Fantomalt, máte zkušenost?

mirkaadamek
8. dub 2014

Fantomalt....máte někdo zkušenost? Jak jste dávkovali, pozorovali jste vedlejší účinky, projevil se průjem? Jak Vám dítě jedlo při užívání? Stejně jako před nebo míň či více? Jak dlouho jste dávali a jak starému dítěti? Moc děkuji

terka82
10. dub 2014

@mirkaadamek máme zkušenost. Na doporučení nutriční poradkyně ho dávám malé už půl roku. Dostává 4 odměrky na den. Vedlejší účinky nepozoruji, průjem neměla. Za měsíc jí budou 2 roky.

mirkaadamek
autor
10. dub 2014

Děkuji za odpověď. Ještě by mě zajímal důvod podávání a váha holčičky. Moc děkuji

terka82
10. dub 2014

@mirkaadamek důvod byla právě váha. Nechtěla moc jíst, tím pádem moc nepřibírala. Aktuálně má 8,15kg. Takže váha pořád nic moc, ale posledně už byla nutriční poradkyně s jejím jídelníčkem spokojená.

mirkaadamek
autor
11. dub 2014

My jsme také šílení jedlíci ☹ Nechce nic ochotně, většinou zabavujeme pohádkou. Hrůza ☹ Váhu má sice dobrou, ale živ asi ze vzduchu. Právě zkoušíme lék Peritol, ale po 3 týdnech bez účinku, takže dobereme balení a konec. Bojím se, aby to však nebylo potom horší. Stále doufám, že se rozjí nebo si sám něco vezme a s chutí si do toho kousne. Nám budou 2 v srpnu. Moc děkuju 🙂

terka82
11. dub 2014

@mirkaadamek malá se taky musí u jídla zabavit, jinak nejí. Teď přišla na chuť čokoládě, brambůrkům a podobným blbinám, ale normální jídlo si sama od sebe nedá. My teď zkoušíme odvar z ovesných vloček. Prý se to dřív nežerkám doporučovalo. Máme za sebou pár dní, zatím ale nic nepozoruju. Přeju pevné nervy a ať si malej brzo najde něco, co mu bude šmakovat. 🙂

lady742
12. dub 2014

zdravím, tem fontamalt je na podporu chuti k jídlu?my momentálně zkoušime pediakid, možná malinké zlepšeni 😉 mate zkušenosti s nějakým jiným preparátem co opravdu zabere,na trhu je toho spousta a podle čeho vybrat? ☹

mirkaadamek
autor
13. dub 2014

Tak Fantomalt NENÍ na podporu chuti k jídlu, ale je to vysokoenergický prášek, který přidáte do jídla nebo pití. Je bez chuti. My jsme toho už vyzkoušeli spoustu a bez efektu. Zkoušeli jsme sirup Multisanostol (180,- je dobrý, pomerančový, dávala jsem do pití), Pediakid (hnusná chuť, nepozřel ho, ze lžičky u nás neexistuje ☹ ), pivovarské kvasnice (200kusů za 60,- tomu říká bonbon, jsou hnusné, ale jemu chutnají), vitamín B6-pyridoxin (40,-, taky bonbon), Nutrolin-B, Nutridrink (nepije mlíko, takže ani tohle) ..... Asi tolik ..... Máte pravdu, na trhu je toho spousta, ale na nás nefunguje zatím nic, takže nezbývá než hledat a zkoušet dál..... Zajímá mě ten odvar z ovesných vloček, jak to děláte a jak ho podáváte......děkuju za odezvu 🙂

terka82
16. dub 2014

@mirkaadamek omlouvám se za pozdní odpověď. Kdyžtak prosím příště označit (zavináč a nick). 🙂 Také jste toho vyzkoušeli spoustu. Je to s těma nežerkama těžký... Na ten odvar: lžíci ovesných vloček + 500ml vody, vařit 30 minut, pak to propasíruju. Vydrží to 24hod. Přidávám jí to do polévek(kromě toho tam přidávám ještě fantomalt a pokud to není moc husté, tak ještě sinlac). Ještě to chci zkusit přidat do UM, ale zatím jsem tu jednu dávku většinou upotřebila na ty polévky. Máme za sebou týden a je fakt, že nabrala asi 200g, což nenabrala za poslední 2 měsíce. Nevím, jestli je to odvarem nebo tím, že se toho do ní snažím narvat co nejvíc, ale díky bohu za to. Kéž by jí to ještě chvíli vydrželo... Takže za sebe doporučuji vyzkoušet. Určitě se tím nedá nic zkazit(pokud nemáte problém s lepkem).

mirkaadamek
autor
17. dub 2014

@terka82 tak u nás polévky neletí, to si dá tak 3 lžičky a zeleninu, nudle atp. mu musím dávat rukou ☹ Možná bych mu do toho mohla udělat šťávu. A UM nepije ☹ Kdyby aspoň to mlíko, ale zkoušela jsem různé a nic. Každopádně to zítra zkusím. Moc děkuju, teď už je každá rada cenná, protože už jsme fakt zkusili skoro všechno 😎

terka82
17. dub 2014

@mirkaadamek malá to má pořád úplně rozmixovaný, takže je vlastně jedno, co do toho přidám. 🙂 Vůbec nechce jíst, takže u nás jsou polévky záchrana, abych do ní dostala nějaké tekutiny. Když se ten odvar hodně vyvaří, tak je z toho takový hustý šlem, takže by to šlo přidat třeba i do jogurtu, přesnídávky, jestli třeba tohle baští. Dneska jsem to malé přidala i do omáčky. Určitě zkuste. Kdyby nic, tak to není žádná zoufalá investice. Budu čekat dobré zprávy. 🙂

terka82
17. dub 2014

Chtěla jsem napsat, že vůbec nechce pít, ne jíst. To už teď naštěstí jakš takš jo.