Exotické ovoce. Dáváte ho dětem? A jaké druhy?

terezkaaa
10. pro 2007

tak všeobecně by mě zajímalo, jestli dětem dáváte a když,tak od kdy a jaké druhy...já malýmu zatím dala jen nachi-taková hruška a malýmu moc chutná a pak banán.Jinak dáváme jablko a hrušku.Dáváte třeba ananas nebo něco jinýho???

sandra81
10. pro 2007

Cau, ja bezne kupuju mango. Trochu povarim spolecne treba s jablkem, hruskou, nebo pridam banan a tak ruzne. Kiwi ale treba to jsem nezkousela, pry muze vyvolat reakci tak jeste chvili pockam. Mango je moc sladky a proto male asi tak chutna.

terezkaaa
autor
10. pro 2007

mango-to jsem zapomněla uvést-už taky ochutnal trochu.
Kiwi je asi pro ně dost kyselé,ne?
Jinak ale já mu to ovoce vůbec nevařím,proč se vlastně má vařit? 😕

kacka79
10. pro 2007

terezkaa, tak my jedeme taky banány, jablíčka - jen sladká, hrušky,mango vyzkoušíme!!! Jinak taky nevařím 🤐 A ten ananas je dost ostrý, ten bych radši zatím nedala

petraluk
10. pro 2007

Kiwi je jedno z největších alergenů, řikala mi to mudr, když se snažila přijít proč má můj malej průjem 😉 Ještě mi nedoporučovala broskve a ananas. Jinak ostatní už není takový zlo, myslim exotické ovoce. 🙂

sandra81
11. pro 2007

Jo taky obcas koupim meloun,gala meloun, ten vodni v tuhle dobu bohuzel neni. No a varim vse proto, ze je to jinak preci tvrde - jablko, hruska...Nechce se mi s tim strouhat, takhle povarim asi 3 minuty a je to. Taky nekdy pridam kousek mandarinky nebo hroznoveho vina. Taky povareneho kratce. I to je moc dobry.
Patraluk: broskve myslim ze jsou vyborny navic je prodavaji v tech sklenickach pro mimi od 4. mesice. Nasi Laure moc chutnaji ale tady v NL je ve sklenickach nemaj vubec...

radkapl
12. pro 2007

Ahoj a od kterého měsíce dáváte mango?

kalu
12. pro 2007

Ahoj holky,já ještě kromě výše zmíněných (mango jsem tedy ještě nezkoušela), dávám naší holčičce -8,5měs.-avokádo -já sama ho mám moc ráda a je dost tučné(ale obsahuje zdravé tuky rostliné) a výživné a nemá příliš výraznou chuť.

terezkaaa
autor
13. pro 2007

radkapl,od pátého měsíce jsem zkusila mango 😉

tiki
13. pro 2007

Teda holky, ja se v deviti mesicich bojim dat Zdise oliznout pomeranc a vy v peti krmite deti mangem 😀
Sandro, neni skoda tim varenim znicit vitaminy? To bych si uz radsi dala praci s tim strouhanim, i kdyz je to opruz 😉

pessy1
13. pro 2007

terezkoo, a jak dáváš to jablko a hrušku, povaříš?nebo jak?přesnídávka je to samé, ne?

tiki
13. pro 2007

Ja si taky myslim, ze povarenim degraduju ovoce na presnidavku, to uz si rovnou muzu v kramu koupit sklenicku a vyjde to skoro na stejno 😕

terezkaaa
autor
13. pro 2007

já právě ovoce nevařím-je mi líto vitamínů 😉

terezkaaa
autor
13. pro 2007

bud teda strouhám-nějak mi to ani nevadí,nebo ručním mixerem rozmixuju 😉

kacka79
14. pro 2007

My dáváme ovoce taky čerstvé, ale i když se povaří je to lepší než přesnídávka - ty jsou slazené /většina/ a navíc v hodně jich je třeba rýžová moučka a další zahušťovadla ....jinak Terezkaa mango nám jede, mnaam

tiki
14. pro 2007

Jasne, Kacko, ze je to lepsi nez presnidavka, to ja jen nadsadila. Ja presnidavky vubec nekupuju, jablka jsem si zavarila do lahvicek sama, kdyz jsme jich dostali od sousedu celou bednicku 😉

ilonap
14. pro 2007

Holky poraďte mi. Zkusila jsem dcerce (bude mít 7.měsíců) dávat kvůli vitamínům třené jablko, ale hrozné se z toho oprudila. To samé s hruškou. Z banánu ji natahuje. Co bych jí ještě mohla nabídnout vzhledem k jejímu stáří? Možná tady už podobná otázka byla, ale já bohužel nemám dostatek času to všechno přelouskat.
Lili je zrovna nachlazená a já nevím, jak do ní potřebné vitamíny dostat. ☹

tiki
14. pro 2007

A co takhle hodne najemno nastrouhat cerstvou mrkvicku? Nebo zkus meloun. Ten jsem Zdise davala uz v pul roce (ja jsem teda puvodne nechtela, ale byla zrovna melounova sezona, ja ho jedla, ditko na kline a ona se mi na nej vrhla 🙂 ) a nic ji neudelal a nejaky vitamin tam snad je taky. Mozna taky treba dve kulicky hroznoveho vina...

ilonap
14. pro 2007

tiki dík, zkusím. Zatím jsem syrovou mrkev nedávala, ale po vařené se může utlouct. Meloun už asi bude těžko sehnat, ale hrozno určo. 🙂

tiki
14. pro 2007

No, takove ty zlute melouny urcite jsou v kazdem supraci. Ale clovek ma samozrejme strach, cim vsim to strikaj. Jenze to si asi nevyberes 😒 .
Jinak jeste k vitaminum - vcera mne Zdisa desne pobavila, je po nemoci, nechtela nic jist, jen by se kojila... a sedela tak v sedacce na stole a koukala na mne, jak jim topinku s cesnekem. Najednou se sehnula a popadla pulku cesnekoveho strousku a sup s nim do pusy. Myslela jsem, ze hned zacne prskat, ale ona ne, jeste asi ctyrikrat ho olizla a az pak ho zahodila 😀 . Asi ho to telo potrebovalo. I kdyz to neni standartni zpusob dodavani vitaminu 😀