Jak často kojíte při plných příkrmech?

mikulka
7. čer 2009

Holky,

poraďte, prosím.
Dávám příkrmy 3 denně - ovoce, zelenina, kaše (většinou plné dávky kromě kaše, tu moc nechce) a kojím cca 5-6 denně (noc nepočítám, to je max jednou). Vždy jen z jednoho prsa (z druhého už nechce). Je to v pořádku, moc, nebo málo? Malému je 8 měs.

1. Jak často kojíte vy při plných příkrmech?
2. Dáváte i jiné tekutiny? (já jen tak pár lžiček 2x denně)
3. Když chci odstříkat na nemléčnou kaši, neodstříkám už skoro nic, nebo jen pokryté dno. Je to normální? Nebo se mléko tvoří malému až při sání a odsávačka nestimuluje tak dobře jako sání děcka?

shaula
10. čer 2009

Koupila jsem ho v Tescu, jmenuje se Čerstvý krémový sýr žervé, je to kostka jen v alobalu s modrými nápisy. Výrobce Kromilk Kroměříž a složení je jen mléko, čistá mlékařská kultura, syřidlo. O soli ani slovíčko🙂 Zkusím dát fotku do fotogalerie, ať víte co máte hledat. Pokud se mi to ovšem povede🙂

mikulka
autor
10. čer 2009

rovni, našla jsem ten tvůj dotaz, nevšimla jsem sid říve.

Já dělám kaše půl napůl s MM a vodou, ale připadne mi, že ho nezasytí. Co tobě?
Jinak 4. příákrm já budu dávat, až mi bude jíst dost i 3. příkrmu, té kaše.

Holky, stejně mi připadne chleba s žervé ve 4. ěms. brzo. Vždyť kousky se zavádějí až v 9. měs... A pak hend chlebík. Ale zase jestli někdo zavede kousky dříve, atk proč ne...

Ty sušenky sunarka ne docela zklamaly, když je v nich jak cukr, tak i vejce. 😒

Holky, kolik hodin vám prckové vydrží v noci bez kojení? Pokud nepijí ze zvyku, ale fakt z hladu?

shaula
10. čer 2009

Mikulka, tady někdo doporučoval chleba se žervé ve 4. měsíci? To těžko, leda bychom někdo měli zatmění... Snad jsem to nebyla já 😀 😀 😀
Fotečka je v albu.
A kdo kupujete kaše, momentálně je v Tescu akce na mléčné Bio kaše od Hero baby, normálně stojí jedna 99 Kč, teď je akce 1+1 zdarma, takže za 99 Kč máte dvě! Právě probíhá testování na pokusných subjektech (taťka krmí🙂 Tak uvidíme, jak bude chutnat, zatím baští.
A ještě tam mají kaše od Hippu za 59,90 (mléčné).

mikulka
autor
10. čer 2009

shaula, hm, zatmění jsem měla já, překlepla jsem se, ne ve 4.,a le v 9.měs. jsem chtěla napsat.

Holky, jaké kaše vaším malým tak chutnají, z mléčných? Hipp jsou dobré?

Jinak dnes mi připadalo, že pil méně, jindy když kojím, pije i po příkrmech stejně dlouhou dobu, dnes ne, jen chvilku...

shaula
10. čer 2009

No moji snědí prakticky každou kaši... Zkoušeli jsme Sunarku, Humana, Nestlé, Hami, Babydream, Babylove. S žádnou jsme neměli problém.
K sušenkám - sunarky právě proto nekupuju, mám Hero Baby Prebioticum, i když dneska jsem zjistila, že je v nich med, to jsem si předtím nevšimĺa. Ale jen 0,84 %, tak to si myslím přežijí, obzvlášť když je dávám jen výjimečně. A navíc je tepelně upravený tím pečením či sušením či jak se vlastně vyrábí sušenky🙂
Mně dneska poprvé kluci vydrželi celou noc bez kojení. Už delší dobu z nich mám pocit, že stejně v noci nepijí z hladu, ale jen ze zvyku. Jenomže je pro mě jednodušší jim dát napít a za 15 minut všichni spíme, než je hodinu přesvědčovat, že nic nedostanou - to je totiž uhoupu a uspím, ale sotva je dám do postýlky, jsou vzhůru znovu a vřískají. Když dostanou napít, tak spí v klidu dál.

