Jak často kojíte při plných příkrmech?

mikulka
7. čer 2009

Holky,

poraďte, prosím.
Dávám příkrmy 3 denně - ovoce, zelenina, kaše (většinou plné dávky kromě kaše, tu moc nechce) a kojím cca 5-6 denně (noc nepočítám, to je max jednou). Vždy jen z jednoho prsa (z druhého už nechce). Je to v pořádku, moc, nebo málo? Malému je 8 měs.

1. Jak často kojíte vy při plných příkrmech?
2. Dáváte i jiné tekutiny? (já jen tak pár lžiček 2x denně)
3. Když chci odstříkat na nemléčnou kaši, neodstříkám už skoro nic, nebo jen pokryté dno. Je to normální? Nebo se mléko tvoří malému až při sání a odsávačka nestimuluje tak dobře jako sání děcka?

mikulka
autor
8. čer 2009

kissa: ty kukuřičné chrupinky jsem koupila a malý neví, co s tím. nedá to do pusy. Když mu tam vedu ručičku, otevře pusinku, ale furt neví, co s tím. Když kus uloupnu, sní to, ale spíš se mu to tam samo rozpustí, než že by kousal.
Jak se to naučily vaše děcka?

Jinak jsem zkusila dát kousky do zeleniny a plival je. 😒

petko, a proč nepřidáš více prášku do toho mlíčka, pak nebude kaše tak řídká. Jáhlovou, hotovou z dm, už samo můžete. 🙂 Nebo si ji můžeš udělat sama z jáhel.

shaulo, no, mně ti to vůbec nějak nedocvaklo, že budu ještě dávat i 4. příkrm. A prosím tě, to je většinou co, jogurt, ovoce???

katkabod: já znám jen nestlé švestku a poté měl nadmuté bříško, si představ! Jaké ještě jsou, kromě rýžových, ty nesmíme?

holly, on většinou pije MM spíš po té hodině. Dnes ale pil dříve a to se jen napil. Jinak většinou ale i pije dýl včetně toho zadního mlíčka. MOžná má hlad, možná zvyk,. kdo ví.
kousat může i bez zubu, je to pro nácvik žvýkání. Někdo nemá zub ani v roce. 😉 😕

Ad skleničky: ty vůbec nedávám, děsí mne to složení - celer, rajčatový protlak apod.

Holky, myslíte, že teď, když dáváme příkrmy, že se MM upravilo a je víc vodovější, než na hlad? Mně to tak připadne, pokud něco odstříkám, je to jak voda a dříve to bylo husté, i se nahoře udělala jako by smetana...

mikulka
autor
8. čer 2009

barmmorka, kupovala jsem je v country life. zdravá výživa.

katkabod
8. čer 2009

Mikulka, z tej rady pre lepsie travenie je este Nestle s lipovym extraktom a este jedna Nestle- ale k tej sa nebudem vyjadrovat- ze vraj pre lepsie travenie, tak len pocuvaj- ryzovo mrkovova!!! Skoro som myslela, ze zle vidim! Mrkva zapchava a ryza duplom, kto len toto vymyslel??? My sme papali tu lipovu, ale aj slivkovu asi 2 mesiace a teraz uz mozeme aj ryzovu, uz to znasa a pekne kaka, ale radsej davam fakt len kazdy druhy den a inak obilnu.

shaula
8. čer 2009

Barmborka, ano, to je ono, dostaneš to ve zdravé výživě.

Mikulka, no 4. příkrm je to, co si vybereš🙂 Cokoliv - jogurt, ovoce, chleba, ... My dáváme jogurt.
Ad skleničky - proto si je vybírám podle složení.
Ad křupky - kluci všechno cpou do pusy, takže tam cpali i ty křupky🙂 Napřed je jen cumlali, až se jim rozpustily, teď už si v pohodě ukousnou svými dvěma spodními zuby🙂

mircka
8. čer 2009

Barmborka: jak píše shaula ve zdravé výživě. Jen pozor, prodávají i solené či jinak ochucené. Tak aby byly natural. Jinak polystyren se dá taky koupit bez soli - např. DMko.
Malej je zbožňuje ještě teď. 😀

mircka
8. čer 2009

Mikulka: já zezačátku koupila takové malé kulaté. Strčila malému do pusy. Ony se samy rozpustí. Pak jsem strčila kousek malému do ruky - všechno cpal do pusy, takže i tohle šlo samo. 🙂 Pak jsem ještě sehnala takové malé křupky (o velikosti arašídových křupek), tak ty se mu vešly do pusinky taky celé.

