Doma dělané příkrmy, jak na ně?

klno
28. čer 2013

Ahoj holky, prosím vás o radu... Malé jsem začala dávat zeleninu na začátku 6 měsíce + kojení, ale byla celou dobu jen na skleničkách... Nikdy jsem jí nevařila zeleninu doma. Teď jsou jí dva a půl... Skoro nejí žádnou zeleninu ani ovoce - jen rajčata a občas nějaké ovoce - ale jen když vidí jiné děti, že to jí. Malému jsou teď 3 měsíce a začínám řešit, jak to budu dělat s příkrmama.. Nejradši bych mu to vařila doma, že když malá uvidí, že to dělám jemu, a dám si třeba mrkev při vaření, tak si dá se mnou... Ale hlavní problém - vůbec nevim, kolik čeho a jak to vlastně připravovat... A jak se tam pak přidává maso a kolik toho masa... Vůbec nemám představu... :( Když byla malá na příkrmech, tak jsem poslouchala "řeči" tchýně a švagrové, jak bych to měla dělat, že skleničkou jsou špatný a určitě tam není to, co by měly děti z doma vařené stravy - já si to nemyslím, ale jde mi o to, že když ta malá uvidí, že to chystám bráškovi, že si možná vezme... Poradíte mi, jak na to? Děkuju moc...

speedygon
28. čer 2013

První příkrmy dělej rozhodně bez masa....nejdřív jen jednodruhové:mrkev,brambor...prostě jako příkrmy v obchodě...tam máš i vyznačeno, kdy který je vhodný, tak podle toho se můžeš řídit i u těch domácích....a množství? Do začátku bych klidně povařila jen jednu mrkev a rozmixovala ji na kašičku a uvidíš, kolik malý sní...ale opět si to srovnej s prodávanýma příkrmama: ty první jsou v malých skleničkách a celou ji mimi nesní....

dzejnab
28. čer 2013

Také se nyní chystám připravovat domácí příkrmy. Nakoupila jsem v obchodě skleničky - od každé jednu (prozatím od 4.měsíce) Je tam vždy napsané jakou zeleninu to obsahuje, kolik % čeho. Myslím, že podle toho se to dá vymyslet i doma

evrlein
28. čer 2013

na: www.kojeni.net ( moje nejoblíbenější stránky od porodu), jsou příkrmy přehledně popsané- včetně vhodnosti potravin, kolik čeho, atd...

lv
28. čer 2013

a taky je tu skupina o příkrmech, se spoustou rad..

olusenka
28. čer 2013

pokyny o příkrmech na www.kojeni.net, jak píše @evrlein , jsem se řídila dost taky, hlavně na začátku. Ohledně množství, netlačit na pilu, je to jen příkrm, hlavní je a bude pořád mléko, zhruba do roka. Na plnou dávku stačí když se dostanete za 2-3 či 4 týdny, takže začínat pár lžičkama. Mimčo se musí nejdřív naučit jíst ze lžičky, oblíznout lžičku horním rtem. Dobrá rada je dát si uvařenou rozmixovanou zeleninu či maso (ovšem brambory a vodnatá zelenina jako třeba cuketa není dobrá na mražení, je to pak hnus) do tvořítek na led, až to zmrzne, sesypat do pytlíku. A pak vždy vzít jen určitý počet kostiček. Na maso máte zatím čas, nejdřív zkoušet postupně různé druhy zeleniny. Až na něj (maso) najedete, zpočátku bude ta jedna kostička stačit.

leikkka
29. čer 2013

my jsme začali s příkrmama teď, já se řídím též kojeni.net a dělám 60g zeleniny a 60g přílohy, až budu přidávat maso, tak bude 40g zeleniny, kostka masa z tvořítek a 60g přílohy. Zeleninu vždy povařím, rozmixuji a dám do skleniček od výživ a zavařím, přílohu vždy dělám čerstvou - neboť brambory se nemrazi. Ty tvořítka jsou super, rozmrazíš jen to co potřebuješ, můj 5ti měsíční synek za 4 dny zvládl už celou 190g porci, takže si zavařuji už do skleniček a má jednu skelničku na dva dny, přidám jen přílohu a je to🙂 uvidíš jaký systém si najdeš ty :.-) U staršío jsem zkoušela taky podle kupovaných, dají se stáhnout i z netu složení, ale našla jsem si pak jednodušší způsob. Ať se zadaří 🙂