holly1
10. čer 2009

ahoj, já bych se ještě chtěla zeptat k počtu kojení za den. Někdo tady psal, že do 10. měsíce by měla být alespoň tři kojení a potom alespoň dvě. Kde jste tuto informaci vzaly? Možná by bylo lepší vědět, kolik ml mléka má mimi vypít než podle počtu kojení? Pořád se nemůžu nikde dočíst, kolik ml tekutin (u nás zatím jen MM) má mimi v jednotivých měsících po zavedení příkrmů vypít.

shaula
10. čer 2009

Holly, na straně 2 píše nějaká množství Debbie, ale kde přesně to vyčetla, ti nepovím...

holly1
10. čer 2009

shaula, no jo, ale debbie dává denně litr čaje 😲 Mně překvapuje, že se to nemůžu nikde dočíst.

kulimka
10. čer 2009

Ahoj, tak já kojím v noci tak co 3-4 hoďky a přes den když má žízeň. Nemůžu do něj dostat žádné tekutiny ☹ prostě, co není mlíko, plive. Tak mu dělám řídší zeleninku a vodu přidávám i do ovoce. Nemáte nějaký tip jak ho naučit pít? teď v těch vedrech... Nechce ani z hrnku, ani z pítka, ani ze lžičky. Na cumel ho učit nechci...

shaula
11. čer 2009

Kulimka, bohužel mám stejný problém, jeden mi pije, druhý všechno plive ven... ☹

mikulka
autor
11. čer 2009

shaula, je to na www.koejni.net v otázkách a odpovědích.
Kolik mléčných výrob, má mít, se tam dočteš taky, musíš to projít.
Ale ty 3 kojo do 10. měs. pokryjí denní dávku ml. výrob., pokud jedno kojo vypadne, pokryje tu dávku 1 jogurt.
Tekutiny navíc se přidávají od 10. měs. (nědko už od 9. a je to k mlíčku cca 200 ml/den)

Mně se začal teď malý víc budit, ale nezdá s emi, že z hladu. Nebo že by náhle potřeboval víc jíst, jak je větší?
Nebo že by zuby?
Vždycky vydržel i 8 hod, spát a teď se budí co hodinu. Nevíte pco by to mohlo být?

kulimka, no leda ty tekutiny pokrýt kojením, předním mlíčkem, jinak nevím. 😒

rovni
11. čer 2009

mikulka aj mne tie nemliecne kase s vodou pridu take bez chuti,vzdy jej tam pretlacim este banan alebo broskynu aby to bola nejaka "hmota",papa pekne-vzdy zje vsetko-vyse 200 ml,preto uz uvazujem o stvrtom prikrme
aj mna sklamali susienky Sunarka,az ked som ich kupila som si vsimla,ze tam je cele vajce 😝
budete teda s nimi cakat do roka?
zatial som davala Hero probiotikum (aj ked tam je med,ale snad tak male mnozstvo nevadi) a Hami safari
moze uz teraz babo zuzlat rozok (chleba)?tam nie je vajce?