petka28
8. čer 2009

Mikulka no já do té kaše přidala o 2 PL víc prášku a stejně to bylo vodnaté:( nevím jestli se může přidat ještě víc? Dnes jsem v DM hledala tu hotovou jáhlovou kaši ale nenašla jsem, našla jsem jen jáhly od Alnatura, a z těch se ta kaše vaří jak? v životě jsem to neměla doma 😝

holly1
8. čer 2009

holky, ty kukuřičné a pohankové křupky dáváte mimo jídlo jen tak žužlat nebo to dáváte do ovoce nebo jak? Mám to už taky zkusit? Máme zatím oběd zeleninu a večer kašičku. Petka, radši zkus tu hotovou kaši, jáhly se musí spařit horkou vodou jinak jsou hořké. Taky je teda doma mám a plánuju je uvařit malé jako přílohu k obědu, ale ta hotová kaše je určitě jednodušší. Akorát mě překvapuje, že je nemléčná a dělá se do vody. NO možná by šla udělat i do mléka, protože jinak mimi přijde o jednu mléčnou dávku. Taky o ní uvažuju ale zatím jsem ji nekoupila.

debbie
8. čer 2009

ahojte mamičky aj my začíname s príkrmom, tak malú plne kojím ale už je čas, štavičkovali sme ale už pýta papať ked my jeme. Kojím každé 3hodiny a ráno dám pol hrušky s nektarinkou napr. nastrúhané a dve pyškotky , a potom na obed polievočku skôr len zeleninku a mäsko šťavičku nechce ☹ alebo mäsko s ryžou... ale to tak pár lyžičiek a dokojím ...potom zase kojenie za tri hodky potom na noc nutrilon v noci kojím každé tri hodky a niekedy nutrilon veľa pijeme čaju aj liter za 24hodín ako kedy, nemáme dudlík tak sa tým utíši... poradte ak robím niečo zlé alebo neje málo??? kujeme

garfie
8. čer 2009

debbie, myslím že na pět a půl měsíce jíte až až, neboj 🙂 Ale hlavně se mi nezdá ten čaj-není to zbytečně moc? Kojené děti žádné tekutiny nepotřebují až do takového osmého měsíce-a litr je teda nápor! Co ti na to řekl doktor?

stvura
8. čer 2009

Debbie, podla mna je mala az vela...To inac uz v piatich mesiacoch davas piskoty a maso? Jedalnicek ti zostavovala mama alebo svokra? 😉 Preco ked kojis davas i nutrilon? Je to tak chude alebo hladne dieta? Caj sa mi zda tiez prilis skoro na pitie, ked ma tvoje dietatko len pat a pol mesiaca a to nehovorim o tom litri..../ani moj drobec nema dudlik a vodu zacal pit len kvoli teplotam co boli v maji/

shaula
8. čer 2009

Debbie, myslíš to tak, že ti malá vypije litr čaje? Tak to je strašně moc, jak píše Garfie, ještě nepotřebuje žádné tekutiny, pokud je kojená, a když už, tak cca 200 ml, určitě ne litr! To je obrovský nápor na tak maličké ledviny... A proč dáváš na noc Nutrilon, když jinak kojíš?
Jinak jídla je na 5,5 měsíční mimi akorát. Ještě bych si na tvém místě rozmyslela ty piškoty, je v tom lepek, cukr, vejce, samé špatnosti 😝 Ale je to tvoje rozhodnutí.

