Do jakého množství příkrmu mám dokrmovat mlékem?

zero
30. říj 2007

Ahoj,
chtěla jsem se zeptat,před 14 dny jsme začali se zeleninovými příkrmy.Dneska poprvé jsme snědli celou malou skleničku(125g).Mlékem už jsme nedokrmovali.Jen zapili čajem.Vypila ho asi 40ml.Když snědla půl skleničky tak mlíka vypila už jen ,max 60ml tak jsem ji ho už nenutila.Kolik toho příkrmu zbaštěj vaše děti?A když jste začali s ovocem tak jste po čase dávali jen samotné ovoce nebo k ovoci patří stále mléko?Mockrát díky.

ivetalopourova
30. říj 2007

Ahoj Zero, ja take resim to co ty, pokud mi mala sni celou sklenicku uz mleko nechce. Dnes snedla odpoledne pulku ovocne presnidavky a vypila jen 4
ml mleka, vic nechtela. Tak nevim, ale co ji zeleninku a ovoce, moc uz o mleko nestoji. Ale rikam si, ze takto male decka prece museji pit mleko, ale jak ji ho vnutit, to nevim.

kacka79
31. říj 2007

Ahojky, my jsme začali s příkrmama už ve 4 měs - zhruba před týdnem i když jsme plně kojený, mlíčko už nestačilo a mudra nám vzhledem k váze doporučila ovoce a zeleninku.. my když dáme v poledne zeleninku - skleničku 125g slupne, pak jen čajík a prso už nechce, odpoledne dáváme půlku frutapury a potom chce mlíčko..nebo si spíš podudat na prsíčku 😀 jinak ze začátku chtěl prso i po zelenině, ale poslední 2 dny jen čajdu..

niega
31. říj 2007

Holky, můžu se zeptat na to přikrmování po 4. měsíci? To vám doporučil lékař? Brzo budeme mít taky 4 měsíce, ale nějak si naivně plánuju, že budu do konce 6. měsíce plně kojit. To je špatně??? 😕 Díky předem!

zero
autor
31. říj 2007

Kačko moc díky.Tak to jsme na tom stejně.Jen jsme ještě nezačali s ovocem.Chystám se od příštího týdne.Taky jsme začli ve 4 měsících.Ale ve 4 měsících jsme vážili jen 5760.Ale mudr je s námi spokojenej.A na noc dáváme už kaši.

zero
autor
31. říj 2007

My jsme na UM tak jsme začli dřív.I nám to mudr doporučil. 🙂

miminak
31. říj 2007

Ahoj, tak já mám asi otesánka .. malá zdlábne v poho celou skleničku a ještě vypije 100 ml mléka 😕 Mléko pořád vyžaduje 😅 no a minulý týden dokonce snědla skleničky 2 a 80 ml mléka 😝 😕 tak jsem začala vařit doma, páč takovej jedlík se už nevyplatí 😀 😀 😀 S ovocem chci začít až příští týden a mám doma nachystanou Frutapuru 😉

dashak
31. říj 2007

Tak malá má 19 měsíců a sní oběd a pak ještě vypije 180ml a jde spát, takže je to asi individuální. A má mít denně 500ml mlíka, takže jsem jen ráda, že to aspoň splníme. Pije mlíčko ráno, po obědě a pak před spaním. A teď je nemocná, tak se budí kolem 3h opět na mlíko. No ale ona už celkem mluví, takže si o něho vždy řekne sama.

kacka79
31. říj 2007

niega, určitě je lepší do 6 měs kojit!!!! Ale nám mlíčko už nestačí a na radu mudry jsme začali přikrmovat ovocem a zeleninou, prý je to v našem případě lepší než dokrmovat UM...Takže 2 kojení denně nahradím příkrmem a jinak koj koj koj.... 😵

niega
1. lis 2007

Díky, Kačko! Konec 4. měsíce máme na krku a já jsem se na přikrmování ještě nestačila psychicky připravit 😵 . Navíc jsem nabyla dojmu, že v tý zdravotní průkazce, co je v ní i očkovák, psali, že nejlepší je prvních 6 měsíců jen a pouze kojit - ale už je to pár týdnů, co jsem si to četla... No fajn, hlavně že můžem pokračovat ve výhradním kojení 😅 !

slevik
7. lis 2007

Ahoj maminy,
vracím se k tomuto tématu 😎 . Z naší princezny se stal pěknej jedlík (taky jsme začali přikrmovat dřív, protože prostě mlíčko nestačilo), v pohodě sní misku zeleniny na oběd, večer misku kaše (cca 200g, cca 120ml) a já si říkám, jestli jí ještě nabízet prso 😕 ? Večer asi jo, ale co v poledne? Když zblajzne tolik zeleninky... Chtěla jsem jí dát čajík, ale ten jí teda nejede, z flašky neumí a asi nějaký tekutiny na zapití by byly vhodný... co s tím 😕 ??