potapko
11. čer 2009

Ahojte, vsetky pisete, ze deticky chcu radsej vase mliecko ako ine jedlo a tekutiny. Ale vedeli by ste mi poradit? Moja dcerka zboznuje jedlo a mam pocit, ze odo mna vytiahne velmi malo mliecka. Kojim ju tri krat do dna a 1-2x v noci. Ale napriklad, ked kojim v noci okolo 2-3, tak mi rano prsnik vcelku odmieta. Troska si cucne a odtiahne sa. Ale potom pyta jest znova - hlavne ked ranajkujem ja. Ked jej ponuknem prsnik, tak sa len hra a nepije. Tak jej dam kusok rozka a to je najspokojnejsia. Potom dostane ovocie a ide spinkat. Ked sa zobudi, dostane obed a o take dve hodinky ju kojim - to si ako kedy potiahne viac alebo niekedy skoro nic 😒 Potom ide spat. Ked sa zobudi dostane zase trocha ovocia alebo jej obcas dam jogurt. Vecer dostane kasu a potom kojim - vtedy vypije asi najviac. V noci si tiez zvykne potiahnut dost, ale nie je to pravidlo. Stale mam obavy, ze ma malo mlieka. A prsnik si mimochodom vobec nepyta - musim jej ho ponukat ja. Skor si pyta tuhu stravu, ked to vidi. Skusala som jej davat aj umele mlieko, ale to rezolutne odmieta. Vypije len takych 20ml a potom to vypluva. Myslite, ze to nemam riesit? Dokonca som ju aj kontrolne prevazila po kojeni a vypila 70 ml, co je teda fakt malo ☹ Nechcem malej ublizit, ze bude mat nedostatok mlieka. Mate niektora aj takyto problem?

shaula
11. čer 2009

Jo, já☹ Kluci se ráno moc kojit nechtějí, přitom pak pláčou a jsou protivní, očividně mají hlad. Takže to taky často skončí rohlíkem. Přes den jim nabízím se střídavými úspěchy (někdy chtějí, někdy ne). Ale moc toho při kojení nevypijí (radši je nevážím, abych se zbytečně nestresovala). Kojí se akorát večer a v noci, ale to taky spíš pocucávají na chuť než na hlad. Tak se to snažím nahrazovat jinými mléčnými věcmi - denně dávám jogurt a mléčnou kaši.
Nechtěli mi ani jiné tekutiny, teď už jeden pije dobře, druhý vůbec. Doktorka říkala, že to nemám řešit, že dehydratovaní nejsou, zřejmě jim stačí ta trocha ode mně + to, co přijmou v příkrmech.

potapko
11. čer 2009

Shaula, takze myslis, ze by som mala davat kazdy den jogurt? Patka este nema ani 10 mesiacov, tak sa mi to zda byt vela. Kasu davam vzdy mliecnu a zje tak 180-200ml. Z inych tekutin pije len cistu vodu a to tak 150 ml za den a niekedy menej. Tiez tomu vela neda. Je to teda tak, ze deticky same vedia, co potrebuju a ze im to staci? Ked som totiz citala tie mnozstva, co maju vypit, tak sa mi to nezda. Pol litra mlieka urcite nevypije ☹

shaula
11. čer 2009

Jó, tak to mně nevypije ani těch 150 ml, možná tak 100, když se hodně zadaří. Spíš ale míň.
Jogurty se mohou dávat od 8 měsíců, ze začátku jsem dávala občas, když jsem se ptala na 10měsíční poradně, jestli ho můžu dávat denně, tak prý ano. No a protože jinak toho mléka moc nepijí, tak to nahrazuju takhle.
To už máš jogurt 150 ml, kaše dalších 125 (odhadem), takže jsme na 275 no a ty dvě decka už si snad za den ode mně cucnou... Nebo už do toho zas tak moc nechybí... Pokud to nechce, tak do ní stejně nic dalšího nevecpeš.

potapko
11. čer 2009

Takze asi pockam do ukonceneho 10-teho mesiaca a zacnem s jogurtami tiez denne. Sranda, ze taketo veci som pri starsej vobec neriesila - asi som uz starsia mamina 😀 Shaula, dakujem moc za rady, ukludnila si ma 😉 Kojit budem a uvidime, ako to bude postupovat. Aj tak som kojenie chcela skoncit okolo roka. Vyzera to tak, ze sa ta moja mala bambula odstavi sama a to bude to najlepsie.