Holly, ano, křupky dávám jako kokinko mezi jídlem. A taky je používám na zabavení, když se chci aspoň najíst, aniž by mi lezli do talíře... I když to musím spíš do sebe naházet, oni už ty křupky snědí strašně rychle 🙂
K té kaši - já osobně jsem taky zastánce toho, že kaše by se měla dělat s mlékem, právě proto, aby se dítě neochudilo zbytečně o jednu mléčnou dávku...

shaula
8. čer 2009

Stvura - "Jedalnicek ti zostavovala mama alebo svokra?" - hihi, to je přesné, myslím, že ses trefila 😀 😀 😀 A máš naprostou pravdu, ty piškoty mi taky nesedí, ale to maso jsem si vůbec neuvědomila, to by taky ještě neměla, to máš pravdu.

stvura
8. čer 2009

No, v 6-7 mesiacoch by mal byt len obed, resp, vecera, ak to dietatku tak vyhovuje lepsie,,,
http://www.kojeni.net/prikrmy.php

shaula
8. čer 2009

Debbie, pokud se chceš dozvědět více o zavádění příkrmů, mrkni na www.kojeni.net (tím se řídím já) nebo http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=450901

shaula
8. čer 2009

Zase mě Stvura předběhla 😀

stvura
8. čer 2009

🙂 shaula 😀 😀 😀 😀

debbie
8. čer 2009

jééééééééééé to je čííítanička . tak čaj davam lebo ona je tak stále hladná ked sa narodila chcela jesť každú chvílu a kôli priberaniu sme museli klamať čajom ☹ dr. nakázala, a tak nie vždy je to liter niekedy pol a kedže zle spí tak sa stále budí a pýta piť tak čajíkujeme tak vždy po troške, narodila sa s pôr.váhou 4kg a teraz máme 8,5kg, je veľká nie tlstá. jedálniček nemám od nikoho len ked pýtala sviečkovú tak som to riešila vývarom so zeleninkou alebo chudé masko ved nie 100g šnicla kúštik vyvarený vo vode, aby sa jej rátalo zeleninu varenú nechce samú ani štavy a ovocie len niekedy ale inak by zjedla aj mna. Nutrilon na noc o 20hod. lebo kojím sice no mám málo mlieka tak je to lepšie ako kaša.l... 🙂 to si dá len 133ml

mikulka
autor
8. čer 2009

debbie, litr čajev 5 měs.???? 😕 😕 😕 To je naprosto strašné a promiň, ale divím se, že jste ještě neskončili na pohotovosti, že jí neodešly ledviny.
Do 9. měs. kojené dítě nepotřebuje mimo MM žádné další tekutiny, a pokud chceš dávat, tak MAXIMÁLNĚ 200 ML.
Prosím tě, hedn přestaň s takovým množstvím tekutiny, nebo opravdu malá přijde o ledviny.
To nevypije kolikrát ani školní díte. Uf.

holly, v klidu, ty máš ještě děcko malinké. na zavádění kousků určitě a na žvýkání, myslím, že taky. Já bych být tebou zkusila ty křupky klidně až tak za 14 dní, možná i v 8. měs.

K piškotům. Pokud sedá ejdna, dvě denně, myslím, že nevadí.

katkabod, to je dobrý teda ta kaše nestlé! 😠 Lipovou bych zkusila, ale bojím se trochu alergie, když je tam lipový květ....?

petka, víc bych už asi kaše nepřidávala. Já teda, když jsem dělala z MM? taky jsem dávala asi o 2 PL navíc. Ony mají ale děti radši vodnatější. Akorát je to pak všude teda. Ta kaše od Alnatury, to bude asi ono, cos viděla, hotová jáhlová. V krabici... Jinak obyč jáhly neuvařené prodávají v pytlíku.

debbie
8. čer 2009

novorodenci: 120-160ml/kg/den (zavisi od hmostnosti)
za prvych 10kg: 100ml/kg/den, alebo 4ml/kg/hod
za druhych 10kg: 50ml/kg/den, alebo 2ml/kg/hod
dalsich 10kg: 20ml/kg/den, alebo 1ml/kg/hod

debbie
8. čer 2009

no naša čo vipije čaj menej pije mliečka lebo už nemám toľko, tak som si prečítala tému koľko má piť dieťa a už viem tak vám dakujem a prajem pekný dník a som názoru že každá mama vie čo jej dieťa potrebuje

