Domácí příkrmy, z čeho všeho děláte?

b.e.r.u.s.k.a
19. pro 2012

Chtěla jsem se zeptat,jak a z čeho všeho děláte domácí příkrmy,co s čím kombinujete?My jsme zatím začli s jednosložkovými a to mrkvičkou,dýní a brokolicí a teď nevím co dál.

aneta0707
19. pro 2012

zkus taky kvetak a petrzel a porkovou polivku. pak sem zacala pridavat k jednoslozkovym brambory a zloutek (ale vajicko se musi varit min 20 minut) a od tech 6-ti mesicu i kruti a kureci masicko... pak uz bylo vsechno moc stejny, tak sem stejne zacala s kupovanyma, maj velky vyber a vsechny potrebny vitaminy k danymu obdobi.

usounek25
19. pro 2012

zkus se mrknout na www.kojeni.net, je tam vše o příkrmech a najdeš tam i tabulku ve které je rozepsané co a v jakém měsíci může dítko konzumovat - od zeleniny, ovoce až po maso, obiloviny atd.

lv
19. pro 2012

k tomu, z čeho jsi dělala bych přidala brambor, rýži, pohanku, jáhly, lilek, ciketu, zelený hrášek, květák, červenou čočku, a hned máš desítky kombinací, jedno s druhým 😀 vařím, nebo malinko podusím na másle, oleji, než podleju...každopádně po uvaření přidat tuk, nejčastěji oliv.olej - některé vitamíny se rozpouštějí v tucích, a i mat.mléko je tučné...vařím porci na 2dny, vždy na jeden den k obědu a druhý den, uchované v lednici. Kupované skleničky nezavrhuju, jen mi to příjde dražší, takže mám koupený 2, až budu muset odběhnout a nestihnu uvařit.

ivetm
21. pro 2012

za nás doporučuji batáty - jsou na chuť lepší než naše brambory a kluci se po nich můžou utlouct a mrkev,dýně, brokolice se s nima krásně kombinuje, bezva je cuketa, květák, hrášek.
A jakou dýni jsi dávala? my začínali s hokaido a teď jsem nadšená z máslový dýně - chutná úplně jinak, tak zkus i různý druhy 😉
pěkně zpracovaný to má katyxq, zkus k ní kouknout, já třeba nevěděla, že batáty nemám vařit jako klasický brambory, ale jen očistit, potřít olejem a šup do trouby 😉 a pak jen oloupat a tyčák

b.e.r.u.s.k.a
autor
21. pro 2012

@ivetm mám klasickou dýni,doma pěstovanou.A ty batáty se tedy nevaří,tak to je pro mě novinka.
Díky všem za rady 🙂