Domácí kaše. Je tento postup v pořádku?

lady742
5. čer 2021

Dcera 12m zatím kojena,ale budu muset přestat, odmítá um,tak me napadlo udělat domácí kaši z jahel,vloček uvařené ve vodě + ovoce a do toho jsem sýpla 1-2 odměrky um(Sunar),myslíte že je tento postup v pořádku?nebo máte nápad jak to udělat lépe?

felixfelicis
5. čer 2021

Pokud ti jde o to dostat do ní UM, muzes to zkusit. Já jsem kasi dělala jen z jahel a ovoce a bylo to dobre, ze bych to byla schopna sníst sama.
Jedno z deti se prestalo kojit ve 14 m a žádnou náhražku jsem nezavadela, měl už v tu dobu pestrý jídelníček a jedl vpodstate vše.

keksik002
5. čer 2021

@lady742 my uz v roce najeli na obyčejné mléko, ale v podstatě to co píšeš je v pořádku. Nebo se dělají mléčné kaše, některé opravdu moc dobré

lady742
autor
5. čer 2021

O.k a teď mě zajímá když jedna odměrka je na 30ml vody a dám třeba 3 tak se to počítá jako 90ml um?

netopejr
5. čer 2021

@lady742 Pardon, ale nechápu, proc chces cpat do rocniho kojence UM? Kase? Ji dej normalni jidlo z toho, co jite, prio.ji to nakrajej na drobni, rozkackej, mixni.... ted je zacina sezona, spousta cerstveho... Fázi UM dostatecne dlo7ho kojene deri vubec nepotřebují, neni to pro je zadny benefit. A ze dite musi dostavat kase je prezitek.

verionka
6. čer 2021

Možná ti UM začne pít, až prestanes kojit. Já to takhle měla u obou děti. Dokud jsem kojila, flasku odmitali, a jen jsem přestala, tak začali oba UM vylozene vyžadovat. Staršímu jsou 4 a pije Sunar pořád, normální mlíko ani jogurty nechce. Mladší si krome UM dá rád i obycejne mléko nebo ochucene, kefír...

me_druhe_ja
6. čer 2021

V roce už může normální mlíko. 🙂

me_druhe_ja
6. čer 2021

@netopejr Nemusí mít kaše, ale proč by nemohl že. My taky jime musli s mlékem/jogurtem...to je podobný. 🙂 Kluk kaše na snídaně miluje, nic jinýho nechce. 🤷