stvura
8. čer 2009

No debbie...4kg mal moj maly v dvoch mesiacoch a ani teraz nemame tolko ako tvoja Vaneska, takze tolko k tej vahe /mali sme presne v 9mesiacoch 7400g/...nie je to smerodajne pre kojene deticky ako priberaju.
Kasa je dobra pokial si robis sama kasu = rozhodne pre take malicke dieta by som robila kasu sama, pripadne dat ryzovu nemliecnu...i tak nevidim pricinu preco uz vo veku ked deticky este len zacinaju uz davat veci ktore davas...vo veku co je tvoja by jej stacilo len jedno jedlo a to bud zeleninove alebo ovocne alebo nemliecna kasa.
Je to vsak na tebe, ale pytas sa zrejme preto ze to chces zmenit, tak sup, hor sa do citania a uprav jedalnicek ako sa najlepsie da.
Mne maly dnes odignoroval cukinu s vajickom...sakris, to vajce rozpozna vsade... 😒 .Naco je vlastne dobre? 🙄

barmborka
8. čer 2009

Holky díky za tiip. 🙂
Jinak ta jáhlová kaše u nás teda úspěch neměla letěla do koše ani se neohřála.Já jsem ji taky jen tak zkusila,abych věděla co jí na tom nejede a málem jsem se 😝 😝 taky.No ale třeba ji vašim drobkům bude chutnat.Nám teda chutná Sinlac dělaná ve vodě s ovocem nebo jenom tak čistá. 😉

zuzujo
8. čer 2009

Dobre tema...Holky, chtela bych se zeptat, jak postupne vyradit kojeni? Maly mel 9 mesicu a vypustila jsem poledni davku mleka a nahradila ji neslazenym cajem, vodou. V pohode mi vypije 100ml a pak vetsinou za dve a pul hodky si "rekne" o mlicko. jakou dalsi davku mleka nahradit jinymi tekutinami a kdy?

katkaaalex
8. čer 2009

Ahojte maminy, Alex ma uz 8 mesiacov, myslite, ze uz mu mozem dat nieco na chlebik ci roztek? Zatial papame len suche pecivo viac-menej na zabavenie no mohla by som tym nahradit jeden prikrm.
S kupovanymi kasickami nemame dobre skusenosti, chutnali sme Sunarku a Nestle no Alex to vyvrackal tak kase robime doma. Najosvedcenejsia je ryzova s mrkvickou a petrzlenovou vnatkou alebo ryzova so spaldovymi vlockami. 🙂
Pekny dnik prajeme 😉

stvura
9. čer 2009

Katka....mozes mu davat zerve...dostanes v Lidli, je jemny a dobry pomazankovy syrecek. No neviem ci sa ti osvedci, ani moj Alex ho dajako nesuka do seba. U nas zasa nemala uspech kukuricna krupica. Ryzovu moze, spaldovu...no skor kupovane.
Inac s tym vyradenim kojenia...ja sa pokusam a vzdy sa natiahne a chce nakojit, akokolvek to maskujem vodickou. 😵

garfie
9. čer 2009

Hele to vajíčko....já myslím že železo? 😵 ale jistá si fakt nejsem!!! Dávám ho, protože skoro nejíme maso-tak aby aspoň to vejce měla podle tabulek 😉

mikulka
autor
9. čer 2009

debie, to se ale myslí mlíčko, ne další tekutiny.
Jsem dětská sestra, tak promiŇ, ale litr čaje v 5 měs. ještě k mlíčku, je opravdu moc. A pokud ti nevypije moc mlíčka, čajem se rozhodně nedá nahradit!!! Nahrazuje se UM, jinak nedostane potřebné živiny.
Však se na to zeptej kteréhokoli doktora.
Mně to vyděsilo, protože vím, co se může stát, když se zatíží takhle ledviny.
Měla by ses na to zeptat na více místech a ne se urážet.
Toť vše.

Ve vajíčku jsou bílkoviny.

mikulka
autor
9. čer 2009

zuzujo, a jak často teď kojíš?
Ono to kojení by mělo být do 10. měs 3x/den a pak 2x.

Jak vyřazovat další kojo, to nevím a jsem atké zvědavá, co ti ostatní poradí. 😉