Holčička (1,5 roku) je zahleněná - nechce jíst, ani pít

vercik283
30. pro 2013

Maminky, moc prosím o radu, nevím, co dělat! Dcerka (skoro 1,5 roku) má od včerejška rýmu, prořezávají se jí spodní špičáky, takže bych řekla, že to zahlenění může souviset i s tím - strašně slintá, všechno kouše, má oteklá dásinka......Včera jedla pěkně, ale dnes - nejí a hlavně mi nechce vůbec pít, ani mlíčko, které tak moc miluje. Doktorka má dovolenou, nevím, co si počít. Teploty nemá, je veselá, jen jí prostě pořád teče z nosánku, odsáváme. Neporadíte některá, co s tím? Hlavně s těmi tekutinami? Moc děkuji za každou radu! ☹

kytkakvete
30. pro 2013

@vercik283 Pokud nemá teploty a je veselá nějak bych to neřešila, krom toho pití, dcera mi taky nechtěla jedno období pít, než jsme přišli na brčko 🙂 , a čistou vodu, v podstatě pije jen tu.

laurital
30. pro 2013

@vercik283 Hlídej jí pitný režim a hlavně pozor na mléko, to zahlenění podporuje, mléčné výrobky bych vysadila či omezila.

petrusew
30. pro 2013

No jo, nemocné dítě je nehorší☹ Zrovna mám jednu spolenku doma. Je strašně zahleněná, kašle, soplí, teče jí z nosánku...no chuťovka tohoto počasí 😠 Jíst nenutím, nabízím, má přístup ke svačince (naštěstí teď jí dobře) problém je to pití. Vyzkoušela jsem toho hodně, vyměnila jsem lahvičku, vyzkoušela třeba i ovocné šťávyčky, či něco jiného co pije normálně, (naší stačí voda, sklenička a brčko 😀 )

borderkolie
30. pro 2013

vůbec nedávat mléko když je zahlněná, to mi říkává babička, která dělala na Dětské jipce v Pce... ;) zkus koupit normální štávu, hello, Jupí nebo relax, Yo.. ;) popřípadně Ty dětské... ;)

lucieandrlova
31. pro 2013

@vercik283
My vždy při zahlenění vyměníme mléko za Nutrilon Low lactose. Je odlehčené a stravitelnější. Aby ho chtěla vypít, přidáváme do dávky malou lžičku glukopuru. Pak je mléko sladké a chce ho. Pod hlavu dáme malý polštář, aby se lépe dýchalo a do nosu Libenar... Jídlo se snažím při těchto problémech spíš tekutější (rozmixované příkrmy). Dále tvarohy apod. nahradím pudinkem, pro dobrou náladu jí dám dětskou sušenku (ty pro miminka). Není to sice úplně ideální strava, ale dle mého lepší než aby nejedla vůbec. Když se trochu nají, zlepší se jí nálada, zlepšují se i problémy a brzy jí i normální stravu...

maruja
31. pro 2013

@vercik283 zrovna mám takový dva doma, my teda moc neodsáváme, jen jim utírám nudle, kapeme Otrivin a odsáváme jen na spaní. Na pití teď heřmánkovej čaj s medem. Ať se brzo uzdravíte 😉

vercik283
autor
31. pro 2013

Moc děkuji všem za rady! S jídlem je to mizerné pořád, takže jsem už přešla na piškoty a kaši, jen abych do ní něco dostala, ale pití se zlepšilo. Dneska už pila normálně - vodu, tak jsem moc ráda. Do nosu stříkáme Sterimar - dokonce z toho má legraci a nosí si ho sama, abych jí do nosánku stříkla 🙂 , horší je to s odsáváním (řev). Vím, že se radí moc neodsávat, protože to ještě podporuje tvorbu hlenu, ale jí se to tak neskutečně "táhne", že odsáváme tak 4x denně.....Dala jsem jí ještě dneska třetí den Oscilococcinum - vždycky nám pomohlo, aby se nám nemoc nerozjela, tak snad zabere i teď. Tak ještě jednou díky všem, snad se toho rychle zbavíme. 🙂