mikulka
autor
11. čer 2009

Holky, do toho 10. měs. je potřeba kojit 3x denně, pokud to nejde, tak místo jednoho koja jogurtík.
shaula a potapko, já myslím, že mají dost mléč. bílkovin i tekutin. Vždyť si přece nakonec to prsko dají tak 2x-3x, ne? To jsitě něco povytáhnou. A jogurt k tomu a je to v poho. Asi to stejně nemusí být tak úplně přesně, hlavně že prospívají a vypadají dobře. 😉

potapko, a ty jsi zkoušela dávat jiné tekutiny, vodu, čaj? Možná bych zkusila. A s jogurtem nemusíš čekta, ten mlžete už tď. Třeba mu tam ponastrouhej jablíčko, nebo dej s torchou přesnídávky.

Holky, když s emi amlý teď začal v noci často budit, myslíte, že má hlad? Kaši zatím moc nechce, ale kojím ho kolem 22 hod a to pije dost, tak nevím... Pak mi nepřipadne, že by vyloženě hltal. Dříve vydržel bez kojení 7 hodin. Co myslíte, je už větší a tak mu to mlíčko v 22 nestačí? ☹

rovni, se sunarkama jsem se taky napálila a koupila je, než si přečetla složení. 😒
Co je to Hero probiotikum a jde to seženu?
Když ti tak hezky papá, ty bys mohla zkusit 4. příkrm...

O MŮJ PŘÍSPĚVEK VÝŠ JSEM ODPOVÍDALA HOLLY, ALE BLBEC JSEM NAPSALA SHAULE... ALE BYLO TO PRO HOLLY. 😉 😕

katkabod
11. čer 2009

No viete co, ja asi zacnem robit malej na obed viac a budem to jest aj ja, to je take chutne!!! Velmi mi to chuti, taka uvarena roztlacena zeleninka s maskom, nemozem si pomoct a asi to nie je len zdanie, lebo aj manzel vravi, ze je to dobrotka, tak ci nam nezacnem celej rodinke robit zeleninovomasove kasicky s malymi kuskami 😀 😀 😀

rovni
11. čer 2009

mikulka Hero probiotikum su tiez detske susienky (od ukonc.6 mesiaca)-neobsahuju vajce,ja som ich kupila normalne v Tescu tam,kde maju detske vyzivy,kase,atd....
len ako som pisala-su s prichutou banan a med,no a med je tak trochu alergen.ale ked som citala zlozenie,je ho tam ozaj malo-tusim pod 1%,tak snad je to OK

bereninka
11. čer 2009

Holky, a když už jsou pak 4 příkrmy, tak se nějaké kojení vypustí, nebo podle dítěte? A pak je i 5. příkrm jako snídaně?
Tedy snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře? Mezi tím kojení podle děcka?

Já zatím kojím stejně jako když jsem příkrmy nedávala, jen pije kratší dobu. Máme 2 příkrmy (zelenina s masem a ovoce) a trochu kaše.
Maso mi dr. říkala dávat ob den, ale čtu všude, že má být denně, jak dáváte vy?

potapko
11. čer 2009

Mikulka, dik za rady. Tekutiny davam - vodu - vypije tak 150 ml. Jogurty Patka papa tiez a chutia jej (vlastne jej chuti vsetko),len som ich davala tak raz za tri dni. Ak uz zacnem davat kazdy den, tak je lepsie ho dat poobede alebo doobeda? Davam Activiu bielu (ale sladku, lebo z obycajnej ju triaslo), zatial jej ovocne jogurty dat nechcem. Ked som starsej dala prvy krat ochuteny, tak mi uz biely nechcela, takze to chcem trocha predlzit 😉 Inak je Patka uplne v norme - 9 mesiacov, 72 cm a 8020g. Myslim, ze prospieva 😵
A co sa tyka toho budenia, tak to vobec nemusi byt hladom - proste ta chce citit pri sebe 😉

lucia1004
11. čer 2009

bereninka, co sa tyka mäsa, ja davam- 4krat tyzdenne mäsko, 1krat tyzdenne zltko, 2krat tyzdenne len zeleninku... ale asi to zavisi aj od babätka - ak je hladosko a mäsko ho nezapchava, tak by som mozno dala 6krat do tyzdna.

