Dobrá kniha o příkrmech pro dítě. Doporučte

coriven
13. říj 2008

Ahojky,
můžete prosím doporučit dobrou knížku s recepty pro dítě, případně i odkazy na netu.
Díky moc. Začínáme s příkrmy a tak bych se ráda inspirovala. 😉

pepibubu
13. říj 2008

Cori, mrkni třeba do vlákna "začínáme s příkrmy," viděla jsem že tu něco takovýho je, tam ti třeba poradí

coriven
autor
13. říj 2008

ahoj, tam je toho mooc napsaného a mně se to nechce pročítat 😅 , tak snad někdo i tu poradí 😵

janulle22
13. říj 2008

ahojky tak ja mam doma knihu-Nejchutnejsi recepty pro kojence...nevim kde ju koupit dostala jsem ji..kniha obsahuje -prikrmovani,zdrave stravovani,spravne prisady,alergie,jidelnicek pro prvni rok zivota a recepty...

coriven
autor
13. říj 2008

a kdo ji napsal Janulle? a je dobrá?

kacka.va
13. říj 2008

marietta cronjaeger, vydala Grada

janulle22
13. říj 2008

jj presne ta jak pise kacka...🙂

minea
14. říj 2008

Coriven,
tady si můžeš vytisknout skvělý manuál:
http://www.kojeni.net/prikrmy.php

Kromě toho doporučuju knihu "Výživové poradenství u dětí do dvou let"
http://www.moje-kniha.cz/medicina/pro-zdravotni...

robi
14. říj 2008

ahoj,
taky začínáme s příkrmy, hledám hodně na netu.

náhodou jsem našla tyto stránky, mají tam recepty pro kojence, rozdělený podle měsíců

http://www.varime-detem.cz/

petraluk
14. říj 2008

Já mam knížku Jídelníček kojenců a malých dětí - Martin Gregora Jsou tam recepty, zavádění prvních příkrmů a spousta dobrých rad 🙂 Stále jen 170kč 🙂

petraluk
14. říj 2008

Na netu jsem se inspirovali taky tady, jsou tam recepty jak pro kojence tak pro starší děti http://www.recepty-online.cz/jidla-pro-kojence/

coriven
autor
14. říj 2008

Děkuji za inspirace 😉
máte někdo knihu od Fořta? ale nevím jak se přesně jmenuje - jaká je?

petka80
14. říj 2008

Ta od Fořta se jmenuje "Aby dětem chutnalo". Je tady na MK i přímo diskuze na toto téma (myslím ale že v sekci Recepty), tak se můžeš mrknout.

krista
6. bře 2009

theresa • 1d • 10. únor 2009 ve 20:40
Holky doporučte nej..knižku, s kterou jste opravdu spokojené, jsou v ní recepty, podle kterých se dá lehce vařit a taky dobré rady ohledně výživy malého dítěte. Děkuji.

martimarti • 1d • 10. únor 2009 ve 20:51
Martin Gregora: Jídelníčk kojenců a malých dětí /nakl. Grada 2007/, 169 Kč nebo Výživa kojenců + Maminčina kuchařka /tentýž autor a nakladatelství/.Ale ty knihy jsou téměř totožné, tak si můžeš vybrat jednu z nich. Pokud si chceš koupit nějakou knihu o výživě dětí, je lepší hledat českého autora 😉

berenika39 • 2d • 10. únor 2009 ve 21:38
...nečti. Zní to divně, ale čím víc louskám moudra at už v knihách nebo na diskusích, tím víc přestávám používat vlastní rozum. Názory se strašně různí, doporučení WHO jsou už zase úplně někde jinde, než když byla napsaná ta nejnovější knížka a co autor, to jiný postup. Dávám na rady naší paní doktorky a jinak krmím pétu "zlatou střední cestou". O potenciálních alergenech se debatuje už dávno, radilo se je odsunout na dobu co nejpozdější, dneska zase naopak - zařadit je ještě v době výlučného kojení. Do šestého měsíce. A to jen jeden střípek z mozaiky. Mě e osvědčilo pozorovat prcka, dal mi sám najevo - už chci papat něco jiného než mlíčko, tak nikam nespěchám, ale "učím ho jíst".

martimarti • 1d • 10. únor 2009 ve 21:45
Bereniko, to máš pravdu, také jsem se zásobila literaturou a pomalu ji nevyužiji. Thereso, v těch uvedených knihách je hodně receptů na vaření a právě všechno přizpůsobené českým surovinám. 😉 😉 , tak jimi se budu inspirovat, až začnu vařit 🙂

berenika39 • 2d • 10. únor 2009 ve 21:53
jj, recepty to je jasnočka, ty hedám na netu...a používám. Hele, třeba to, že se zelenina dá rozmixovat a doplnit nesladkou první kaší - to by mě nenapadlo. Nebo u nás frčí obyč bramborová kaše - rozmix bramor s trochou sunaru. V tomhle případě je to jasný, inspirace se hodí. Já jen myslela ta zmatená doporučení, co se striktně smí a nesmí. Jinak mě se osvědčilo takový to ochutnávání - prostě dáváme malýmu "olíznout " kde co, naučí se, že chutě jsou různý a jistě se mu nic nestane. Jí od začátku (konec pátého měsíce) všechno, co mu dám a hlavně rád, s chutí. Těší se, a když zahlásím, že bude papání, už se směje a vyplazuje jazyk a mlaská.

geminis • 2d • 11. únor 2009 ve 00:19
mě se nejvíce osvědčila kniha od MUDr. Kejvalové Výživa dětí od A do Z, je to výživa pro děti od 1 do 3 let. Super. Všechny polívky milujeme, i většinu hlavních...je tam i část pak věnovaná předškolním dětem.
taky můžu doporučit knihu Vaříme dětem chutně a zdravě od MUDr. Horana a Pavly Momčilové.
Hodně inspirace hledám na www.varime-detem.cz. Tam jsou recepty pro batolata a dokonce i jídelníčky pro děti od 1 do 3 let...

leonik
6. bře 2009

Ahoj, souhlasím s geminis, taky máme knížku od Lenky Kejvalové. Taky u nás mají recepty úspěch 😉

akdar1
7. bře 2009

Ahoj, moje mamka mi k Vánocům koupila tu "odbornou" knihu od Fořta, abych prý už tak neřešila, co náš bobeš může a nemůže jíst... Zřejmě ji ani zhruba nepročetla, protože jinak by mi ji snad i zakázala 😀 a zbytečně by hlavně neutrácela. Podle této knihy, kterou jsem jen zběžně prozatím pročetla, spíše prolistovala, by náš synátor neměl ani těch 9 kg a v mé peněžence by bylo věčně prázdno... Tedy, dle mého, pro normální maminu, která netouží mít dítě živeno pouze drahými "zdravými" potravinami, tato kniha opravdu není... ☹

shaula
8. bře 2009

Já mám Polévky a kašičky pro nejmenší od MUDr. Judity Hofhanzlové. Fakt je, že některé názory mi tu přijdou trošku extrémní - např. maso nejdříve po roce, ale je tam hezký přehled toho, proč je která zelenina důležitá (obsah minerálů, vitamínů apod.) + hodně receptů.