kristi
7. lis 2007

zkus jinej cajik

slevik
7. lis 2007

Když ona ani neví co s tím 😀. Z flašky jí to nejde, z hrníčku taky ne a ze lžičky se snaží, ale všechno jí vyteče z pusiny 😒 .
Zkoušela jsem heřmánek... Ještě tu mám ovocnej, ale zatím ovoce nedáváme, tak nevím 😕

kristi
7. lis 2007

aha, hmmm.tak to nevim, myslim,ze z te flasky to chce trosku casu a nauci se to...a zkus ten ovocnej, na hermanek jsou deti dost alergicky

slevik
7. lis 2007

Fakt jo?? Tak to je teda dobrý 😀 mi to bylo doporučeno 😀. Ale na ovoce může mít taky alergii, ne?
To jsem teda zvědavá...akorát aby pak chtěla ještě prso, když si zvykne na flašku. I když teda já mám dojem, že si nezvykne 😀

kristi
7. lis 2007

nase mela nejradsi od Hami - Pro celkovou pohodu. Vyzkousej

altoja
7. lis 2007

slevi, tak jí dej po zelenince prsino, ne? 🙂
já to tak u Vojtíka taky dělala, a vždycky se ještě domlasknul ode mě a byl spokojenej 😉

slevik
7. lis 2007

Altoj - já jí ho dávám, ale říkám si, že když toho zblajzne tolika, jestli to není zbytečný 😅 . Navíc mám dojem, že pak víc blinká 😖
Kris - díky, juknu na to 😉

altoja
7. lis 2007

slevi, tak když bych jí měla dávat buď mlíčko nebo čaj, tak určitě mlíčko 😉 je pravda, že Vojťas to taky ze začátku "neodhadnul" a nafutroval se zeleninou a pak ještě mlíkem a já taky čekala, kudy to z něj vylítne, ale za čas už pil s mírou 😉

slevik
7. lis 2007

Altoj - díkes 😉 Jsem jen zvědavá, kdy to Verunka odhadne...ta totiž nikdy nemá dost 😅

kocurek
7. lis 2007

Ahojky, tak ja stale kojim a prikrmuji jen v poledne poliveckou nebo zeleninkou ci masem a odpoledne davam ovoce a samozrejme denne ovocne stavy, ale zbytek stale kojim a doufam, ze jeste dlouho budu. 😅

altoja
7. lis 2007

slevi, tak přesně tak mi to přišlo i u Vojťase, já jen čuměla, kolik se toho do něj vešlo 😀

nikka.vo
7. lis 2007

no já třeba vim, že kdybych Dominikovi po tom, co snědl 150g zeleniny nabídla ještě 180 mlíka, že to je schopnej vypít jak nic a na to mu teda prdim 😅 😀
když mu to nedám, tak nebrečí dřív že má hlad, neo tak něco 😎

moje máma říkala, že přesně tohle byla ségra, že se přežírala a jak vypadala chuděra v roce 😕 😲
máma si říkala, že když tak hezky papá, že jí dá druhej banánek atd 😀 no a teď brečíme smíchy nad jejíma fotkama 🤐 😅

oni ty děti ani nepotřebují dokrmit mlíkem, ale dají si rádi 😖

já přestala dávat mlíko, jakmile snědl těch cca 150 g

altoja
7. lis 2007

nikka, Vojta byl taky jako vepřovice 😀 , ale všechno to vyběhal a teď z něho každý kalhoty padaj 😉

nikka, myslíš že by Ti fakt vysosnul ještě tolik mlíka po zelenině?😲 😀 já myslím, že ne anebo jo a potom by hodil takovou šavli, že bys nestačila uklízet 😀

slevik
7. lis 2007

Čus Nikouši 😵
Já si právě myslím, že jí to musí stačit...akorát bych jí ráda dala něco na zapití nebo ne 😕 ? Já teda po jídle mám většinou žížu...

hankah
7. lis 2007

slevik, zkus ještě fenyklový čajík. Mauška čaje taky nepije,ale tenhle jí docela chutnal.....

jinak to řeším taky, protože když malá sní zeleninku,tak pak jí dám ještě prso, ona se přisaje, pije jak blázen a pak se stane, že mi toho vrátí kousek zpátky,tak fakt nevím.......

slevik
7. lis 2007

Hani - spřízněná duše 😵 . A čajík jí dáváš jak 😕 ? Jak říkám, ze lžičky toho moc nevypije a s flaškou neumí 😒

slevik
9. lis 2007

Jsem tu zpět 😀.
Včera a dnes jsem Verče už po zelenice nedala mlíko... Včera se trošku rozčilovala a čaje moc nevypila (ještě to neumí) a dneska už se snažila z flašky pít a tak 10ml v ní skončilo 🙂. A nevypadá, že by nějak strádala 😵 .
Já mám právě dojem, že předtím víc blinkala, teď je to lepší. Ono když sní 200g zeleniny a pak se ještě pořádně nadlábne ode mně, se nedivím, že to pak lítá 😀