Hipp, Hami, Sunárek. Co vešemu dítku nejvíce chutná?

denousek
20. kvě 2008

myslim ze otazka je jasna a zřetelná,,...co vam nejvíce respektive vešemu dítku nejvíce vyhovuju nebo-li nejvice chutna??

tlapicka
20. kvě 2008

elousak ji vyborne jen hipp

tlapicka
20. kvě 2008

k piti pouze voda, nekdy za odmenu 1* za mesic nebo na cesty hroznovy dzus od vinare... nic umelyho z obchodu.ani caje (v pripade potreby na nachlazeni.)

sisstin
20. kvě 2008

tlapicka: to máš dobrý, že ti pije samotnou vodu...to u nás nehrozí..ale ty čaje jsou fakt plný kyselin.. 😕 ale samotnou vodu fakt nevypije..mlíko málo..takže to mu dám už radši ten čaj 😔

tlapicka
20. kvě 2008

siss. ona je exematik, tak mi svagrova pediatricka rikala, at pije jen vodu, ze ji nic jinyho nemam davat, ze si casem zvykne, bo ji nic jinyho nezbyde, a taky jo... nez aby chcipla zizni, tak se radsi vloni v lete ty vody napila a je klid. zvy je zelezna kosile. asi tak.

sisstin
20. kvě 2008

tlapicka: my máme totiž taky exémy..a začínám podezřívat ty čaje, že to zhoršujou 😕 ale furt jsem si nebyla jistá 😕

susik77
20. kvě 2008

my davame od hippu caj medunka, jabko a je super 🙂 nemeliby tam byt zadne alergeny, verca ma taky po kom zdedit-ja atopik, manzel alergik 😎

tlapicka
20. kvě 2008

susik: ja tem reklamnim kecum moc neverim 🙄

siss. primo to asi nezhorsuji, ale pomahat tomu muzou...
ja se ridim tim, ze cim jednoduseji ji, tim lip...nedodrzujem bezlepkovou dietu, coz pomaha na exem, ale do chleba pridavam bezlepskove mouky... snazim se lepek hodne omezovat... susenky jako uplatek taky ma radsi bezlepkovej, takze dobry 🙂
je to zapeklity s tou kuzi, ale jidlo na to ma velikej vliv. to mam z nekolika na sobe nezavislych zdroju, tak se podle toho ridim...

sisstin
20. kvě 2008

susik: ta medunka a jabko je fakt dobrá...ale ten pomerančový sen nebo šípková růženka..to už nevim 😔

tamia
20. kvě 2008

ovocie - hipp
zeleninovo mäsové príkrmy - Hami
Kašičky - hami, hlavne piškotovú s jablkámi, tá ide na dračku 😉 a hipp na dobrú noc s ovsennými vločkami a jablkami.
Sunarka broskynova s cereáliami, a južné ovocie s ovsennými vločkami tieto má tiež veľmi rada

kacka79
20. kvě 2008

Tak nám jede jednoznačně nejvíce Hipp, kaše někdy Nutrilon, maso zeleninový příkrm někdy od Hami.. Jak píše Jaku Alnaturu vozíme z německa s dýní, taky dobrá

katia7
20. kvě 2008

tak ja ked musim a robim to nerada lebo mu to nejak nesedi aj ked chuti davam hami ale len tie male pre mensie deti z tych vacsich sa vyhadze, v hippke je sol aj v tej od piateho mesiaca a to mi vadi a ine som ani neskusala.frutapura je fajn aj ine ovocne mu chutia a ani problem s tym neni asi este skusim tu alnaturu lebo ked sme prec ma miesto obeda ovocie 😀

susik77
20. kvě 2008

tlapicka: ja to nedavam kvoli reklame, ale medunka ani jabko nie su alergeny, aspon nie caste, skor veeelmi zriedkave... 😉 a to je cajik, kt. chuti vela detickam 😉

ria80
20. kvě 2008

Já Hipp moc nekupuju,ovoce je většinou slazené a já cukr nedávám.A zelenina je solená.Kupuju HAmi a Sunárek.TY jsou fajn.
AAALe ted jsem začla dávat i lepek,takže jsem koukala po něčem s těstovinami.ALe tam kupuju zase radši ¨Hipp,protože ten obsahuje bezvaječné těstoviny,zatimco HAmi a Sunárek obsahují ty s vaječným bílkem.Takže radši trošku soli než bílek.Už je velká,neuškodí jí to,a slanou chut to nemá,tak tam tý soli moc nebude.

