Dokrmuju z lahve, z prsů nevypije dost

rohatazizala
25. únor 2018

Ahoj holky, malý má zítra týden, ale pro nějaké konplikace jsme ještě v porodnici. Mám takový problém, že mám veliké prsa, ještě navíc s plochýma bradavkama, takže kojím přes kloboučky. No a to moje mimi z těch prsou neumí pořádně pít. Musím ho povzbuzovat a většinou mi vypije tak těch 40, když má hlad, ale kolikrát i jen 20. Možná by vypil i víc, ale v porodnici chtějí, aby vypil 80 ml ideálně z prsou do půl hodiny, což je pro mě nereálné. Takže do toho ještě odstříkávám a dokrmuju z lahve. Je tady někdo kdo to má podobně? Nějak si neumím představit, jak to bude doma, nebo když budeme chtít někam jít. To mám s sebou brát všude odsávačku a lahve? Pokud má někdo stejný problém, tak budu ráda, když mi řekne, jak jste to zvládaly doma.

jadadee
25. únor 2018

Mne maly z prsou vypil maximalne 15ml, kdyz nas pousteli z porodnice, za par dnu doma se to upravilo a uz nebylo nutne dokrmovat odstrikanym mlekem,bradavky se dotvarovaly a do 14 dnu jsem kojila i bez kloboucku.. 🙂

bonavoxa
25. únor 2018

@rohatazizala Máme to podobně. Už přes dva měsíce kojím a dokrmuju. Doma se to o dost zlepšilo, vypil víc. Pár týdnů jsem jenom kojila a libovala si, jak máme vyhráno. Jenže přišla nějaká krize, mléka je míň, takže zase šaškujeme s vážením, kojením a dokrmem. Teď je pár možností, buď se mi podaří ješte rozkojit nebo takhle vydržím až do příkrmů...což teda nevím. Nedá se tak moc normálně fungovat...nebo skončíme na um.

bonavoxa
25. únor 2018

A kloboučky se nepodařilo odbourat, mám prso větší než mimi hlavu. I když se mi podařilo pomocí formovačů bradavek, odsávačky a přikládáním bradavky povytáhnout, tk malý má drobnou pusu a stejně se nechytne. Takže ne vždy je happy end. třeba to zkoušet, každé mimi je jiné.

zlobitko
25. únor 2018

Měli jsme taky problém, dokrmovali jsme. Z kloboučku dala max. 40, snažili jsme se oddávat, všemožné techniky a stejně jsme se dokrmovani sunarem nevyhnuli. Takhle kombinovane jsme to zvladli 3,5 měsíce, ale čím byla větší, tím míň chtěla z prsu. Takže jsme skončili na sunaru. Napřed jsem to obrecela, ale jak už někdo psal. Každé miminko i maminka jsou jiné, a rozhodně to nezná nic špatného. Jinak při tom kombinování jsme chodili ven vždycky v mezičase

v_erunka
25. únor 2018

Po mě v porodnici odsavat nikdo nechtěl, když se jim zdálo,ze vypila málo,tak ji automaticky šoupli um. Malá měla velkou žloutenku a neměla sílu si ode mě vypít víc. Domů jsme šli s prikrmem,ale zvládly jsme to a kojim, je ji 3,5 mesice. Kolem druhého mesice byla docela krize,kdy se u krmeni neskutečně vztekala,já po každým kojení brecela,ze nemam mliko, ale ona jen ještě neměla hlad. Nabírá od té doby pěkně. A neboj,buď to půjde a rozkojis se nebo budete na um. Žádná tragédie to není 🙂

barbara04
25. únor 2018

ja to tak mela - za pul jodiny vypil 20-40 a zbytek odstrikat a naktmit strikackou ( lahev nechtel - mozna ale je to tak lepsi, aspon si nezvykl na lahev) prvni 2 mesice porad odsat dokrmit a porad dokola - byl malicky a musel jist :-/ a ja vážila porad az do z blbnutí( byla to silena pakarna) ...do 3 měsíců jsem kojila jen s kloboucky, postupně bez dokrmu a pak uz v pohode... kojila jsem do 20 měsíců 🙂
jinak ja si delala zásoby do mrazaku ( mlika jsem mela hooodne) a kdyz jsme pak nekam šli tak jsem ho vzala sebou do lahve...
no a ve 3 m prisla krize a nepil skoro vubec pres den 🙂 ale v noci to statečně doháněl🙂