Domácí masozeleninové příkrmy - jak namíchat množství?

dolfino
19. únor 2015

Ahojky,

potřebovala bych poradit... Dcera sní k obědu cca 200g masozeleninového příkrmu - vaříme doma. Nevím však, v jakém poměru mám míchat "suroviny". Dokud papala jen zeleninu, míchala jsem 50% brambory + 50% určité zeleniny.
Už si zvykla na masíčko a já nevím, kolik bych jí ho měla cca dát? Míchám zhruba 100g brambory + 75g zeleniny + 25g masíčka. Třeba dnes jí budu dávat rýži, tak té bych dala 90g + 85g zeleniny 25g masa. Jsou tyto poměry správně, nevím jestli není moc přílohy (brambor) a málo masa...? Jak "mícháte" vy?

Moc děkuji za rady...

zvalentova
19. únor 2015

Teda jsem asi divná, ale nikdy jsem příkrmy a jídlo vůbec neřešila. Dokud má hlad, tak jí. Každé dítě je jiné. Některé radši přílohy, některé maso. Toto fakt není "podle tabulky".

fifina86
19. únor 2015

Je tu skupina Domaci prikrmy, tam je to reseno nekolikrat 😉

kajalka
19. únor 2015

Tohle jsem taky nikdy neřešila. Každý den byl ten poměr jiný, věřím, že tělo si vezme, co potřebuje. Navíc maso zdaleka nedávám denně. A přílohových věcí (rýže, brambory) taky nepodávám většinu.

mon_88017
19. únor 2015

Já to vždycky míchám od oka, ale jestli to chceš "vědecky", kojenecká výživa ve skleničkách obsahuje kolem 8% masa, tak ten poměr surovin můžeš dodržovat podle toho 😉

ivi88
19. únor 2015

Ja nevazim - dam lzicku prilohy, lzicku masa a doplnim zeleninou do mnozstvi, ktere sni...

lv
19. únor 2015

Nevazila jsem nikdy, odhadem. Porce masa začíná cca na 20g, to je rovna lžíce, zvyšovat na 30g, to je vrchovata lžíce cca.

marecekavendulka
19. únor 2015

flákám to tam od oka,horem spodem 😀

hanivasi
19. únor 2015

Ja jidlo vazim. Davam 25g masa a pak zeleninu a brambory (či ryzi) pul na pul.

slunickova123
20. únor 2015

Ja to taky vubec neresim. Polovina priloha zbytek zelenina nekdy trochu cca 1 plna pol.lzice masa. Maso tak 3-4x tydne ( sama jsem skoro vegetarian, maso delam hlavne kvuli diteti)