natalien
20. kvě 2008

Ovocný - nej Alnaturu a Sunárek, občas Hami a Hipp, už ne více Hamánek apod.
Zeleninový - Hami, ale to jen pár lžiček, je zvyklá na vařené doma, to sní cokoliv 🙂
Čaje - jen proti nachlazení sáčkový Megafit, granul. ji nejede, takže taky pijem pouze vodu
Kaše - sní jakoukoliv, ale nedávám, bo ji pak bolí pupek
Sušenky - od Alnatury špaldový, Nestlé, Hami
Křupky - rýžový a pak kukuřičný ze zdravý výživy

🙂 🙂 🙂

tlapicka
20. kvě 2008

susik, jasne... ono to asi vyznelo dost blbe... ja jen, ze neverim tem pribalovym letakum a tak... co nemusim, tak prumyslovyho nekupuju... proti medunkovo jablecnymu caji nic nemam, jen bych si proste v lete nasusia zasoby a delala ho "domaci" a ne z obchodu... ale to je moje nejaka uchylka... kupuju porad jen bezlepkove kase a do nich davam domaci presnidavku, jelikoz z tech ochucenych se mi zveda kufr, tak ji to davat fakt nechci, at ji to chutna nebo ne, pripada mi to jedovaty :( jsem spatnej zakaznik 🙂

petule.h
20. kvě 2008

hami příkrmy i přesnídávky
cukrářské piškoty
kaše vůbec
čaj- Milupa granulovaný ovocný, prostě vše ovocné...
mléko- Beba

nasticka
20. kvě 2008

já jsem taky byla dost naprdnutá, když jsem is ve složení hippu přečetla že je tam sůl..Mudra mi řekla doslova: " pokud to není slané na chuť tak je tam té soli minimum, to není na škodu.."

denousek
autor
20. kvě 2008

ja si myslim ze jidlo pro miminka kdyz se vyrabi tak prece musi projit urcitou kontrolou nez vyjde na trh ne,?tak si myslim ze je to vse ok....
a taky si myslim ze kdyz se rika ze dite nesmi napr do roka hovezi a ted koupite sklenicku a hovezim masem a je tam napsano od 6.mesice ...tak to asi muze jinak by to tou kontrolou prece neproslo ne...
hele,kdyz my jsme byli mali jedli jsme buhvi co a taky nam nic neni ze...
treba uplne obycejna krupice...ta se davala hned kdyz miminko zacinalo papat a najednou se muze az ve 3 letech to je ubohy... 😒

daasik
20. kvě 2008

ja taky davam k obedu maozeleninove Alnatura a Hipp, vyjimecne Hami,chutna mu vsechno, az moc, za den zdlabne sklanicku a tvari se ze by chtel jeste, a k tomu dopoledni a odpoledni svaca 2 ovocne Sunarky (nebo 4 kalisky Frutapury ), nekdy jeste primicham vecer do kase dalsi kalisek Frutapury

miriamkac
20. kvě 2008

denousek tak to pozeram a divim sa. Co sa tyka hov. maska ja davam uz skoro od pol roka a vobec mi ho doktorka neodporucila az od roka a krupicu doporucila davat od roka, koli moznym alergiam...ale to hov. maso som prekvapena, podla mna je to hodnotne maso, nasiim chlapcom kazdopadne nevadi, ani dcerke.

