Dítě 8 měs. a víc, co dáváte jako pochutinky mezi jídly?

denousek
5. pro 2012

ahojky... zajimalo by mě co davate dětem nad 8 měsícu a víc mezi jidly jako pochutinky ..malej uz spi pres den jen jednou max dvakrat a sem tam neco zobne... kukuricny krupky už od pul roku... ted začal rohlík a měl pulku mléčnýho řezu,banán ale co dál?je jeste neco?třebe muzu mu chlebik máznout másílkem?nevite?
doufám že mě zde nezačne nikdo napadat protože se to tady nesmí,já nesmím útočit na matky co nesnáší chodítka,,papírové plenky atd taky bych od takových maminek čekala totéž..je to mé rozhodnutí co dám svému dítěti!!!
takže maminky co jeste by jsme tak nějak mohli?co jste zkusily vy?děkuji

katkolina
5. pro 2012

Míša baští křupky nebo má ráda i rýžový chlebíčky s jogurtovou polevou 🙂 Na svačinky střídáme někdy přesnídávku, někdy chlebík s máslem nebo kiri a třeba i plátek dětské šunky 🙂

camelinka
5. pro 2012

V té době sem dávala křupky, rýžový chlebíky, dia sušenky bez cukru atd, no a chleba s maslem, nebo lucinou mu dej klido, rozhodne lepsi jak mlecny rez 😀

vendullka
5. pro 2012

na dia výrobky pozor, ty nedávat, radši s trochou cukru normálního

luciferinka
5. pro 2012

malá miluje kinder mléčný řez,zvali ho celý na posezení,jinač dávame piškotky,kukuřičné křupky,malé jogurtíky,kousíček koblížku,rohlík 😎

nunacek
5. pro 2012

@denousek Já dávala v 8m mezi jídly na chuť jenom kukuřičné křupky, nic jiného. Banán, jablko, chleba s lučinou, rohlík s máslem, apod. měla jako plnohodnotné jídlo = svačinu (později pak i jako večeři). Mléčný řez neměla ještě nikdy. Teď v 16m dávám mezi jídly kukuřičné křupky nebo kus housky, výjimečně piškoty. Víc není potřeba když má snídani, svačinu, oběd, svačinu a večeři 😉

denousek
autor
5. pro 2012

diky moc no my davame jen mliko a v poledne zeleninku tak mu to chci necim zpestrit takze myslite ze treba ke svacince muzu chlebik s lučinou?to by bylo super..lepsi jak porad jen mleko
@nunacek
@luciferinka
@vendullka
@camelinka
@katkolina

camelinka
5. pro 2012

@denousek no tak po pul roce uz sem davala chleba uplne bezne k snidani, svaca mliko, obed masozelenina, svaca mliko, vecere kase, mezi tim krupky atd co sem psala, kdyz ji honila mlsna

nunacek
5. pro 2012

@denousek V 8m už jsem k jídlu dávala na svačinu i bílý jogurt, chleba s lučinou, gervais, s máslem, nějak po roce jsem pak začala dávat i šunku s vysokým obsahem masa, tvrdý sýr (nastrouhaný, později plátky na malé kousky), k večeři mléčné kaše, k obědu 6x týdně maso se zeleninou a 1x týdně vaječný žloutek.

ustarana
5. pro 2012

@denousek Ahoj, pokiaľ myslíš svačinu medzi hlavnými jedlami, tak od 8 mesiacov do 14 mesiacov som sa snažila tak nejako zdravo - ovocie, zelenina,biely jogurt, chlieb s lučinou alebo máslom, suchý rohlík. Potom som to prestala hrotiť a baští aj kukuričné a pohankové křupky, piškoty, be-be sušienky (červené balenie), rýžové chlebíčky, domáce buchty - cuketovú buchtu s ovocím, perník, bublaninu ...(dávam do nich asi len polovicu cukru), ochutnal už aj loupák, brumíka a lentilky. Pokiaľ mu dávam kupovanú sladkosť, tak sa snažím vyberať niečo bez náplne a čokolády, ktoré sú prevážne robené z levných tukov.

denousek
autor
5. pro 2012

@ustarana ahojky..dekuji za nazor...susenky jsme zkousely od 6 mesice sunarka...ale tim se dusí ☹ brumik je prece plneny a na to si myslimze jejeste prece jen brzo to az po tom roce ... ale vim vy jste to davali pozdeji..

jinak holky moc diky za tip chlebik s lucinkou máslem atd to me vubec nenapadlo 🙂 bych mu davala jen suchy...

jarkalada
5. pro 2012

já tedy nevím, jak se na 8m dítěti pozná, že ho honí mlsná 😉 😎 pokud má normálně jídlo a mezi tím svačinu, nepotřebuje snad tak malý dítě ještě k tomu mlsky, ne? 😎
Ale my jsme taky dávali - když jsme se chtěli v klidu naobědvat nebo dát kafčo - tak dostali kukuř. křupky nebou kousek rohlíku-ale to až určitě někdy kolem 10m+, kdy už by po nás lezli a chtěli taky

ustarana
5. pro 2012

@jarkalada u nás to sú vlastne svačinky, pokiaľ ideme von. Hlavne v lete, keď som mu na ihrisku dala jablko, hrušku alebo banán, tak sa celý opatlal. Samozrejme nebolo sa kde umyť, tak nás naháňala kdejaká háveď. Vlhčené ubrousky sú fajn, ale on od toho bol fakt celý. Takže sušienka, piškot alebo niečo podobného, opucovať ruky a pokračovalo sa "pečení" bábovičiek z piesku.

ustarana
5. pro 2012

@denousek no u nás to ochutnal len díky babičke. A pravdupovediac nie som z toho odviazaná, ale pre jedného brumíka a krabičku lentiliek mesačne asi neumrie. Tak to neviem, čo by som ti ešte mohla poradiť, keď sa Ti suchým jedlom dusí.

jarkalada
5. pro 2012

nebo oloupaný a vypeckovaný hroznový víno. Je s tím piplačka, ale je to něco zdravějšího nesuchého na zub 🙂

denousek
autor
6. pro 2012

@jarkalada jéééééééé ty máš dvojčátka jí ci takýýýýý 😀 😀

jarkalada
6. pro 2012

@denousek 😀 stačí si zajít do toho správnýho krámu 😀 😀