Do kdy dítě jí kupované příkrmy ve skleničkách?

iv123
2. čer 2012

Zajímalo by mě, do kdy ( do kolika měsíců) jste dětem dávali k obědu masozeleninové příkrmy, kupované ve skleničkách.

asaka
2. čer 2012

do doky je ji? nekteri je neji nikdy 😀 synovi to nechutnalo. A ani se nedivim..

lucifer1987
2. čer 2012

Nám je rok a 2 měsíce a máme je už minimálně... tak 2x do týdne. Snažím se, aby jedla hlavně to, co uvařím. Vesměs je to vždycky to, co jíme my s manželem. Někdy koupíme skleničky v akci, abychom měli, když třeba někam jedeme a neobědváme doma. Nebo koupím takovou, co já nevařím, aby to měla trošku rozmanité 😉. Např. telecí atd. Já myslím, že to je převážně na rodičích, do kdy dítě jí skleničky.

clloi
2. čer 2012

No sou skleničky i od 12. měsíců, myslím, že záleží na tobě, jak dlouho mu je budeš dávat

veruska007
2. čer 2012

Tak my dávali skleničky jen na výletech nebo když jsme byli přes poledne venku. U staršího chlapečka jsme dávali do doby, dokud snědl víc příkrmu než hospodské polévky 😀 . Cca do roku a něco málo. Pak jsme si objednávali menu s ohledem na to, co jedl (brambory, rýži,...) a hlavně když viděl naše jídlo, tak skleničku nechtěl. Mladší má na výletech ještě skleničky, do našich talířů už neleze (možná proto, že napřed nakrmíme ze skleničky jeho 😎 )

camelinka
2. čer 2012

ja nedavala sklenicky vubec, jednou sem zkusila a nechtela to vubec. A od roka chci postupne zacit varit normalne jako pro nas (prizpusobeny male 🙂 ).

jop
2. čer 2012

Já jsem malému naposled dávala skleničky na dovolené před rokem, když se mi nechtělo vařit, a to měl 18 měsíců. Na letošní dovolené by mi to už bohužel neprošlo.

andelka
2. čer 2012

Docela dost jsem využívala skleničky tak do roka, roka a půl. Ale to už spíš kombinovaně, hlavně maso ze sklinky, některou zeleninu a doplnila jsem to normální potravinou. Teď teda ještě dojídá pár skleniček co mi zbyly, kupovala jsem hlavně Babydream a Babylove, už s kousky. Uvařím třeba brambory nebo kuskus normální a doplním to skleničkou.

dagina
2. čer 2012

První dcera je jedla do roka a třičtvrtě -do té doby nechtěla vůbec domácí stravu, druhá dcera zase vůbec nechtěla skleničky 😉 a jedla jen domácí...co dítě to originál 😵.
U té první cácory jsem to vůbec neřešila, byla jsem ráda že baští a nemusím jí do jídla nutit, postupně najela na domácí jídlo, ale pravda, už jsem se smiřovala s tím, že jí skleničky budu dávat i do školky 😀

zdezli
2. čer 2012

Dcerka jedla domaci a sklenicky na stridacku, nemela problem s nicim. Sklenicky mela tedy hlavne na cesty nebo kdyz nebyl cas varit. Ted ji je 2,5 a obcas si da kelimek od Hippa 1-3 roky, ty ma porad moc rada a pro me je to rychla vecere 😉

Synkovi je 11 mesicu a doposud byl vyhradne na sklenickach, domaci jidlo mi zacal akceptovat tento tyden.

mrsblack
2. čer 2012

Malej mi jí obojí, domácí i ze skleniček - skleničky dávám, když nestíhám vařit nebo jsme někde pryč, nebo dávám cíleně něco, co doma moc nemáme (telecí, jehněčí a tak). Je mu 13 měsíců a myslím, že ještě nějakou dobu mi na skleničkách vydrží 🙂 Myslím, že porce ve skleničkách už po 18 měsících nebudou dítěti stačit, by se musela dávat víc než jedna sklenka.

weri1
2. čer 2012

do té doby ,dokud budeš dávat....já dávám většinou na cestách když nestihnu uvařit

ia.
2. čer 2012

mě jedl i ve dvou letech.....to byly takové ty jídla od Hipp, většinou boloňské špagety a tak, to chutnalo i mě 😅 ale dávala jsem mu to jen v případech, kde jsem věděla, že není přístup k "normálnímu "jídlu, jako např. na tůrách v Tatrách, kde na horských chatách byly jen stokrát ohřívané zelňačky a čočkové polívky, nebo když jsme sjížděli Vltavu a u stánků byly jen klobásy pochybných kvalit, hranolky apod.....

timbouctou
2. čer 2012

náš starší to vůbec nechtěl, upřímně se nedivím, mě to docela smrdělo, tak jsme to mladšímu ani nezkoušeli dávat. Takže odpověď zní - některé děti ani nezačnou 😀

jaa
2. čer 2012

Kvůli dusitanům a dusičnanům ,až do 2,5 let a pak na střídačku. A i nyní ji občas koupím..3,5 roku🙂

helulela
2. čer 2012

Skleničky u nás byly sice v menšině, ale i tak zkušenosti máme. Syn je jedl cca do roka, potom mi už nevyhovovalo, že jsou namixované hodně najemno, protože v normální jídle běžně jedl velké kousky. Později jsem dávala hotová jídla v plastových mističkách (Hami Malý gurmán, Hipp) a ty má občas i teď, když je potřeba (2 roky a 3 měsíce).

