Doma vařené příkrmy - začínám, prosím o rady a recepty

pavlina88
20. kvě 2012

Ahoj mamči moc prosím o rady, tipy a recepty na příkrmy pro 7 měsíčního prcka, od 3 měsíců je naše na UM, takže přikrmuji už od 4 měsíců, ale jen skleničkami. Teď už jí dávám i bílý jogurt s banánem a ovocné přesnídávky, ale spíše mě zajímají recepty na ty masozeleninové příkrmy. Mám v plánu navařit tak na 10 dní dopředu a jídlo pak zamrazit... Taky mě zajímá jak je to s tím olejem - prý se má do vařených příkrmů přidávat, jaký dáváte a kolik?? Jsem z toho jelen!!!

novi
8. čer 2012

Ahoj, tak já vařím co pro nás to pro Verunku, jen jí včas odeberu aby to nemela ochucené, super je parní hrnec, kde udělám kuřecí prso, zeleninu ( bud koupenou nebo mraženou ) - to rozmixuji a pak střídám přílohy - brambor, rýži, ted už zkouším vlasové nudle ( místo těstovin ), nebo třeba když dělám špenát a masem a knedlík, tak Verunce uvařím ve vodě kousek toho masa ( třeba hovězí ) , špenát včas odeberu a uvařím jednu bramburku, rozmixuju, když je toho víc schovám si na další den do mističky do lednice, taktež s polévkami.....a olej přidávám kapku ( od oka prostě jen maličko ) slunečnicového ( kvalitního ) aby jsme neměli zácpu ,ale u domácích jídelek které nezahuštuji to nai není moc potřeba pokud tam není moc mrkve například.