hodiny a pak ve 20 hod pres spaním

eps
19. únor 2008

NIKKOS, ono se to možná ještě trochu srovná, já taky kojím, a oběd (zeleninu) baští Madla týden a půl-ale jen lžičku, takže stejně kojím, a vždy jako polední jídlo, i když poledne je opravdu různě, od 11-13,30, podle spaní...ale aby to bylo prostě jako oběd, je jedno, v kolik, ale prostě u nás je to 4. jídlo dne (ve 3 , v 7, v 9 plus minus hodina).

JANESM, my už jsme trochu dál, mě z tvýho dotazu není jasný, jestli kojíš a večer ten Nutrilon a kaše??? My už hodně dlouho průměrně 7x kojení za 24 hodin. Přes den to vychází kolem 7-8, 9-10, 12-13 (dopoledne po těch 2 hodinách chce jíst) a pak se to natahuje na 16, 18-19....a pak 22 a 2-3.

nikkos
20. únor 2008

Jo to je přesně ono, že mi malej spinká všelijak a jídlo vychází různě. Tak já to nebudu hrotit, fakt je, že na ten "oběd" vychází taky 4. jídlo dne.
Jinak my baštíme 6-7x denně a tedy bez režimu spíš podle hladu 😀