jabber
20. kvě 2008

nasticka - s tou solí - ptala jsem se mudry jak to, že je tam sůl a ona mi řekla, že je tam zrníčko na kýbl jídla (je fakt, že cítit tam není ani náhodou) a že je to tak v pořádku, protože sůl (NaCl) je důležitá pro stavbu buněk 😉

My teda nedáváme zatím hovězí, ale jen telecí, od 8 měsíců

denousek
autor
20. kvě 2008

ja davam vsechno..nejak to neresim...kdyz je na sklenice napsano ze to muze od 4 mesice tak to muze od 4 mesice at je tam co chce!

lenkazdenek
20. kvě 2008

Denouek,četla jsem v miminku že okolo půl roka hovězí klidně,ale fakt jen trošku a občas,že vhodnější je kuřecí,krůtí a králičí 😉 já mám doma koupenou skleničku hovězího,ale zatím jsem nedala 😅
A krupička,na obale krupicové kaše(schována od těhu)je psáno že od 8 měsíce ,ale musí se nechat odmočit či co. Já teda malý koupila krupično vanilkovou od uk.4 měsíce,papáme a pohoda 😕
Taky se říká do roka ne čokoláda a kakao a objevila jsem sunarku s příchutí čokolády a pomerančů

denousek
autor
20. kvě 2008

no prave ono se rika to se nesmi to se nesmi...a pakk deete a vsude je to v detskym jidle a pisou ttam treba od 4 mesice...tak v tom bude asi jen bezpecne mnozstvi....

f.nina
20. kvě 2008

Holky vůbec bych to neřešila,stejně si každý udělá posvém 😉 A na doktorku a její rady bych se vůbec nespoléhala(aspoň né na tu mojí)včera mi vynadala když jsem řekla že malej už hezky papá bezlepkovej chleba ze sýrem(v červnu mu bude rok)a přitom řekla že už klidně může normální vajíčko.Jsem na ní čuměla joko pav.Jinak dlouho jsem malímu vařila sama,ale moc mu to nejelo tak miluje sunárek a už od půl roku dávám i hovězí.Moje mamka vždycky říka že kdysi když děti jedli vššechno tak byly 100% zravější než když teď se vše zakazuje a je přehnaná sterilita 😀 Myslím že každá maminka ví co je pro jejího drobečka nejlepší

Lenkazdenka:taky jsem koupila kripičku od 8 měsíce ale v návodu je že se tam přidáva cukr+máslo jsem čuměla jako pav 😅 😅

lenkazdenek
20. kvě 2008

F.nina.já četla v receptu pro děti od uk.4 měsíce přidat kousek másla 😉 takže ffat nevím já dávám olivový olej 😎

f.nina
20. kvě 2008

No já krupičku vůbec nedávám.Jednak mě odradilo to že se tam dává cukr+máslo(bez toho to není vůbec dobré) a zadruhé máme už tak cvaldu váží necelejch 12 kilo takže musím to hodně hlídat

andulkaavetrelec
20. kvě 2008

my jedeme na masozeleninových sunárcích a ovoce kupuju biohamánky, jenže ho berou zuby, takže ted jí spíš bílé jogurty, choceňské...
tomu, že je něco od toho a toho měsíce bych nevěřila, navíc hipp je německý, ne? tam mají jiné normy
někde psali připočítat 2 měsíce k tomu údaji, v některých skleničkách jsou kousky a ty my nedáme, doktor říkal kousky od desátého měsíce, taky je tam tvaroh, mango, pomeranče, celer a jiné věci, radši čtu složení...

andulkaavetrelec
20. kvě 2008

daasik: a to ti hamá pěkně teda

my ted jen dohromady všeho 250mg/ den, cca teda jednu velkou sklenici a taky má ještě kojení, ale má 9,5 kg v devíti měsících, tak to myslím ujde

f.nina
20. kvě 2008

andulkaavetrelec:To slyším poprvé že kousky od desátého měsíce.Mě v nemocnici říkali že je dobré začit co nejdříve to půjde my jsme začali v osmém měsíci a paráda