shaula
11. čer 2009

Mikulka - sušenky Hero Baby Prebioticum koupíš všude tam, kde prodávají dětskou výživu - v potravinách, drogeriích, atd. Vypadá to takhle: http://www.drmax-lekarna.cz/hero-baby-prebiotic...

mikulka
autor
11. čer 2009

Holky, díky za skvělý tip na ty sušenky, bezva. Vždy, když jsem dáv ala piškoty, měla jsem trochu výčitky, tak tohle je super. 🙂

potapko, to jste úplně v poho. Já nevím s tím buzením, dříve to nedělal a když ho z té postýlky vezmu, spíš se probere. nechávám ho tam, on pobrekává, pak usne a za chvíli se zase vzbudí. Ale spí aspoň mezi těmi pobrekáváními, jinak neusne pak ani u mně. Ale samozřejmě mám výčitky, jestli není špatně, nechávat ho v postýlce, kdyýž neí v poho. Nevím no.

Jogurt mně malý nechce vůbec, možná zkusím normálně ochucený s ovocem? 😒

andtka
11. čer 2009

Ahojky, tak náš malý jogurty taky odmítá. Zkoušela jsem už kdejaký druh a nechce to 😠 Dokonce dávám i sladké a ty taky nechce.
No a v poslední době se v noci taky dost budíme. Pořád ho kojím, tak nevím, jestli vyžaduje prso, nebo mu lezou zoubky. 😕

bereninka
20. čer 2009

Holky, poraďte, jak na to, když myslím, že je čas odbourat jedno kojo...
Malému je 8.5 měs. Kojím 5x denně.
V poledne má zeleninu, pak dávám ještě tajk 2-3 kukuřičné chrupinky na rozvoj žvýkání, pak trochu vody, a asi po další půl hod. ještě kojo.
Že chce poznám, když si cucá palec.
Včera se stalo, že si palec necucal a vypadalo to, že si na kojo vůbec nevzpomněl. Jenže já se bála, aby neměl venku hlad (pak chodíme vždy ven na 2.5 hodiny), tak jsem mu prso dala.

Jak se to dělá, když se vynechá jedno kojo? Kojí se pak, nebo dává jídlo o to dřív, nebo se prostě vynechá a je to, jako by kojo bylo? Že se pak dá až v tu hodinu jako jindy?

bereninka
23. čer 2009

Holky, poradíte některá, prosííím?

potapko
23. čer 2009

Bereninka a co keby si mu poobede to kojo nedala a von zobrala zopar kukuricnych chrumiek a vodicku, keby mal hlad? Podla mna to mozes kludne vynechat. Vonku maju deticky vacsinou vela vzruchov a na jedlo si nespomenu. Moja si kojenie nepyta nikdy. Kojim 3x do dna a budem asi do 10-teho mesiaca. Potom uz len dva krat. Postupne chcem ucit aj na ine mlieko. V roku by som ju chcela odstavit. Vsetko treba robit nenasilne a skusat, co vam obom bude vyhovovat.

bereninka
23. čer 2009

potapko, díky, to je rozumné.
Já mu zatím to prso dávám i po přírmu, ale asi to fakt nepotřebuje. Když on se právě moc nenapije vody, tak se bojím, aby neměla žízeň.
Ale taky bych aspoň jedno kojo chtěla postupně zrušit, aspoň v těch 9. měs. Zatím kojím 5-6x a chtěla bych 4x a snižovat.
A jaké jiné mléko máš vyhlídnuté?