Jak a jakou děláte kaši do lahvičky?

nektarine
6. zář 2012

Chci malé udělat k večeři místo mlíčka kaši, máme lahvičku Mam s dudlíkem X (na kaši). Ale nevím, jak se má správně kaše naředit, jakou zvolit značku, kolik jí má být... Už jsme zkoušeli od Hippu, ale musela jsem ji naředit víc, než jak bylo uvedeno v návodu a malý se to teda vůbec nelíbilo. Večeříme po koupání a proto se chci vyhnout papání lžičkou, ať nemusíme do tý vany znova....Poraďte prosím, jak na to. Za všechny vaše reakce děkuji 🙂

monikabie
6. zář 2012

Můj malý dostával ksší od 5 měsíce a rovnou na lžičce🙂

cernalu
6. zář 2012

já dělám kaši do flašky od oka, prostě aby to teklo a neucpalo se to.... 🙂 jinak co se značek týče, tak Hami, Hipp, Bebevita, Humana.....🙂

akdar1
6. zář 2012

Jakoukoliv kasi jsem delala podle navodu (ten je na lzicku, tedy husty), jen jsem pridala vice vody, aby byla ridsi... 😉

imzadi
6. zář 2012

To chce vyzkouset...pouzivam mlecnou hami a lahev avent s airflex dudlem...a davam zhruba 5 lzic do 270 ml vody...proste pokus omyl 😀

elana
6. zář 2012

do flašky jsem dělala jen nemléčné kaše (nejradši Nestlé, švestková, lipová), aby tam byl nějaký lepší základ než voda. Co dělám na lžičku (přestaly mu ty řídké stačit, ale to až v roce), tak naopak dávám jen mléčné a značku už neřeším, chutná mu vše, takže to střídám-nemléčné se na lžičku už nevyplatí, ubývá jak kaše, tak mlíko 😉

maminkazelvinka
6. zář 2012

My do lahve dělali rýžovou krupičku -do UM se prostě přidá pár lžiček-já dávala méně od oka -dávkování je na obale stojí par kaček je od nestle🙂 Jiné kašičky jsme dávaly klasicky lžičkou.Pro tak velkou holčičku bych se nebála koupit savičku přímo na kaši kupovala jsem ji od nuku .

blahova_andrea
6. zář 2012

My dáváme kašičku v 18h hustou - lžičkou a po koupání dáváme jen mlíčko (mezi 20-21h) na dojedení u čehož se usíná 😉

coxa
6. zář 2012

Tou malou myslíš 13ti měsíční? 🙂 Určitě rovnou na lžičku, já kaše dávala oběma klukům jen na lžičce od 6ti měsíců a do flašky měli jen UM. 😉

stavba
6. zář 2012

Já osobně po koupání už dávám jen lahev s mlíčkem. Kaši má před koupáním. Po roce už bych jinak než na lžičce kaši nedávala, ať si pěkně zvyká, že se kaše jí lžičkou.

ladybugie
6. zář 2012

já dávám kaši od 4m lžičkou, do flašky jen pití. Přijde mi to jako zbytečně rozmazlování. Čím dřív se dítě naučí jíst lžičkou, tím dřív se naučí mluvit, učí se totiž používat mimické svaly. A u 13m dítěte jedině lžičku

terezzz_zl
6. zář 2012

Ahoj, uděláš kaši podle návodu, jen dáš trošku víc vody, trošku stylem pokus - omyl. Maloch si nevybíral, jelo mu všechno, kupovala jsem hodně babylove, hipp, sunarka (ta dělala trošku víc žmolky, tak jsem ji rozmixovala tyčovým mixérem), a taky hami. Ze začátku zkus udělat třeba ze 150 ml vody a párkrát uvidíš, kolik toho vypije a budeš dělat míň nebo víc. Jinak jak píšeš, že jí to chceš dávat lahvičkou, aby nemusela zrovna do vany, tak se dělají bryndáky s rukávkama, je to jakoby tričko, které se zapíná na zádech. To je opravdu bezpečný způsob jak mít dítě čisté a přitom ho nakrmit lžičkou. Tak přeji dobrou chuť 🙂)

bibinka2208
14. lis 2016

Chtěla bych se zeptat kdyz mám malou na um nutrilon musím první kaši volit takynod značky nutrilon nebo je to jedno? Říká se ze mlicka by se neměla měnit kvůli bolení bříška miminek tak ny mě zajímalo jestli od ukončeného 4m musím dávat kašičku stejne značky jako dávám mlicko. Dekuji

makronka222
14. lis 2016

@bibinka2208 do kase stejne pridavas UM, teda ja kupovala ty nemlecne. Takze das vodu, um, kasi a to jsem kupovala alespon stejne od Nestle nebo si kase muzes pripravit domaci.

msimankova
15. lis 2016

@bibinka2208 ja kupuji k Nutrilonu i Hami, je to stejny vyrobce a myslim, ze jsou podobne.

ojo
15. lis 2016

@bibinka2208 malej měl Bebu a kaši jsem dávala sunarku...v pohodě...

bibinka2208
15. lis 2016

@msimankova myslíš že kdyz přejdu z mlicka nutrilonu na hami tak to bude v pohodě?

msimankova
15. lis 2016

@bibinka2208 to nevím, kaše kombinuji v pohodě a na mlíčko jsem slyšela chválu. Já jsem u Nutrilonu zůstala, protože když malé sedí, nemám důvod ho měnit - když UM sedne, je to výhra. Ale uvidíš, mělo by to být podobné.

bibinka2208
15. lis 2016

@msimankova Malá od minulého čtvrtka má potíže s briskem a to.ptedtim neměla ... Strašně se sponuje a křičí a mám prdy jako blázen... Tak mě napadá jestli mám zkusit změnit um...

msimankova
15. lis 2016

@bibinka2208 Tak to asi opravdu změnu chce. Řešily jsme to tady https://www.modrykonik.cz/forum/umele-mlicko/jak-poznam-ze-umele-mlicko-vyhovuje/ tak to zkus projít.

bibinka2208
15. lis 2016

@msimankova moc děkuji za odkaz a za radu 🙂

msimankova
15. lis 2016

@bibinka2208 není zač, ať se malé uleví 🙂

bibinka2208
15. lis 2016

@msimankova moc děkuji ;)