Italská dětská výživa Plasmon. Kupujete ji?

markettka
9. únor 2011

Máte zkušenosti? Kupujete ji? Zatím jsem ji viděla jen na internetu. Asi se tady v obchodech neprodává, že?

sophie1
11. únor 2011

Já jsem měla od kamarádky tři skleničky sýr a prossciuto. Neobvyklá kombinace ale bylo to hrozně dobrý 😀 , tím myslím, že to chutnalo malé ale i mě. Jen co se mi nelíbilo, že tenhle druh obsahoval malé množství soli - tudíž jsem to radši míchala ještě napůl se zeleninkou. Pak jsem vyzkoušela těstoviny a ty byly taky ok 😎 .

lidiab
12. únor 2011

Slysela jsem o ni. Ted jsem se na to divala a zda se mi to trochu zvlastni pro nase konciny - parmigiano, mozarella, konske maso (brrrrr 😲 )...nevim zda bych neco z toho koupila. Natoz pak ty "jogurty" s dvema druhy skrobu a citronovou stavou 😝 U zeleninovych sklenicek maji druhy, ktere se tady neprodavaji (treba s hraskem a lusteninami), ale protoze jsou jejich sklenicky ponekud drazsi a navic mensi nez je tady zvykem, tak to radsi uvarim doma. Maji jenom tri druhy. A nepisou ze by to bylo bio.
Nevim, moc dobry dojem to na mne neudelalo... 🙂 nevim proc bych mela miminku davat napr. parmazan, ktery je hodne slany a chutove vyrazny, vzdyt se pouziva spis jako koreni nez jako syr. I kdyz uznavam ze to nejspis bude moc dobry. Kdybychom zili v Italii tak budiz, ale tady uz nas v tom nevidim smysluplnost. Jedine co bych mozna koupila je kralici a jehneci maso 🙂

yellowbanna
9. led 2013

Plasmon nebrat 🙂 Cpou do toho i veci, ktery tam nepatri. Sul uplne bezne, ale treba i cukr do zeleninovych sklenicek. Bio to rozhodne neni. Ja v Italii ziju a mistnim komercnim znackam detskeho jidla se vyhybam jako cert krizi. Co muzu, si dovezu z CR a jinak varim. Budte rady za ceskou detskou vyzivu 😉
@lidiab parmezanu se ale musim zastat 😉 Je pravda, ze je vyraznejsi a pomerne slany, ale zhruba od roku jsme ho zacali malemu v malem mnozstvi strouhat na ty jeho papky a mohl se po nich utlouct. Dodneska je parmiggiano jeho nejoblibenejsi syr. Tady na nem deti vyrustaji...ale mas pravdu v tom, ze kdybych zila v CR, tak bych se bez nej moje deti taky obesly. Ja uz ne 😀

yellowbanna
9. led 2013

haha, az ted jsem si vsimla, ze je ta diskuze uz dva roky stara...vyhodilo mi to tady na ni odkaz a na datum jsem nekoukala...nu coz, treba to pomuze nekomu i dneska 😀 😀

oktarina
27. dub 2013

@yellowbanna je a muzu te pozadaz o konzultaci? Muz jezdiva do italie na sluzebky a vzdy se pta, co muze male dovezt, ze koukal i po nejakych sklenickach, jinych, nez mame my tady, ale prd italstine rozumi a aj prelepky to nema 🙂 takze co muze dovezt, co mate pro male deti dobreho? 🙂 dekuji

yellowbanna
1. kvě 2013

@oktarina ahoj, nechci te zklamat, ale vyziva bezne prodavana pro deti v It neni lepsi nez ta ceska, spis naopak. Vsude je cukr a sul uz pro ty nejmensi :-/ Ja jsem ji nikdy nekupovala, kdyz uz, tak jsem starsimu synovi kupovala Hipp, ale ten je i u nas a vetsi vyber, ted vetsinou jezdim do obchodu se zdravou vyzivou, tam se dobre veci daji vypatrat, ale to by musel tvuj muz vyslovene hledat, nevim, kam jezdiva...v normalnim supermarketu se tyhle veci moc nenajdou :-/

yellowbanna
1. kvě 2013

@oktarina jedine, co me napadlo, ze tu je mnohem vetsi vyber masovych sklenicek nez v CR - jednodruhove, ciste masove vyzivy, ktere zamichas do prikrmu misto "normalniho" masa. U maleho mimca jsem jim davala prednost, protoze jsem nemela moc pristup k masu v biokvalite. Najdes tu vsechno od kurete, kruty, hoveziho, pres teleci a kralici az po ruzne druhy ryb, dokonce koninu 🤐 . To by ti pro malou manzel dovezt mohl - doporucovala bych teleci (vitello) a kralici (coniglio) - to jsou nejzdravejsi masa a v CR se k nim jen tak nedostanes. Jen at se podiva, jestli tam nejsou nejake zbytecne pridavky, hlavne sul (sale), cukr (zucchero), pripadne skroby (amido di riso) ... ale to se u tech beznych znacek (Plasmon, Mellin) asi nepodari. At se zkusi podivat po supermarketu Coop - tam maji docela dobrou vlastni bio radu pro deti 😉 Jo a jeste se v Italii hodne pouziva "pastina" - to jsou malicke testoviny pro deti. Neco jako pismenka nebo hvezdicky do polivky u nas, ale ruzne tvary...ja to davala klukum do maso-zeleninovych prikrmu na zahusteni nez zacali byt schopni jist vetsi kousky. Tyhle taky najde v Coopu (i Esselunga ma dobre svoje veci), jsou bio a rozhodne levnejsi nez vyse zminovane komercni znacky. Tak jsem ti nakonec snad preci jen neco poradila 😅

oktarina
2. kvě 2013

@yellowbanna děkuju