jasekd
2. čer 2012

Doma je nedavam vubec, varim. Na cesty, navstevy apod. je naopak vyuzivam dost. Nedavno jsme byli s obema detmi na vode na Sazave v kempu a tam jsem za ne byla rada, jedli oba (syn 2 roky, dcera 1 rok) to same, z jednoho hrnce jednou lzickou nastridacku 😀 Ale ze bych fungovala jen se sklenickama, to si financne predstavit neumim, a dost mi ty jidla smrdi, a deti z nich taky uplne odvazany nejsou 😅

berenika39
2. čer 2012

Petr je měl výhradně na cesty, doma jsem vařila, ale jsme putovní - všechny víkendy duben-říjen mimo domov. A ještě vloni (bylo mu 2,5 - 3 roky) jsem za ně byla ráda - v létě to bylo bezpečnější, než jídlo venku pro dospěláky, býváme v karavanu nebo stanu, pensiony, hotely. kupovala jsem od Hipp taková ta srdíčka, jsou až 36m, není moc jedlík, takže mu i porce stačila.
Poslední kupované jídlo měl tedy ve třech letech. Ale podotýkám, že jen když byla nouze, jinak fakt vařím, to by se člověk nedoplatil. A je hnusné, podle mě, jíst se to nedá🙂))))))

baris
2. čer 2012

Obě holky byly plně na skleničkách tak cca do roku, než přešly na "normální" jídlo, co jsem jedli s manželem 😀 Do té doby vařené domací jídlo považovaly za třídního nepřítele.

Ale doteď, když vidí skleničku (my jsme se nedostali dál - jíme pořád jen ty malé skleničky a to jen jehněčí od Hippu nebo špenát s bramborem), tak nedají pokoj, dokud jí nesní 😀 Mám je jako zálohu občas na večeři - doma nic, venku prší ... 😝 A to starší bude mít 4 roky a mladší má 2.5 😵

tymothy
2. čer 2012

Moje holky je nikdy ani neochutnaly...od koupi mě většinou odrazovala už ta barva a konzistence... 😝

betelgeuzz
3. čer 2012

Skleničky používám na cesty a když nestíhám. Teď u druhé se mi to teda stává častěji 🙂 U starší jsem je dávala asi do roku a třičtvrtě, pak už skleničky nechtěla. Kupuju babylove a alnatura z DM, ty příjdou chutné i mně. Dívala jsem se i na ty plastové misky pro starší děti, ale po přečtení složení mě přešla chuť to kupovat. TO radši na doma něco zamrazím a na výletě vyberu vhodné jídlo v restauraci.

mamkamarketa
3. čer 2012

ja mam 3 letaka a ty hippovy pro starsi ji s chuti i dnes 😅 neprijde mi na tom nic spatneho. treba na vyletech. nez davat diteti neco ze stanku nebo z restarace pochybnych kvalit,tak mu dam proste konzervicku. tedko se chystame na dovcu do alp a asi je taky vezmu sebou.
furt lepsi tyhle sklenicky nez diteti dat treba parek v rohliku 😝

denousek
3. čer 2012

muj 4,5letej syn v tescu škemrá pořád sklinečku ale jen špenátovou tak mu to sem tam vemu na svačinku ._D

kacik11
3. čer 2012

Moje dcera jedla do roka jen skleničky, domácí jídlo vůbec nechtěla. Až jsem jí začala po roce dávat normálně ochucené jídlo co vařím pro nás, tak začala jíst domácí. Ale ještě teď když nestíhám vařit, tak kupuju ty plastové misky od Hami- tak 1-2x za měsíc 🙂

vendullka
3. čer 2012

My s nimi ani nezačali, malá je nedala do pusy, jeli jsme v domácí stravě🙂

blandik
3. čer 2012

u nás žádné skleničky nebyly, rovnou vařené jídlo. Nemyslím, že jídlo ve skleničkách může mít nějakou hodnotu, připadá mi to jako konzerva.

zelvy
3. čer 2012

Ahoj, kupovala jsem Hami příkrmy, protože jsem ocenila kontrolu jejich obsahu, což se bohužel o surovinách na přípravu doma vařeného jídla většinou říci nejde. Syn je jedl výhradně do roku a půl a do dvou let střídavě s vařeným jídlem. Dcera jedla Hami do roku, pak postupně přecházela na rodinnou stravu. Dávala bych je kvůli kvalitnímu a bezpečnému složení i déle, ale viděla syna jíst s námi a chtěla také.

settima
4. čer 2012

My občas ještě teď, když mu nejede náš oběd nebo uvařím něco, co není pro něj vhodné, tak jednou týdně 🙂

monad
1. pro 2012

moje dcera to nesnese.. a ta první zase nechtěla domácí.. 😝

bunicka
1. pro 2012

Moje dcera jí skleničky ještě i ted ve 3.roce a 8 měsíci,když náhodou nemám navařeno druhé jídlo.Polívku si dávám zamrazit,takže to má domácí.Sní mi skleničku od Hami, Gurmána a i srdíčko Hipp.Tak jsem za to ráda,že se to někdy hodí,když není čas 🙂 Jinak už jí všechno,ale třeba mi moc nechce vajíčka,šunkofleky,tak kdykoliv zatím můžu nahradit skleničkou 😉