Instantní krupicová kaše od Vitany. Máte zkušenosti?

karotky
12. led 2008

Máte někdo zkušenosti s touto kaší? 😕
Na krabici je sice psáno,že je vhodná pro děti od uk.3.roku věku,ale v kombinaci s kravským mlékem.Myslíte,že když jí udělám do UM,tak 8,5.měsíčnímu dítěti zadělám na střevní potíže? 😕
Doposud jsem dávala kaše od Nutrilonu,které jsou také instantní a rozmýchávájí se ve vodě.

junovka
12. led 2008

karotky, ja by som urcite este nedavala tu od Vitany.My tiez uzivame kase od Nutrilonu, su super a Nelke velni chutia-robime uz 180ml 😎 A podla teba su od Nutrilonu zle kasicky? 😕 😉

karotky
autor
12. led 2008

Nejsou zlé,ale tak trochu dražší. 😀
Stejně jsou dělané z pšeničné krupice(ty co se dávají od ukončeného 6.měsíce),tak jsem si myslela,že v tom nebude rozdíl,když tu od Vitany namýchám do Nutrilonu(UM). 😖

junovka
12. led 2008

Ja viem, ze su drahe, aj moj manzel sa na to hneva, a co?ved nebudeme ich papat cely zivot, no nie?Ke duz tak, tak od Vitany by som skusila aspon az po roku 😉 Moj nazor.Kazdy musi si to zvazit sam 😉 🙂

junovka
12. led 2008

karotky, tema kase su uz na teme RECEPTY.Pozri sa tam 😉

johanda
12. led 2008

karotky, zkus se podívat, jestli ty kaše neobsahují nějaká ta přidaná svinstva. Jinak já jsem ji občas dělala své starší dceři, ale není nad normální dětskou krupičku. 9 měsíčnímu děcku bych ji nedala.

karotky
autor
12. led 2008

Tak složení suché směsi je:"Pšeničná mouka,cukr,pšeničná krupice."
Tak to se snad za svinstvo považovat nedá,nebo ano? 😕

sokolka
12. led 2008

Já taky nevím. Radši bych to nedávala. Ale jestli chceš ušetřit tak udělej Ádovi klasickou krupičnou. Vezmi dětskou krupičku, namoč jí do vody tak na hodinku a pak to uvař. Až to bude uvařený tak do toho jenom přidej UM a můžeš i trošku cukru, aby to bylo sladší a je to. 😉 Mamka mi to takhle připravovala pro Kubíka, když mi začal odmítat všechny kaše, ale nejedl ani tuhle. Jinak já mu zatím dělám jen ty instantní. Střídáme různé druhy, ale je to fakt drahý. ale na druhou stranu je jednoduchá a rychlá příprava.

adetka
12. led 2008

ja by som s krupicnou kasickou pockala do jedneho roka 😉

sokolka
12. led 2008

Mě mudra říkala, že tak jak jsem to psala, tak to můžu dělat od 8 měsíců. Tak nevim 😕

karotky
autor
12. led 2008

Ale Nutrilonky taky obsahují pšeničkou krupici....................to neva? 😕

johanda
12. led 2008

karotky, tak pokud to obsahuje jen to, co píšeš, tak to zkus, no. A dej vědět.

adetka
12. led 2008

ja som tie od 6. mesiaca zacala davat az od 8. mesiaca... podobne aj piskoty a cestoviny...

karotky
autor
13. led 2008

Tak máme kaši za sebou bez jakýchkoliv potíží.Do 166ml Nutrilonu jsem dala 3 zarovnané lžíce té kaše a bylo to tak akorát. 😉 Nebyla ale tak sladká jak Medová Nutrilonka,ale zdlábnul jí také. 😉
Jinak klasické piškoty jsem začala dávat až teď.Do té doby jsem dávala bezlepkové. 😉

maca793
13. led 2008

karotky
moje dvojičky vyrastali na tejto kaše od 5 mesiaca a nič im nebolo.

listicka77
13. led 2008

Karotky, já osobně si myslím, že je nejlepší, když dítě nedostane lepek až do roka (a cukr taky), ale pokud stejně dáváš kaše s lepkem a cukrem od Nutrilonu, tak bych se fakt nebála ani jakýchkoliv jiných (když ve složení zjevně není žádný sajrajt). Přijde mi, že to je hlavně byznys a že žádné "speciální" dětské nejsou nutné. Já sama snídám instantní kaše, které kupuju ve zdravé výživě, a prckovi je klidně budu dávat taky, až na to dojde.

karotky
autor
13. led 2008

Tak ony se názory na to,kdy začít s lepkem dost liší. 😉
Mě mudra řekla,že od 8.měsíce mám lepek pomalu zařazovat do jídelníčku. 😉

aponchie
13. led 2008

ja myslim ze se nic nestane zkus pomalu a pozorovat ale ne moc 😀 jinak ja jsem davala ty z DM drogerie za34kc do vody jsou super a mam je dodnes pac se mi nechce varit ty krupicky 😒 je to rychle,ale dnes uz papa krabici na dvakrat 😀